Автор Тема: Един пропилян живот или разходка в рая?  (Прочетена 9192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Това е темата за наркотиците, просто - един пропилян живот или разходка в рая? Една от най-наболялите теми в съвременното общество. Вие как мислите - за и против марихуаната, за и против наркотиците, за и против опияняващите вещества ли сте? Мислите ли, че единственият път са те? Как мислите, че бихте помогнали на един нуждаещ се от помощ човек? И т.н. ...

Е, сега сте вие ...







Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #1 -: Май 08, 2006, 12:03:32 pm »
против
А помагането ...трудна работа . Ако се случи с човек , когото обичам ще се боря , но иначе не бих се наела ...и не защото не искам , а защото затова трябва да си много силно мотивиран , инак няма да имаш сили да издържиш . Може да се окаже опасно и за теб самия.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #2 -: Май 08, 2006, 14:43:44 pm »
аз държа да се прави разлика между тревата и другите наркотици. защото по тая логика трябва да считаме алкохола, цигарите, дори и кафето за наркотици...

иначе не мога да кажа за или против съм, защото това е един човешки избор..живота на някого. и моя работа ли е аз да определям той дали е правилен или не ? просто съм против това наркоманите да бъдат заклеймявани от обществото...по скоро е нужна помощ от колкото обиди, бой и какво ли не? не мислите ли ?!

и ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЯТА НА ТРЕВАТА, по причини, които съм обяснявала в доста други теми.
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #3 -: Май 08, 2006, 16:13:18 pm »
Търдо против срещу всякакви видове наркотици !!!!! [evil] Това е чума,към която посягат десетки хора,кой от психическа слабост след преживяна случка,кой от несподелена любов,кой от други неща случили му се в живота... НИКОГА НЕДЕИТЕ ТРЪГВА КЪМ ТАЗИ НАПАСТ,защото тя руши живеца,изпива енергията и съсухря тялото на човека,какъвто и да е той по раса и размери... [reevvv] Колко млади хора си отиват заради едното нищо,подтикнати от тази гадна болест,е срашно и жалко...Но всеки си избира земния път и как да го извърви...Ще кажа само на всички българи които четат поста ми в момента: ЗА БОГА БРАТЯ И СЕСТРИ, НЕ ПОСЯГАЙТЕ !!! [helpme] [helpme] [helpme]
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #4 -: Май 08, 2006, 19:49:17 pm »
Определено против!!!
Не смятам, че наркотиците са пътя по който трябва да се мине за да достигнеш до "Рая" или въобще до нещо хубаво, както и начинът да забравиш, да се успокоиш или просто ей така да се накефиш!!!

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #5 -: Май 08, 2006, 19:56:36 pm »
искам да отбележа също така, че въпросът е зададен доста подвеждащо. в смисъл , че едва ли ще има някого който да каже за наркотиците съм. при подобен тип проблеми трябва да се подхожда малко по различно. защото този въпрос едва ли не съдържа в себе си един критичен отговор .. а въпросите имат друга цел. да насочат към проблема, а не да го посочват.

темата можеше да бъде нещо от сорта Наркотиците и хората или нещо такова. надявам се ще ме разберете правилно.
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #6 -: Май 08, 2006, 20:57:29 pm »
Хм... аз съм против пристрастяването като цяло, към всичко, каквото и да било. Против съм и да се взимат наркотици, колкото да си правиш "кефа".
Но ако трябваше да разглеждаме въпроса от друга стана - има хора умиращи от болки, на които им се налага да вземат наркотични вещества. Но това наистина е друга тема. Изказах мнението си.

Неактивен uNiKaT

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 545
  • Пол: Жена
  • Justify my love
    • RIVAMODELS
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #7 -: Май 08, 2006, 23:05:05 pm »
Та значи за нея може да се говори много.... ама наистина много! Много е тъжно това което става с новото поколение или както се пееше в една песен "Толкова алкохол цигари и трева... новото поколение си отива още от сега". Сега ще ви разкажа какво ми се случи наскоро.. та значи преди 2 години ми откраднаха ч телефон и понеже стана от врата ми и видях "похитителя" и с баща ми решихме да отидем в 1во районно да си търсим правата и обясних всичко подробно. След една година ми казаха че са го хванали а след още една получих призовка да отида в съда. Отивам аз с майка ми и си чакаме пред залата там и едно момче с баща си ама изглеждаше супер добродушно същество на около 15 години и аз и майка ми си говорим нещо точно за случая и изведнъж въпросто момче идва и ми казва "Много съжалявам наистина не бях на себе си" .... та оказа се че е наркоман от не помня колко години и така нататък. И когато майка ми (потресена) го попита " Абе момче нямаш ли приятели да ти помогнат да излезнеш от това положение" и той наи спокойно отговори " Еми те повечето са мъртви..." Което наистина е много тъжно/. Въобще цялата история на това момче беше много тъжна ( доста си поговорихме което хич не го очаквах) и чак ми стана жал и ми стана гузно че преди време с баща ми отидохме в районното навремето.... Най лошоъто в цялата тази история е че той не е единичен случай.... Деца на по 12-13 години ( както той каза че е почнал с морфин и тн на 13!!!!) си купуват собствената смърт по разни градинки.... зад училища и каде ли не.... Но и тук голяма роля играят родителите. Мен лично наще от малка са ме образовали на тая тема а да си призная и трева не съм опитвала.... А и защо ми е? Само защото другите го правят? Не мерси! Но ако си едно лапе на 12-13 години на което родителите не му обръщат никво внимание и го оставят да виси навън до късно вечерта и се събира с големите и "готини " в неговите очи батковци и какички, които свиват тревица и се превиват от смях и им е толкова забавно и приятно че лапето си мисли " Това сигурно е много хубаво и приятно щом така се забавляват... защо ли да не пробвам" и естествено му дават. След това същото лапе решава че само това не е достатъчно... иска да изпита по силни емоции.... защо ли да не пробва нещо по твърдо.., а и съседа Гошко- 15 годишно гаменче и звездата на квартала редовно си смърка, боцка се, взима екстази и разправя че усещането е толкова върховно че направо все едно отиваш в рая....И лапето си казва "Уааааааууууу!!! Искам и аз. Какво пък неможе да е лошо щом е толкова хубаво!" и пробва и се зарибява.... и така след няколко години умело боцкане и смъркане и лапето което вече е на 19 я е в затвора.. я е в някоя дупка в окаяно състояние, готов и душата си да продаде за 1 доза, или не дай си боже е умрял......
Обикновените хора не разбират необикновените неща!

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #8 -: Май 09, 2006, 01:01:58 am »
искам да отбележа също така, че въпросът е зададен доста подвеждащо. в смисъл , че едва ли ще има някого който да каже за наркотиците съм. при подобен тип проблеми трябва да се подхожда малко по различно. защото този въпрос едва ли не съдържа в себе си един критичен отговор .. а въпросите имат друга цел. да насочат към проблема, а не да го посочват.

темата можеше да бъде нещо от сорта Наркотиците и хората или нещо такова. надявам се ще ме разберете правилно.
Защо мислиш ,че никой няма да е ЗА . Нормално е тези , които не ползват наркотици и не желаят да го правят - да са против , но има и други , които ползват или желаят да опитат и такива хора , ако имат смелостта да си признаят ще са ЗА наркотиците. Но и те са наясно ,че това не е добро и не би се погледало с добро око на тях , затова дори и да има такива сигурно ще си замълчат. Иначе , разбира се ,че не трябва да ги заклеймяваме ...след като Бог ги обича и търпи  кои сме ние ,че да ги презираме , но няма и да се правя ,че ги харесвам ...истината е че не ги харесвам и имам свободната воля да го кажа.

Неактивен plamy23

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #9 -: Май 09, 2006, 03:21:52 am »
Знаете ли имам прекалено много приятели, които по една или друга причина са посегнали към дрогата за това не мога да съдя така наречените "наркомани"...Всъщност думата сама по себе си е натоварена с прекалено много негативен смисъл, че да я раздъвквам още...
Всъщност не знам за какво го пиша всичко това...може би защото ме боли за много хора около мен, които бавно крачат към пропастта. И разбирате ли, че никой не може да ги накарат да спрат - това е БОЛЕСТ при това труно лечима...Приятелите не са лекарството, което помага...Ти можеш да бъдеш с този човек да му приказваш, да се опитваш да му отвличаш вниманието. да го водиш на места, където няма дрога, да го накараш да спре, но един път започнал ли е...той ще те изчака да се прибереш и ще отиде да вземе поредната доза..И това не го приказвам, защото така съм си решила, просто ми се е случвало и все още се случва.
     Аз пуша трева... и би било лицемерно да кажа, че не ми харесва...Лесно е да не си опитвал никога такова нешо и да кажеш, че това е лошо и не трябва да се прави, трудно е да опиташ и да спреш да го правиш...Никога не съм си позволявала да опитам нещо "по-твърдо" не защото не съм искала, а от страх да не ми хареса...Ако правилно съм успяла да подредя мислите си всъщност исках да ви кажа, че наркотиците са нещо, което те кара да се чувстваш добре (за съжаление прекалено добре), дори и моментно щастие е по-добре от безкрайно нещастие, исках да кажа че това е нещо от което трябва да се пазиш...и ако ти сам не съумееш да си кажеш стига нито приятелите, нито роднините могат да ти попречат да се изкушиш...
Бъдете умни не го правете!!!
Когато бях до теб не ти признах -
до тебе бях, но себе си не бях.
И никой като мен на някои като теб
не казва "ти не си за мен"...

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #10 -: Май 09, 2006, 09:32:09 am »
искам да отбележа също така, че въпросът е зададен доста подвеждащо. в смисъл , че едва ли ще има някого който да каже за наркотиците съм. при подобен тип проблеми трябва да се подхожда малко по различно. защото този въпрос едва ли не съдържа в себе си един критичен отговор .. а въпросите имат друга цел. да насочат към проблема, а не да го посочват.

темата можеше да бъде нещо от сорта Наркотиците и хората или нещо такова. надявам се ще ме разберете правилно.
Защо мислиш ,че никой няма да е ЗА . Нормално е тези , които не ползват наркотици и не желаят да го правят - да са против , но има и други , които ползват или желаят да опитат и такива хора , ако имат смелостта да си признаят ще са ЗА наркотиците. Но и те са наясно ,че това не е добро и не би се погледало с добро око на тях , затова дори и да има такива сигурно ще си замълчат. Иначе , разбира се ,че не трябва да ги заклеймяваме ...след като Бог ги обича и търпи  кои сме ние ,че да ги презираме , но няма и да се правя ,че ги харесвам ...истината е че не ги харесвам и имам свободната воля да го кажа.

не, просто въпросът е зададен така, че не подлежи на това някой да каже да, аз съм за. !!!

кво само мен ли не ме е срам открито да призная, че съм пробвала наркотици, но сега пуша единствено трева, понеже другото е булшит?
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #11 -: Май 09, 2006, 10:10:37 am »
Лесно е да не си опитвал никога такова нешо и да кажеш, че това е лошо и не трябва да се прави, трудно е да опиташ и да спреш да го правиш...
Лесно е, наистина. Но тогава защо толкова много хора избират трудния начин?
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен Hellhound

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 177
  • Пол: Мъж
  • Lonely day Such a lonely day and it's mine !!!
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #12 -: Май 09, 2006, 11:09:51 am »
не, просто въпросът е зададен така, че не подлежи на това някой да каже да, аз съм за. !!!

кво само мен ли не ме е срам открито да призная, че съм пробвала наркотици, но сега пуша единствено трева, понеже другото е булшит?
Сладурано проблема не е във това как е зададен въпроса и дали си взимала и дали някои го е срам да си признае Въпроса е на какво мнение сме за наркотиците и как да помогнем на хората които взимат А относно взимането на наркотици и признаването само защото държиш да има хора дето са си признали ... Да и аз съм взимал наркотици
Сега не взимам като теб със едно изключение вече дори и трева не пуша ... И знаете ли какво ме спря ... Спря ме смърта на едно момиче 15 годишно момиче(тогава и аз бях на толко някаде) Момиче което не беше направило на никои нищо и все пак почина от свръх доза Момиче на което държах на което ужасно много държах и неможах да помогна Почнах наркотиците точно защото исках да  и помогна (немога да помогна на някои ако не знам какъв е проблема) но на такива хора не винаги има начин да се помогне Те са хора които просто неискат да им бъде помогнато Те си живеят ден за ден доза за доза и така им харесва единственото което може да се направи по въпроса със наркотиците е просто да не се позволява на младите да взимат наркотици защото на тази възрасто нямат още ясно изградено виждане за живота нито имат нужната силна воля ако започнат да спрат навреме Аз успях да спра както и започнах заради момичето което почина Започнах и спрях но не всеки започва за да помогне на някого и успява да  спре на време А повярваите ми спирането е едно от наи трудните неща във живота ...
Така че мамка му подяволите не започваи те със тия лаина Те не са раи не са нищо хубаво Веднъж се живее и не е нужно да е във измислен и нереален свят във които си благодарение на наркотиците А които няма волята и желанието да направи живота си по щастлив без наркотиците Си заслужава да бъде наказан точно със тях ...
Твърдо съм против наркотиците А за тревата Още никои не е умрял заради нея Не смятам и че някои скоро ще почине заради нея Но е за предпочитане да не се пуши трева А за тези които пушат все пак Те си знаят Живота си е техен не са по лоши от хората които пият алкохол или пушат обикновенни цигари Защото да пушиш трева е все едно да пиеш и да пушиш Което аз правя което означава че макари да не пуша трева не съм по малко наркоман от тях самите.
Тъмна и стъдена стая,а аз не спирам да мечтая
Само теб сънувам само теб желая
Но оставам във тъмната студена стая

Свит във ъгъла стоя и ме обгръща самота
слушам изтрадалата си душа
тя крещи и се моли да не е сама
но няма кои да я чуе във тази непрогледна тъмнина!!!!

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #13 -: Май 09, 2006, 13:30:12 pm »
искам да отбележа също така, че въпросът е зададен доста подвеждащо. в смисъл , че едва ли ще има някого който да каже за наркотиците съм. при подобен тип проблеми трябва да се подхожда малко по различно. защото този въпрос едва ли не съдържа в себе си един критичен отговор .. а въпросите имат друга цел. да насочат към проблема, а не да го посочват.

темата можеше да бъде нещо от сорта Наркотиците и хората или нещо такова. надявам се ще ме разберете правилно.

Като модератор трябва да си дам мнението относно заглавието на темата. Ами мисля, 4е не е въобще подвеждаща, защото именно  това е въпроса: наркотиците един пропилян живот ли са  или разходка в рая? Именно с тях пропиляваме ли си живота или виждаме рая и искаме да останем там. А и темата не е само за наркотиците, а и за тревата, за екстазитата и т.н., а от приятели съм чувал, че с тях се посещава рая, а дали е така?
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Един пропилян живот или разходка в рая?
« Отговор #14 -: Май 09, 2006, 13:57:22 pm »
Накратко - не. Не си струва да си съсипваш живота заради миговете, в които лъжеш организма си по този начин.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."