Автор Тема: 10 причини, заради които си заслужава да получиш висше образование  (Прочетена 5350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bonita

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6114
  • Пол: Жена
  • Най-голямият грях е да обичаш любовта на друг ...
Винаги за амбициозните и смели хора има по-добро място под слънцето. Който и да ти разправя, че образованието няма значение, не му вярвай. Предстоящото ни присъединяване към Европейския Съюз изисква квалифицирана кадри, хора с ясното съзнание, че за да се издигнат в живата, трябва да имат стойностна професия. Получаването на висше образование автоматично те изстрелва няколко гърди напред пред онези, които имат средно образование. За това, колкото и трудно да ти е да направиш тази крачка, поради каквито и да било причини, дай всичко от себе си и няма да съжаляваш. Най-трудно е решението какво да запишеш. Въпреки че, периодично актуалността на специалностите се променя, за теб не е важно коя е най-ухажваната специалност, а накъде те тегли сърцето и възможностите ти. Непрестанно трябва да си напомняш, че един ден ще трябва да работиш това, което си си избрала преди пет години. Висшето образование не е просто „Да запиша нещо, за да се измъкна от малкия ми град.” Висшето образование е отговорност, която поемаш пред себе си и пред страната си. Никой няма нужда от зле обучени кадри или служители, които ходят на работа просто за заплатата. През последните години ценностите на младежите се промениха и те започнаха да се задоволяват с по-малко. Между тях няма съревнование и желание за постижения. И все пак ние вярваме, че ще пробудим съвестта и желанието у най-младите ни читатели и затова предлагаме 10 причини, заради които си заслужава да запишеш висше образование.

Ще се чувстваш горда със себе си.


Ще бъдеш за радост на цялото семейство.


Ще натриеш носовете на всички, които не вярваха, че ще стигнеш до там.


Ще срещнеш млади, амбициозни и умни хора.


Може би ще намериш мъжа на живота си.


Това ще бъдат най-безгрижните и весели години от живота ти.


Вероятността да надградиш знанията си е много по-голяма, отколкото, ако оставиш нещата на самотек.


Вероятността да си намериш работа с образованието си, която да бъде по-добре платена от настоящата ти, е много по-голяма.


Образованието ти позволява да се придвижваш нагоре по социалната стълбица.


Ще добиеш професия, от чието прозвище няма да се срамуваш







Кълна се...никога да не забравям теб!!!

Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog


Може би ще намериш мъжа на живота си.
о яко ще намеря мъжа на живота си ^^ не че мми трябва  :p ама доста интересна статийка ;)
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Много вярно казано.
Освен това да общуваш с умни и интелигентни хора си е цяло богатство.
[inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Unforgotten`feeling`f

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1490
  • Пол: Жена
  • ~Леден полъх...разпръсква огнени целувки~
Хехе,наистина е хубаво да получиш висше образование.Научаваш повече неща,обогатяваш се като личност,а и наистина срещаш повече хора...Дано ме приемат с това,което искам  :)
~Time now to spread your wings, to take to flight.Aim for the burning sun.

Неактивен FALLEN

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3585
  • Пол: Жена
  • Моля те,спаси ме...От самата мен...Спаси ме...
В нашето време сме за никъде без висшо... [confused] :)
Не ме мрази! Аз достатъчно се мразя!
Сякаш чувствата сега не са модерни...
Но ден след ден не можах да си докажа,
че те мразя и пак те обичам неймоверно...

 
И аз бавно изчезвам...
Изчезнах...
Но ти във мен остана!...

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
В нашето време сме за никъде без висшо... [confused] :)

Така си е... много правилно казано! :)

Неактивен Ellectra

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Жена
  • It'S mY lifE!
Мда...то вече с едно висше за нищо те нямат..а какво остава без него. [confused]
Но понякога ще се връщам в реалното,
ще те търся незрима в нощта,
ще се спъвам и ще падам понякога...
и ще плача... но пак ще вървя...!

Неактивен madelin

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 568
  • Пол: Жена
  • I`m still loving you ...
хубаво е да го имаш,защото навсякъде го искат.  :)
Остани, ще ти го казвам даже да ме рани.Остани, ще те обичам и да боли.Остани, ще го повтарям без да се уморя.Остани и ще повярваш във любовта.

Неактивен _Misha_

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 169
отлично казано бих казала
Най-добрите ги мразят само нещастници!!!

Неактивен penywise

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 334
  • Пол: Мъж
само не в България.
A perfect blossom is a rare thing. You could spend your life looking for one. And it would not be a wasted life.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Не мога да се съглася. Ще поясня защо.

Познавам интелигентни и амбициозни хора, комуникирам дори с такива, а всъщност се оказва, че са недоизкласили висшисти, като мен - семестриално завършили или стигнали до трети курс и прекъснали.

Също така човек може да обогати речника и културата си без да учи за висшист, всичко опира до желанието.

Ученето само за да се натрият нечии носове е пълна загуба на време. Още повече, че при така създалите се обстоятелства, вероятността да се учи нещо хей така, колкото за отбиване на номера, е голяма.

Човек може да срещне любовта на живота си и в кварталния магазин. Определено ми се струва по-романтично.

И не на последно място, ако дипломата за висше образование може да ви накара да се чувствате горди със себе си, то жалко за вас. Не една хартия е важната в тази живот, има много други неща, с които следва да се гордеем, стига да бъдат направени.



ПП: Това не означава, че отричам висшето образование и го заклеймявам като ненужно.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен XpacTa_lavista

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3489
  • Пол: Мъж
  • Дървен философ, но дрянов
само не в България.
Така е-тук висшето е пълна пародия. Макар че пък наистина без висше-за никъде,дори да е завършено в Мозамбик.
Когато човек върви без път...
 
             ...най-често стига до гарата

  Нека бъдем грамотни! Да се научим да пишем правилно поне на родния си език!

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Това са пълни глупости, имам познат на моите години, който без висше прави много повече пари от хора с професии и образование и 20 годишен стаж. Българинът веднъж завинаги трябва да научи, че всичко става с труд и желание, а те не се добиват с някаква измислена диплома.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Интересна тема, като прочетох тези десет причини осъзнах, че аз съм ги изпълнила и без да получа висше образование!  [hey sexyy] [mhmm]
Не мисля , че това въобще са причини..... Аз знам една ,доста радикална - ако някой се чувства недообразован и некомпетентен да се справя в професионален план ,значи се нуждае от висше образование. Но дори то не е гаранция ,че ще успееш ..... Тъй че, човек трябва да заложи на качествата си и възможностите си.  :)

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
И аз не мога да се съглася с всички посочени причини. Някои са доста .. наивни :) Но факт е, че в днешно време дори, за да получиш шанс да се докажеш, е необходимо поне на хартийка да пише, че имаш висше образование. И все пак човек никога не знае ;)