Автор Тема: Има ли българинът сексуална култура?  (Прочетена 8440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Сега сте вие.
« Последна редакция: Април 27, 2006, 12:28:42 pm от Don_NUTSO »







Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен lucky_90

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
  • Пол: Жена
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #1 -: Април 27, 2006, 15:51:11 pm »
Според мен българите подобряват своята сексуална култура все повече и повече с течение на времето и нивото на сексуална култура на българина в момента е много по-добро от да речем преди 4-5 години!  [heart__]

Животът е такъв какъвто си го направиш сам!!!

Неактивен iani4ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 685
  • Пол: Жена
  • ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #2 -: Април 27, 2006, 16:19:25 pm »
Не можем да твърдим, че една нация, в която допреди 10 години сексът беше забранена тема може да има сексуална култура..За да се изгради такава е необходимо нашите родители да са я получили като деца, да приемат разговорите за секс нормално и също толкова нормално да "просветят" децата си. За щастие в много училища вече има кабинети по сексология. Но тази култура не се изгражда за 5-10 години, а с поколения. Може би след 20-тина години тя ще бъде изградена.

Look into my eyes - you will see
What you mean to me
Search your heart - search your soul
And when you find me there you'll search no more

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #3 -: Април 27, 2006, 21:14:10 pm »
Тази тема вече е по-благотворна като че ли! :)
Тук мога мноого да говоря! Сексуалната култура се добива с времето и според мен младите са много застрашени от опасностите на секса! Затова трябва да се погрижат предимно родителите. Те трябва да обяснят на децата си всичко преди те да започнат сексуален живот! Тук обаче това не се случва или поне мойте родители не са ми обяснявали [shame] Но ми дадоха книги от които сама да науча повече неща! :)
Но става въпрос за това че просто НЯМА кой да ни обясни това което трябва да знаем! В някои училища провеждат такива часове но не на всякъде те са ефективни [confused]
Какви ли не глупости учим но толкова важни неща като сексуалната култура и здраве учителите подминават с лека ръка! Това е много вредно! Изобщо не можем да говорим за сексуална култура! Просто ни липсва ИНФОРМАЦИЯ!  :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #4 -: Април 28, 2006, 12:38:54 pm »
Не можем да твърдим, че една нация, в която допреди 10 години сексът беше забранена тема може да има сексуална култура..За да се изгради такава е необходимо нашите родители да са я получили като деца, да приемат разговорите за секс нормално и също толкова нормално да "просветят" децата си. За щастие в много училища вече има кабинети по сексология. Но тази култура не се изгражда за 5-10 години, а с поколения. Може би след 20-тина години тя ще бъде изградена.

напълно те подкрепям :)))
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен mariopuzo1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #5 -: Април 28, 2006, 18:18:14 pm »
Господин Анщайн българина няма сексуална култура щом само в София средно на месец се правят 50 аборта. За КАмА СУТрА чувал ли си? Родината й е Индия. Индииците вече имат резултат от КАмА СУТрА над 1 100 000 души. Ако ние българите не се учим от индииците то до 2050 ще сме изчезнала нация. 

Неактивен mariopuzo1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #6 -: Април 28, 2006, 18:22:22 pm »
Моля за извинение пропуснал съм още нули над 1 100 000 000 души са индииците!

Неактивен poison{}girl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • Пол: Жена
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #7 -: Април 29, 2006, 16:35:35 pm »
за каква сексуална култура въобще говорим,ако смея да попитам,след като си мисля 4е дори и ние си нямаме представа какво е това сексуална култура?просто не е възмойно в това задръстено общество,в което живеем да сме просветени.а да ви кажа 4естно не мисля 4е сексуалната култура се полу4ава от някакви нау4ни книжки,в които по особено "достъпен" на4ин ти представят информация,която в някои слу4аи се оказва изключително важна.ли4но за мен мисля 4е най-добрия на4ин за създаване на сексуална култура е 4рез многоброини разговори между родителите и подрастващите деца,но не трябва родителите да се сещат да говорят с нас 4ак като станем на 18-20,защото тогава ще е напълно безмислено.информацията трябва да се поднася на децата още от 10 годишна възраст,но разбира се на малки порции,а не по грубия на4ин.но от друга страна се питам как родителите да ни обяснят нещо след като от една страна маи и те не знаят много пове4е от нас а и понякога не виждат децата си с дни и седмици.самите родители не познават децата си а и по този на4ин и децата не могат да опознаят родителите,ценностите им и куп други важни работи,на които трябва да се гради едно общество.колко по-лесно би било ако примерно майка ти знае къде си и какво праеиш и колко по-спокоина би била тя и колко пове4е доверие би ти имала ,а 4рез това доверие падат адски много ограни4ения.но не е приемливо в 21 век да има семеиства които да не са обелвали и дума на тази тема с децата си и колко много изненадани родители се появяват все едно не са били на нашата възраст и не са правили същите неща и защо подяволите тогава се правят на изненадани,та ние не сме с нищо по-разли4ни от тях и защо промерно всеки се обявява против хората които са запо4нали сексуалния си живот по-рано след като се обърнем към близкото минало вийдаме 4е дори собствените ни баби,майки и тн са се женили между 14-20?защо трябва да ни о4уква живота и да правим грешки като те могат да се избегнат?но в българия се полу4ава един поро4ен кръг,от които няма излизане докато не се сменят сигурно 10 поколения,ако въобще и тогава нещо се промени.ли4но за мен разговорите и обясненията от наи-близките ти хора са незаменим помощник в израстването ни.
ли4но аз гарантирам,4е сексулана култура може да се полу4и от родител,само 4е колко са тези родители,които предлагат на децата си да поговорят?мога да кажа 4е ли4ната ми сексуална култура изцяло се дължи на маика ми и то бях запозната с пове4ето неща още когато децата се 4удеха защо мом4енцата имат пишон4е а моми4енцата нямат.благодарение на разговорите с нея съм полу4ила всякаква информация,дори и тази която я няма в книжките и до ден днешен винаги мога да се обърна кум нея и да поискам съвет препоръка или помощ.страшно съм и благодарна за това което е направила за мен и много пъти съм гледала страдаши потърпевши младежи от своето незнание и по-ло6ото своята незаинтересованост,много пъти съм се възмущавала на незнанието дори на прости неща,които е смещно да не знаем в днещно време и в същото време много пъти съм разяснявала такива въпроси на приятелки.но нормално ли е да се у4им от казаното на улицата,от приятелите и изобщо от странични хора,защо просто не се обърнем към хората които са ни наи-близки и които никога няма да ни обърнат гръб,достатъ4но е да сме достатъ4но заинтересовани от тази тема и достатъ4но настоятелни.

мисля 4е прекалено ви занимавах с моите мисли,нека оставим малко и за друг път,защото на тази тема наистина могат да се кажат адски много неща [inlovee]

Angel Soul

  • Гост
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #8 -: Април 29, 2006, 17:00:43 pm »
Бе каква сексуална култура, след като повечето млади използват като метод за предпазване от забременяване прекъснат полов акт? [oops] А терминът предпазване от болести, предавани по полов път се чува толкова рядко, че се чудя дали го има.

Неактивен Dalechen

  • Почти безобиден
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 828
  • Пол: Мъж
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #9 -: Април 30, 2006, 19:14:18 pm »
Бе обичаме културата , ама и бахур обичаме  /Кръстьо Лафазанов
Един човек може да бъде безкрайно добър и безкрайно лош.
Зависи коя струна са докоснали в душата му.

Моите стихове:
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,21107.0.html

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #10 -: Април 30, 2006, 19:33:54 pm »
Не смятам,че българинът има сексуална култура.Най-малко,защото както каза iani4ka сексът до скоро беше тема табу.Сексуална култура няма да има и в близкото бъдеще.Може би след няколко десетилетия.....
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Angel Soul

  • Гост
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #11 -: Април 30, 2006, 19:38:04 pm »
Мдаааам ... сега сексът вече не е табу, но половата култура май все още е. [lol]

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #12 -: Април 30, 2006, 20:52:12 pm »
Господин Анщайн българина няма сексуална култура щом само в София средно на месец се правят 50 аборта. За КАмА СУТрА чувал ли си? Родината й е Индия. Индииците вече имат резултат от КАмА СУТрА над 1 100 000 души. Ако ние българите не се учим от индииците то до 2050 ще сме изчезнала нация. 

това, че се ебем често с извинение..:) не значи че повечето от тези хора имат сексуална култура...!
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен BaTko`

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #13 -: Април 30, 2006, 22:54:15 pm »
Каква сексуална култура може да има в страна,където 15 год.момиченца се хвалят една на друга с кой го е направила в колата,но от друга страна,в секса българинът е малко сдържан и предпазлив,може би това  е някаква култура :arrow:

Неактивен s_ma6inata

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 441
  • Пол: Мъж
  • Fuck me i'm famous
Re: Има ли българинът сексуална култура?
« Отговор #14 -: Май 01, 2006, 01:24:26 am »
Някой имат,други нямат.Сексуалната култура като цяло в България е на ниско ниво....на високо ниво е разврата,безразборния секс,абортите,повишава се броя на заболелите от hiv....аве кофти работа.Всеки трябва да придобие тази култура сам за себе си и честно да ви кажа слабо ме интересува това,че някой хора нямат глави на раменете си
Не следвам пътища,вървя където няма пътища и оставям следа...Колебая ли се-казвам истината....LoVe is All ArounD