Автор Тема: Съществува ли виртуална любов?  (Прочетена 20365 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AlexaS

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #120 -: Май 24, 2006, 05:24:04 am »
Аз съм преживявала виртуална любов преди години, беше една от най-красивите ми любови(виждали сме се и на яве), писахме си повече от година без да се срещаме, само размяна на пикове и от време на време тел. разговори, когато се видяхме се влюбихме безумно един в друг, нооо, ето го голямото НО -шенген ни прецака, сега всеки по пътя си и се чуваме от време на време по скайп.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #121 -: Май 24, 2006, 14:32:57 pm »
Аз съм преживявала виртуална любов преди години, беше една от най-красивите ми любови(виждали сме се и на яве), писахме си повече от година без да се срещаме, само размяна на пикове и от време на време тел. разговори, когато се видяхме се влюбихме безумно един в друг, нооо, ето го голямото НО -шенген ни прецака, сега всеки по пътя си и се чуваме от време на време по скайп.

 [bravisimo] [bravisimo] [a taka]
Спомена Шенген не може да ти го вземе. [pleZz] [dance4]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен anita8844

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #122 -: Май 29, 2010, 13:09:24 pm »
мисля че виртуалната любов съществува....и сега даже бих казала че я изживяжам,но има един проблем с който немога да се справя и може би ще ми е по лесно ако  прочета някои друг коментар или някои изпитал вече това странно чувство ми даде някакъв савет...та....:пишем си вече 4 месеца с едно момче и мие мн приятно когато сам на компа и си говорим с него,той ми разкри че имам доста силни симпатии към мен и те вече започвали да прерастват в по силни и специални чувства,знам че звучи някак налудничево,но начина по който си говорим и общуваме мн ми допада,но има едно но даже едно голямо НО....имам вече 4 годишна връзка,с човек който сащо мн значи за мен,но това което изпитвам кам момчето с което си пиша никога не сам го изпитвала с приятеля ми,тоест когато си пишем,чуваме,гледаме по камерата....нещо ми трепва...та по същество...колебая се дали сегашния ми прител е момчето за мен или това момче не е някое друго или вапросното  с което си пиша...надявам се да сте ме разбрали ...а ако не ...питайте ме защото ми е мн трудно и някак си сам раздвоена ако мога така да го нарека...дайте ми някакъв съвет [frozen]

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #123 -: Април 16, 2011, 12:39:12 pm »
Твърди се, че децата, които се раждат сега, няма да могат да правят съществена разлика между общуването в интернет и това на живо, защото израстват и с двете.
Имах да пиша курсова работа "Хиперреалност ли е Фейсбук" и там ми дойде музата да поразсъждавам. Хиперреалност съдържа само елементи на реалността, които са достатъчни за заблудата на даден човек. Моята теза беше, че разликата между реалността и хиперреалността са сетивата - ако не можеш да чуваш човека срещу теб, да виждаш жестовете му или да усещаш присъствието му, просто общуването не е реално.
В интернет усмивките са заменени с емотиконки, при които например израза за усмивка е само един, за раздразнение - само един, но човек може да се усмихва по десетки начини в зависимост от това, което иска да изрази.
Мисълта ми е, че интернет връзките стават все по-чести, защото подрастващото поколение ги приема за нещо нормално. Всъщност обаче нормалните взаимоотношения на хората се изкривяват от това и не знам какво ще стане по-нататък.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #124 -: Април 16, 2011, 12:50:36 pm »
Аз малко трудно мога да се съглася за понятията "нормално" и "ненормално". В смисъл "ненормалното" за нас ще е всъщност нормалното за тези след нас. И нещата се обръщат. В крайна сметка това са нещата от живота. От тук нататък интернет и връзките в него няма да изчезнат, напротив, те стават нормална реалност. За нас тя никога няма да е такава, но за тези след нас напротив.

 :arrow: След като има платонична любов, защо да няма и виртуална? Все е любов, чувства, еуфория, мечти и каквото там още има около любовта по принцип.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #125 -: Април 16, 2011, 12:55:01 pm »
Да, обаче все повече хора като че ли започват да я заместват с истинската... някак си представям си след време да има и такива, които се обичат само от разстояние и през мрежата...  [confused]  Звучи тъжно..
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #126 -: Април 16, 2011, 13:06:30 pm »
за нас да, но за тези, което не знаят как е било преди, едва ли ще им се вижда така тъжно. Забелязвам, че все повече хора стават значително самостоятелни и самодостатъчни. На тях не им трябва половинка в смисъла на партньор в живота, а по-скоро някакви емоции и една такава връзка е доста удобна за тях.

Аз лично съм от сраромодните - око да види, ръка да пипне, иначе не ми го хвали  [lol]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #127 -: Април 16, 2011, 19:49:44 pm »
Забелязвам, че все повече хора стават значително самостоятелни и самодостатъчни. На тях не им трябва половинка в смисъла на партньор в живота, а по-скоро някакви емоции и една такава връзка е доста удобна за тях.


Има логика в думите ти. Звучи ми малко утопично, въпреки че вече се случва.  [think]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #128 -: Април 17, 2011, 06:44:00 am »
НЕ, това не е любов, а идеализиране на неща, които искаш, но не можеш да имаш и затова допълваш други до идеализирани нива :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #129 -: Април 17, 2011, 18:09:06 pm »
НЕ, това не е любов, а идеализиране на неща, които искаш, но не можеш да имаш и затова допълваш други до идеализирани нива :)

ами аз не виждам много разлика с другата любов...
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #130 -: Януари 04, 2012, 14:38:09 pm »
Моята сегашна и последна любов(надявам се) започна в интернет, резултат почти 6 години заедно и сватба  :) в 21 век сме, не трябва да има предразсъдъци  [heart__]
Would you die for the one you love?

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #131 -: Януари 06, 2012, 14:02:56 pm »
Моята сегашна и последна любов(надявам се) започна в интернет, резултат почти 6 години заедно и сватба  :) в 21 век сме, не трябва да има предразсъдъци  [heart__]

ммм колко романтично...  [inlovee] чак ми стана драго на сърцето
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Съществува ли виртуална любов?
« Отговор #132 -: Януари 06, 2012, 15:09:45 pm »
благодаря ти, феичке.. много любов и на теб  [heart__] [heart__] [heart__]
Would you die for the one you love?