Автор Тема: Един пропилян живот или разходка в рая?  (Прочетена 9188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lubka_20

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #15 -: Май 09, 2006, 14:11:20 pm »
Напоследък твърде често се говори и пише за наркотиците.Интересът към проблема и пътищата за неговото разрешаване е обясним,тъй като жертви на дрогата стават млади хора.Защо младите хора посягат към упойващите вещества?Отговотире могат да бъдат:за да бъдат интересни,за да избягат от действителността,за да вкусят от "забраненият плод"."Бялата отрова" обсебва мислите на хората,наркотиците поразяват нервната система,водят до трайни психически уврейждания,до морална деградация.Наркотикът поробва съзнанието и духа на човека,превръща го в развалинаиСлед всичко това,което научих за дрогата няма как да съм "ЗА".За мен използването на наркотикът е един пропилян живот- нищо повече.

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #16 -: Май 09, 2006, 15:31:04 pm »
Цитат
Това е темата за наркотиците, просто - един пропилян живот или разходка в рая? Една от най-наболялите теми в съвременното общество. Вие как мислите - за и против марихуаната, за и против наркотиците, за и против опияняващите вещества ли сте? Мислите ли, че единственият път са те? Как мислите, че бихте помогнали на един нуждаещ се от помощ човек? И т.н. ...

Е, сега сте вие ...
Ако искате да отидете в рая,а по-точно да останете там започнете от рано да употребявате наркотици....
Твърдо против съм всякакви опияняващи вещества.Ако човек иска да се забавлява може да го постигне и сам-без наркотици,ако човек иска да бъде различен може да бъде-без наркотици,ако човек иска да постигне целите си,може да ги постигне-без наркотици.Не съм употребявала никакви наркотици и нямам такова намерение,не искам да си скапвам живота.А как бих помогнала на нуждаещ се човек?Със сигурност не като му предложа една бутилка водка или марихуана.Един съвет от мен към всички,решили да опитват от това "чудо":Тези няколко минути удоволствие което ще изпитвате в началото ще ви струват живота....Всеки сам избира!
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен AMON_RA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
  • Пол: Мъж
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #17 -: Май 09, 2006, 17:03:35 pm »
Твърдо ПРОТИВ дрогата!!!
Наркотиците са една игра - "Игра на СМЪРТ", в която всички участници са губещи, без значение какви оръжия използват (цигари, хапчета или спринцовки).  Въпросът не е: Дали ще умреш? - а Кога ще умреш?
Много хора не осъзнават колко опасни са ТЕ, защото в повечето случаи се започва само от една цигара а после...
Аз мисля, че трябва да се обърне по-голямо внимание на този вапрос и в училищата, да се направят подобни дискусии в часовете на класния, за да може колкото повече се говори за това, то толкова повече да се знае вредата от наркотиците и какво печелим ние от цялата тази работа. Ще ви кажа, печелим ЖИВОТА СИ.
Легендата разказва, че той всеки ден се възражда, за да донесе слънце на Земята.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #18 -: Май 09, 2006, 17:27:49 pm »
Пропускаш тези, дето печелят - големите риби в тоя бизнес. [confused]
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #19 -: Май 09, 2006, 18:17:27 pm »
Тази тема е твърде банална и изтъркана! Какъв е смисълът да си говорим глупости при положение че е ясно и за малко дете че наркотиците НЕ СА начин за преодоляване на проблемите! Друг е въпросът че слабохарактерните хора прибягват до това виждайки последното си спасение!

Незнам но темата е твърде далеч от мен и ми се вижда скучна!  [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #20 -: Май 09, 2006, 21:44:54 pm »
ние не сме никакви, за да кажем на някого да не прави нещо... също така не сме никакви, за да откажем човек от наркотиците... тва не зависи от нас.. всичко си зависи от него .. ако човек сам си каже, че иска и трябва да спре, ще се спре.. но ако някой друг му говори ... "през едното ухо влиза, през другото излиза" ....
и също така мисля, че трябва да се прави разлика меджу наркотиците, по-точно да се прави разлика между трева и останалите наркотици ... защото, ако причислявате тревата... трябва да смятате и цигарите, алкохола.. кафето и .. кви ли още не неща ... така, че ако говорим за трева, не мисля, че проблемите карат даден човек да пуши ... просто от кеф, и това не му вреди .. и не би трябвало тея хора,които пушат трева да се заклеймяват като наркомани, защото не са.. ! ама тва вече ще стане като спора за легализирането, за тва си затварям устата и бих казала, за тревата и не на тежките наркотици  :)

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #21 -: Май 10, 2006, 00:28:04 am »
Вие как мислите - за и против марихуаната, за и против наркотиците, за и против опияняващите вещества ли сте? Мислите ли, че единственият път са те? Как мислите, че бихте помогнали на един нуждаещ се от помощ човек? И т.н. ...

Все пак темата не е само за наркотиците, да ме забравяме.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #22 -: Май 10, 2006, 09:01:46 am »
ние не сме никакви, за да кажем на някого да не прави нещо...
Всъщност не съм съгласен с това. Нещо повече, смятам, че съм длъжен да кажа на близък човек, когато прави грешка. Решението си остава негово, но бих направил всичко, което мога, за да го спра. Опитът да разбера неговата гледна точка се подразбира, да не се хване някой за това.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #23 -: Май 10, 2006, 20:30:27 pm »
ти хубаво си длъжен, хубаво ще му/и кажеш .. тва и аз бих го направила за приятел... но дали той/тя ще те послуша ?!

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #24 -: Май 10, 2006, 20:56:44 pm »
Това вече не зависи от мен. Ако ме послуша - хубаво, ако не - не.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #25 -: Май 11, 2006, 08:38:20 am »
това имах предвид  :)

Неактивен NiksY

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1631
  • Пол: Мъж
  • confront our own concern
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #26 -: Май 11, 2006, 11:13:11 am »
Хубава тема... Твърдо против наркотиците съм. Те убиват човешкото у човека и го превръщат в нищо повече от животно... Вярно, ако някой, който обичам е зависим, бих му помогнал... но не искам да имам досег с наркомани. Ще кажете, че съм краен? Е, може би имам право, след като мой приятел бе убит от именно такъв индивид за няколко си лева, които ще му помогнат да си набави поредната доза, осмисляща жалкото му съществуване. Наркотиците са отровата на днешното общество... някой по-горе беше писал, че по този начин се чувства щастлив или нещо от този род... Това наистина звучи глупаво, защото щастието в такъв момент не е истинско, а поредната илюзия и лъжа, какъвто е целият свят на един зависим от тях човек. Взимането на наркотици е самоубийство... и е жестоко не само към самия себе си, но и към близките и приятелите. Защото така се погубва повече от един човешки живот. Всеки трябва да се бори и сам да извоюва щастието си - въпреки всичките проблеми, да. Лесно е да се откажеш... а трудно да продължиш. Няма човек, на когото да му е безгрижно... просто не бива да се примиряваме.

Марихуаната, цигарите, алкохола... против тях съм, също. Вярвайте си, че не вредят и че човек не се пристрастява.

Искам да поздравя Лизи за изказаното мнение. Написала го е точно по начина, по който мисля аз:

Цитат
Ако искате да отидете в рая,а по-точно да останете там започнете от рано да употребявате наркотици....
Твърдо против съм всякакви опияняващи вещества.Ако човек иска да се забавлява може да го постигне и сам-без наркотици,ако човек иска да бъде различен може да бъде-без наркотици,ако човек иска да постигне целите си,може да ги постигне-без наркотици.Не съм употребявала никакви наркотици и нямам такова намерение,не искам да си скапвам живота.А как бих помогнала на нуждаещ се човек?Със сигурност не като му предложа една бутилка водка или марихуана.Един съвет от мен към всички,решили да опитват от това "чудо":Тези няколко минути удоволствие което ще изпитвате в началото ще ви струват живота....Всеки сам избира!

В заключение, хвърлете един поглед на това:

http://www.stih4e.com/forum4e/index.php?topic=7498.0
"Но аз, беднякът...
имам само своите мечти."
"Ще разстеля мечтите си пред твоите крака."
"Пристъпи нежно,...
защото стъпваш в моя блян."

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #27 -: Май 11, 2006, 14:21:32 pm »
Искам да поздравя Лизи за изказаното мнение. Написала го е точно по начина, по който мисля аз:
Благодаря ти!Радвам се,че има хора,които мислят като мен :)
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен plamy23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #28 -: Май 11, 2006, 23:55:16 pm »
Тази тема е твърде банална и изтъркана! Какъв е смисълът да си говорим глупости при положение че е ясно и за малко дете че наркотиците НЕ СА начин за преодоляване на проблемите! Друг е въпросът че слабохарактерните хора прибягват до това виждайки последното си спасение!

Незнам но темата е твърде далеч от мен и ми се вижда скучна!  [confused]


Първо не знам как пък прецени, че е глупост това да приказваш за наркотиците...Мился си, че ако поне един път се беше сблъсквала с проблема очи в очи нямаше да мислиш така...Ти сигурно никога не си губила приятел и наркотиците не са взимали някой твой близък от света...Не ти го пожелавам, но предполагам тогава едва ли щеше да мислиш, че това е глупост...
Второ...абе моме ти като си толкова силно характерна какво по-точно направи за света...За никой не е тайна, че едни от най- великите музиканти,певци, певици...дори актьори са били или все още са наркомани...Искаш да кажеш, че тия хора,които са направили толкова много са слабохарактерни? Чудно мислене имаш...ю
Не че нещо, ама точно ти която казваш, че тая тема е скучна има още бая да прочетеш по въпроса...
Съжалявам ако съм те засегнала, това е просто моето мнение!
Когато бях до теб не ти признах -
до тебе бях, но себе си не бях.
И никой като мен на някои като теб
не казва "ти не си за мен"...

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #29 -: Май 12, 2006, 09:44:23 am »
Познавам много "качествени" хора, които пушат трева например. Или вземат веднъж на два-три месеца някакви хапчета. Познавам и "некачествени" хора, които правят същото. В същия дух - много ценни за мен често са на градус, както и много, които не понасям. Та извода от всичко това е, че хората не се делят на наркомани, тревомани, алкохолици, пушачи и ала бала ница..., а на хора, които са ти скъпи, и такива, каквито не са. Опиатите променят човека - ако изобщо успеят да го променят, за няколко часа, и все пак това си е все същият човек, който ти е скъп.
Не съм пробвала каквито и да е наркотици, а марихуана не понасям по простата причина, че смърди ужасно. За сметка на това имам други "пороци", и каква съм аз, че да смятам, че моите "пороци" са по-праведни от чуждите. Знаеме ли изобще защо определен човек е тръгнал по пътя на порока си, за да имаме право да се чувстваме по-извисени? Животът в наши дни е толкова сложен, и ако аз смятам, че наркотиците не са решенето, мога ли да съдя този, който не е на моето мнение? Стига толкоз риторика. Сега едно обобщение.
Човек е това, което яде - респективно пуши, смърка, инжектира, влива в себе си - само във физическия смисъл на думата и само като химически състав на организма. Нека лекарите се грижат за тая страна от проблема. А какво става с душата, с психиката? Ако този човек е взел решението за себе си да започне с нарктиците - то нещо не му е достигало от духовна, не от физическа гледна точка. Тогава проблемът не тръгва от взетия опиат, а от средата, която заобикаля всички нас. И горе-долу пак сме на изходна позиция - с какво си ТИ по извисен от другия, за това, че не си се поддал, какъв си ти, че да имаш право да съдиш чуждата слабост.
От икономическа гредна точка съм ЗА легализирането на всички видови наркотици. Крайно време е от това да печелят всички, не само определени прослойки от "сивата" икономика. ПРОТИВ тяхната употреба съм обаче. и всичко пак опира до човешкия избор, човешката слабост, човешката нужда да открива нови простори и усещания. Всъщност ТЯ е непреодолимия проблем, не някакви си химични субстанции. Само че нея не можеш да я забраниш със закон. А нямаш право да я осъждаш и морално, защото тя е присъща на всеки от нас.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури