Автор Тема: България и българина....и промяната към по добро  (Прочетена 532 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен uNiKaT

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 545
  • Пол: Жена
  • Justify my love
    • RIVAMODELS
Една доста наболяла тема- или как всеки чака положението в България да се оправи, а парите да му паднат е така от небето. Народа мрънка, защото даржавата била окрадена, защото имало ниски заплати, защото пенсиите били ниски, високи данъци, всичко поскъпва, беззаконие, корупция........... и още и още и какви ли не поводи само да се ммрънка! Да ама както казва госпожата по икономика "Не е виновен тоя който яде тиквеника- а които му го дава" А ние не само си поднасяме "тиквеника" на поднос, ами оставяме и разни ТИКВЕНИЦИ да ни управляват. Според мен ако Левски или Христо Ботев можеше да види какво представляват днешните българи и как се оставят да ги мачкат, тъпчат, плюят върху тях щяха да се обърнат в гроба! И какво излиза в крайна сметка? Например бай Гошо от село Мало Бучино зарязва сичко и идва да живее в София. Нищо че на село има малко земя и хубава голяма къща. Той се надява че като влезнем в ЕС Европа тука ще си изсипе парите и ще забогатее е така само с едно щракване, и затова даже и неможе да си помисли да се върне на село- нищо че там сичко си имаше. А в София живее с 4те си деца и жена в една гарсониера с голям наем. И какво.... като влезнем в ЕС и точно той ще забогатее от нищото. И че ЕС ще му оправи живота който води и няма да има повече бедност?! Е да ама не! Европа не е приритала  да ни оправя бакиите които сами забъркваме. За да се стигне до промяна към по добро трябва първо да си променим мисленето, а именно това че някой един прекрасен ден ще дойде да рАздаде правосъдие и хоп като с магия всичко ще стане розово.... Това става само в сънищата но има едно нещо наречено реалност- в което живеем и за което сме отговорни всички. Ама на българина му е гот по цял ден да спи и да играе белот и да мрънка колко ни е очукана държавата, а от друга страна почтения бизнесмен които си има фирма и блъска като вол да въре двата края, а държавата вместо да му помага му пречи. Или както 1 приятел каза "За мен държавата е едно голямо зло! Най големия враг" А не сме ли ние държавата? Все пак и ние живеем тук. И защо трябва да блъскаш като вол от сутрин до вечер за да издържаш някой пенсионер ( не за друго ами заради окрадените пенсионни фондове) или за да плащаш мерцедеса на някой дебелогъз политик? И пак започва голямото мрънкане...... Но България никога няма да се оправи ако не променим начина си на мислене, ако не престанем да мрънкаме!!!! Често когато пътувам в градския транспорт чувам разни бабички да се оплакват "Ооо безсрамници пак дигат билетите! Ограбиха ни ааа ууу" и мислено си казвам "Нека ви! Така ви се пада като сте толкова овчедушни". Честно казано и аз да можех и аз щях да си купя Мерцедес с пенсиите им и то с удоволствие и не за друго ами защото го позволяват!!! НО да не забравяме и златното правило "Не е важно аз да съм добре, важното е зле да е съседа"- щом Вуте е зле и едвам си плаща ток вода телефон и парно значи всичко ни е наред! И ако ние сами не си оправим бакиите и Господ неможе да ни ги оправи!!!!! [bulgaria] [bulgaria] [bulgaria] [bgzname] [bgzname] [molitva] [molitva]







Обикновените хора не разбират необикновените неща!