Автор Тема: Това, което разбива мечтите, са компромисите.  (Прочетена 5671 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #60 -: Май 11, 2006, 01:28:37 am »
Съгласен
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Angel Soul

  • Гост
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #61 -: Май 11, 2006, 01:29:47 am »
Без бой?!  [namigG]

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #62 -: Май 11, 2006, 01:34:16 am »
След 24-часов бой :)
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Angel Soul

  • Гост
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #63 -: Май 11, 2006, 01:36:37 am »
[plqsssss] Боят със себе си е винаги най-жесток. :)

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #64 -: Май 11, 2006, 08:38:58 am »
Мдам, има само затворено мислене. :)
Не става дума за "отворено" и "затворено" мислене. Става дума за това доколко човек е наясно с мечтите и стремежите си. Казах вече - зависи какво е това, което наистина търсиш. Ако знаеш кое е то, не остава много място за "пластичност", по простата причина, че имаш ясна цел пред себе си. Тя пак може да те поведе по различен път, само че това няма да е компромис. Когато целта е ясна, съпътстващите детайли са от малко значение. Съответно, могат лесно да бъдат пренебрегнати за да бъде постигната истинската цел.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

PurpleANGEL

  • Гост
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #65 -: Май 11, 2006, 22:29:20 pm »
Май леко бъркаш мечта с цел. Наистина някои мечти се превръщат в цели, но други остават само греещи душата. Явно тази тема е трудна за разбиране, защото повечето от нас автоматично превръщат мечтите си в цели и рушат тяхната красота с упоритостта към тяхното осъществяване. А мечтата е тясно свързана с късмета. Ако оставиш мечтите си да бъдат само мечти и един ден някоя от тях се сбъдне, защото си имал късмета за това, тази мечта ще ти донесе много повече удовлетворение и красиви мисли, отколкото ако обърнеш света наопаки, за да я сбъднеш с упоритост и инат...

Неактивен Feanor

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1225
  • Пол: Мъж
  • Warrior of Light
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #66 -: Май 12, 2006, 09:25:53 am »
Така ли? И защо така реши? Защо да не ми достави удоволствие това, което съм постигнал, защото съм вярвал в него? С какво ще съм по-доволен ако просто съм седял и съм чакал да падне от небето и да ме удари по главата? Абсолютно не съм съгласен с това. Проявявал съм вече достатъчно упорство и съм постигал такава мечта, която бях набелязал за цел. И повярвай ми, нищичко не съм загубил от това, че съм я преследвал.
"There is one rule, above all other, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #67 -: Май 13, 2006, 19:42:26 pm »
Искам да споделя нещо с онези който толкова дъръжът на свеото :) Заслужава си , прочетете го  :)
Пеещият ручей стигнал до пустинята и разбрал, че няма да може да я прекоси. Водата все по-бързо и по-бързо изчезвала сред движещите се пясъци. Ручеят си казал на глас: "Целта ми е да прекося пустинята, но не зная как да го сторя."

Гласът на пустинята му отговорил с тайния език на природата:

- Можеш да преминеш през пясъците така, както го прави вятърът.

- Но всеки път, когато се опитвах да го направя, пясъците ме поглъщаха и дори да се хвърлях срещу тях, успявах да премина съвсем малко.

- Вятърът не се хвърля срещу пясъка.

- Но вятърът може да лети, а аз не умея.

- Мислиш погрешно; безсмислено е да се опитваш да летиш сам. Позволи на вятъра да те пренесе през пустинята.

- Как мога да го направя?

- Позволи му да те погълне.

Ручеят възразил на пустинята, като казал, че не иска да губи индивидуалността си. Защото ако това стане, той може напълно да изчезне.

Пустинята казала, че разсъжденията му са подчинени на законите на логиката, но нямат нищо общо с реалността. Вятърът, погълнал влагата, я пренася през пустинята, а после й позволява да се върне на земята като дъжд, който на свой ред отново ще стане ручей.

Ручеят попитал как може да се убеди, че това е истина.

- Наистина е така и ти трябва да ми повярваш, иначе пясъкът ще те попие и след няколко милиона години ти ще се превърнеш в блато.

- Ако е така, ще си остана ли същият ручей, който съм сега?

- В никакъв случай няма да останеш същият. Нямаш избор, само ти се струва, че имаш. Вятърът ще пренесе най-добрата ти част - твоята същност. Когато отново станеш ручей и се затичаш по склоновете на планините, които се намират отвъд пустинята, хората могат да те нарекат с друго име, но самият ти ще знаеш, че си останал същият. Сега наричаш себе си някаква си рекичка само защото не знаеш коя именно част от тялото ти е твоята истинска същност.

И така, ручеят пресякъл пустинята на раменете на добрия вятър, който бавно и внимателно го издигнал нагоре, а после плавно го пуснал на върха на една планина в далечна страна. Ручеят си казал: „Сега познах своята истинна същност."

Ручеят обаче имал и още един въпрос, който той прошепнал, когато се отправил на път:

- Защо сам не успях да стигна до това, защо пустинята трябваше да ми каже? Какво щеше да стане, ако не я бях послушал?

Изведнъж до ручея долетяло тънко гласче. То идвало откъм една песъчинка:

- Само пустинята знае това, защото тя вече го е виждала, нещо повече, тя се простира от реката до планините. Пустинята е свързващото звено между тях и подобно на всички други неща, изпълнява своите функции. На пясъка е написано как ручеят на живота трябва да продължи своето пътешествие.
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #68 -: Май 14, 2006, 03:05:34 am »
Много хубав и мъдър разказ :)
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: Това, което разбива мечтите, са компромисите.
« Отговор #69 -: Май 14, 2006, 10:38:05 am »
 :)
За това и ти го показвам... беше спецялно за теб и феанор... ама неговата реакция я знам ;)
Сега ще ме погне без дори да се замиси , освен с аргументи с който да ме затапи :) А аз просто исках да го прочетете.... [inlovee]
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc