Автор Тема: Холокоста  (Прочетена 6154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Холокоста
« Отговор #15 -: Юли 04, 2006, 20:32:33 pm »
Може би няма да намеря много хора за дебат по тази тема, но дори и малко, нека да бъдат с аргументирани мнения.Все още нямам точно определено становище, но дори с риск да натрупам негативизъм ще заема позицията на противник на холокоста.Не искам никой да убеждавам в правотата на моето мнение, а само да изложа фактите такива каквито са в действителност, чисти и неманиполирани.
Вълната от "антисемисти" предобива вече изключителни големи размери.Последният такъв случей завърши с потресаващ за мен начин.Един от най- големите историци на 20 век и автор на много бестселъри Дейвид Ървинг бе осъден в Австрия на три години затвор само заради своите възгледи представящ в книгите си. Какво стана с свободата на словото господа? Та нали вие бяхте една от най-демократичните страни?Но това е друга тема.
Аз не съм защитник на нацизма, бурно осъждам всички дейтвия на Райхстъга, но не и тези предоставени като холокоста,броят на жертвите на който е абсурден.Като официално броят на убитите евреи е около 6 млн. души,
което е значително преувеличено.Предписани са много грехове, които в действителност не са извършени, най - големият може би от които е масовите убийства в газови камери.

И нищожната цифра 22 милиона убити руснаци по време на Отечествената война. Не броиме стотиците хиляди невръстни германски момчета с промити мозъци, изпратени на фронта. Не драги, като говориш за Холокоста не споделяй какво мислиш. Не ми пука, че мислиш, че цифрите са преувеличени. Историята за щастие няма нужда от мислите на мъдреци от твоя ранг, а от факти. И те говорят достатъчно ясно...
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Холокоста
« Отговор #16 -: Януари 27, 2007, 11:05:03 am »
Някой да е размисли по въпроса  :question: Преди време и аз бих реагирал като вас, но съвсем случайно си отворих очите за другата гледна точка. Много сте прави в това, което казвате, обаче не знаете и аз колко съм прав. Репичке, разбрах ти мнението и ще те помоля да не пишеш повече тук. Ако все пак решиш да го направиш, нека бъде подкрепено с някакви аргументи. Нека това важи за всички.
Отново ще повторя, че не съм нацист и не заставам на страната на фашистка Германия. Това обаче няма нищо общо с отричането на холокоста.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Холокоста
« Отговор #17 -: Януари 27, 2007, 11:46:50 am »
Не! Не ме разбра. И не, не е странно да мислиш така.
Отричането на Холокоста всъщност отрича геноцида срещу евреите.
Престъпления са извършени, но не в рамките, които са предписани.
В действителност е нямало масово изтребване на евреи, както ни се представя като история.


А бе, ти верно нещо си объркан, но не те виня, виновни са тези, които не са  могли да те образоват...

Пич, няма да ти говоря точно по еврейска линия, но ще я засегна. Ще засегна и отречения от теб геноцид, както и военопрестъпленията през ВСВ.
Имал ли си роднини, участвали в този кошмар? Е, аз доскоро имах. По майчина линия (уж украинка, но не съвсем :) ). Във вените ми тече всякаква кръв, основно славянска, но не може да няма и някой друг примес, най-малкото поради факта, че на българската ми баба коренът и е някъде в Босилеградско (сръбско) по майчина линия, а по бащина е в Лакатник, а за него говорят, че е селище, през което са минавали кръстоносците.
Та, стига толкова с лиричното отклонение. Да се върнем към ВСВ и деня в който идват швабите и товарят в камиона брата на баба ми по майчина линия. Познай къде го откарват - в Аушвиц. А този лагер, ако не знаеш... Няма да цитирам, защото главата ти няма да проумее нищо, което е казано от мен. Прочети ТУК!!!
За протокола ще отбележа, че тогавашният младеш, казващ се Михаил, е тежал 32 килограма на 18 години, а приживе беше висок около 190 см. На всичкото отгоре там среща... изчезналия си брат. И двамата имат щастието да останат живи, но милионите други, голяма част от които евреи, биват... изгорени буквално пред тях.
Ето ти информация от извора, според която можем смело да заключим, че: Не, не е имало Холокост, не е имало, ама въобще... Просто холкост е малко да се нарече. Това са били изверги.

ПП: И баба ми, и дядо ми по майчина линия приживе бяха ветерани и герои от войната, като на погребението на дядо ми се събраха почти всички жители на не чак толкова голямото градче (численность населения города Шепетовка: 51 900).
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Холокоста
« Отговор #18 -: Януари 27, 2007, 12:08:44 pm »
Така. Можеше и без обиди, но не смятам да ти отговарям на тях.Имаме си тема , където да се плюеме, така че не превръщай всяка една в такава. Аз също имам роднини участвали във войната, ранявани и убивани. Нямаше нужда да ми предоставяш да чета материали. Чел съм достатъчно. Но виж, ти също имаш нужда малко да прочетеш, но неща представени под по - различен ъгъл. Друг е въпроса ако не искаш. Явно не си прочел всичко, или поне не си го разбрал. Пак ще се повторя. Избиване на евреи е имало. Това никой не може да го отрече. Но не и в представените цифри. Хитлер никога не е имал като основна идея избиването на евреите. Като доказателство на това ще спомена факта, че е имало евреи в СС. Надявам се знаеш какво представлява СС.
Много евреи са преживяли войната на територията на Германия. Според тебе как са успяли ?
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Холокоста
« Отговор #19 -: Януари 27, 2007, 12:36:16 pm »
Какво за тебе означава масовост?

ПП: И ставаше дума за роднини, които са били по канцлагери.
Искаше да говорим с факти. Аз говоря с такива, а ти се опитваш да пренапишеш историята.
« Последна редакция: Януари 27, 2007, 12:38:16 pm от stranger »
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Холокоста
« Отговор #20 -: Януари 27, 2007, 13:03:27 pm »
Ее, добре да приемем , че само 5-ма евреи са били избити през тази война , не разбирам с какво това би променило нещо ако е така ? С какво би допринесло ако отървем света от тази "масова заблуда" ?

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Холокоста
« Отговор #21 -: Януари 27, 2007, 13:12:21 pm »
Може би би допринесло с това че светът нямаше да се държи с евреите,така сякаш им е длъжник с нещо.Не съм антисемит и не отричам холкоста,ни най-малко даже.Обаче политиката на държавицата Изрел ме дразни дори повече и от дебата.Иначе ако не е била пасивността на съюзниците,може би мащабите на холкоста са щели да бъдат по-малки,но знае ли човек.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Холокоста
« Отговор #22 -: Януари 27, 2007, 13:56:12 pm »
Мен пък ме кефи държавицата Израел , умее да владее и това е народ с достойнство . Държава , която наистина защитава интересите си и знае как да го направи . Избивали са ги ама съумяха да се възползват от това и по този начин жертвите им не се обезсмислят .
Може да вземем за сравнение нашата история и нашите жертви и да видим какво сме постигнали за да ги оправдаем .

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: Холокоста
« Отговор #23 -: Януари 27, 2007, 14:03:42 pm »
По съм склонен да вярвам че ти харесва защото си еврейка,в което няма нищо лошо разбира се.

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Холокоста
« Отговор #24 -: Януари 27, 2007, 14:19:54 pm »
По съм склонен да вярвам че ти харесва защото си еврейка,в което няма нищо лошо разбира се.
Аз не съм еврейка

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Холокоста
« Отговор #25 -: Януари 27, 2007, 14:21:26 pm »
Разликата между Сталин и Хитлер, е че вторият е загубил войната. Колко хора е избил Сталин ? Или това не се брои. Губещият получава всички присъди. Чудесен начин някой да се възползва от това. Евреите успяха да се възползват от цялата помия на войната в личен план. Хитлер е избивал всички наред, всеки който застане отпред, но единствено за тях е имало геноцид. Хайде бе. Много изгодно.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Холокоста
« Отговор #26 -: Януари 27, 2007, 14:26:13 pm »
Убийте ме с камъни, ама думи нямам да опиша колко ме е гнус от такива като meteor. Не просто съм отвратена от неспособността му да приема информация, ужасена съм от факта, че в името на това да отстоява някаква измислена позиция, потъпква дори човещината. 11 000 евреи от Беломорска Тракия и Македония са изпратени и унищожени в концлагерите. И понеже не могли да съберат кой знае колко евреи, правителството пратило там и доста "неудобни". Ако ви кажат, че България е запазила своите евреи, не го приемайте с чак такава гордост. 48 000 в границите на царството не са били изведени, поради острите протести, подкрепяни и от Източноправославната църква. Ей такива дребни детайли понякога ме карат да се срамувам от хората, наречени български управляващи.
meteor, дори тези 11 000 да бяха единствените жертви на хитлеристите, достатъчно са за де ми се погнуси от цялата идеология ма "мустакатия диктатор".
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Холокоста
« Отговор #27 -: Януари 27, 2007, 14:45:46 pm »
Щях да се притеснявам ако бях харесван от ряпата, но сега съм си спокоен.
За последен път ще се опитам да ти обясня, макар да съм обиден, че ще има нулев ефект.
Не съм подръжник на Хитлер. Избиване на евреи е имало. Но така както и на много други. С какво те са по - различни от останалите, че им се изплащат репарации и им се дава държава.
Мислиш ли, че ако Хитлер в действителност е искал на всяка цена да получи евреите ни, нямаше да го направи по един или друг начин. Много сме били малки за да му откажем ако беше настоявал затова. Не е представлявало интерес за него напълното им изтребване, както те се опитват да го представят и декларирането с холокоста.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен repi-s-lychec

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1060
  • Her shadow plays in the shape of a man's desire...
Re: Холокоста
« Отговор #28 -: Януари 27, 2007, 15:01:24 pm »
Просто не е имал време. 11 000 са били изпратени 1943та, а след по-малко от година войната приключила.

И аз не одобрявам израелската политика, но нека не забравяме, че все пак в своята същност това са политиката и интересите на САЩ. Така че стига с гадните евреи или гадните американци или гадните руснаци или гадните немци. Обикновените хора умират заради нечии чужди каузи. Жертвите от 11 септември са толкова жертви на Ал Кайда, колкото и на политиката на САЩ в близкия изток. Което не значи, че заслужават да умрат. И относно въпроса ти - "Защо точно евреите?". Чул ли си нещо за ЗЗН - Закон за защита на нацията, създаден и приет по инициатива на цар Борис 3 и тогавашния министър-придседател проф. Богдан Филов. Чул ли си нещо за Комисарството по еврейските въпроси? И аз се питам - защо точно евреите? Защо на евреите им е било забранено да носят фамилии, завършващи на -ов, -ев, ич, защо им е било забранено да преминават по определени улици, защо им е било забранено да притежават непокрито недвижимо имущество, защо са били принудени да продадат земите си на държавата за по-малко от половината от реалната и стойност, а след това под формата на еднократен данък да дадат 1/4 от имуществото си. Защо еврейските деца не са имали достъп до училищата, защо не са имали право да заемат какъвто и да е административен пост? Защо не са имали право да се заселват в столицата и т.н. и т.н. Е, метеор, обясни ми, защо точно евреите? Няма логично обяснение, защото няма нищо логично в главата на един болен дребосък, оставен начело на сравнително силна държава.

Тези факти нямат нищо общо с това, че днес се спекулира със събитията отпреди 60 години.
Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Холокоста
« Отговор #29 -: Януари 27, 2007, 15:29:35 pm »
Яяя можело и цивилизовано и културно да се разговаря. Мисля че не е толкова трудно нали ? 
Споменаваш доста интересни неща, които няма как да отрека. Но нали не мислиш че това е цялата истина и всичко е било така. Вярно е, че евреите са истрадал народ. А колко са страдали и страдат заради тях ?
Холокоста им служи като чудесено укритие и имунитет. Много обичат да манипулират както и когато им е изгодно.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.