Автор Тема: За нова вълна от експлойти предупреждават компютърни експерти  (Прочетена 669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Нова вълна експлойти ще залее глобалната мрежа в близките дни, предупреждават водещи световни антивирусни лаборатории.

Зловредният код се разпространява чрез е-mail като прикачен Microsoft Word файл.
След като потребителят кликне на прикачения файл, експлойтът преминава като куршум през защитата и инсталира троянец на компютъра на жертвата.

Тенденцията е подобен вид заплахи да атакуват специфични организации със специфични цели, но в този случай зловредният код има възможност да се маскира и копира, като по този начин създава много по-сериозно глобално въздействие, отбелязва електронното издание nod32.bg.

Компанията ESET, производител на антивирусната система за защита NOD32 предупреждава, че вълна от варианти на експлойта ще залее мрежата в близките дни, както стана с популярните Microsoft Windows Metafiles, експлойти, който излязоха края на 2005 година.
Няколко дни след излизане на експлойта бяха засечени масирани спам атаки, целящи инсталиране на различни видове зловреден код.

В тази ситуация се засилва ролята на проактивната защита или с други думи разпознаване на непознати заплахи без да са излезли дефинициите. Словашката компания първа въвежда използването на подобен подход през 1998.




news.bg







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.