Автор Тема: Екранизации по книги  (Прочетена 9398 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabi_gabi

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • Нека не мечтаем, а се обичаме...
    • gabinka
Re: Екранизации по книги
« Отговор #15 -: Януари 14, 2007, 12:27:17 pm »
последното направено по книга което гледах беше Граф Монте Кристо и съм много разочерована филма еее боза в сравнение с книгата... само имената бяха запазили [evil]
В един живот една любов се пада.

Или я следваш неотлъчно.
Или я гледаш как си заминава.

By phibi

Всеки миг е още един шанс... да се усмихнеш..

Неактивен Smiley_Girl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
  • Бъди себе си , има достатъчно други хора !
Re: Екранизации по книги
« Отговор #16 -: Януари 14, 2007, 21:08:01 pm »
Аз съм гледала няколко екранизации на Граф Монте Кристо и нито една не може да се сравнява с книгата.
  А за Властелина на пръстените филмът наистина е добър. В книгата Толкин на много места се отнася в дълги и доста скучни описания. Така че според мен това един от малкото примери за екранизация, която е по - добра от книгата

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Екранизации по книги
« Отговор #17 -: Януари 14, 2007, 22:37:54 pm »
Екранизациите SUXXXXX !!!

Един филм, никога няма да може да ти даде онова, което ще ти даде една книга!!!

Ако гледаш филма и после прочетеш книгата може би би ти харесал малко, но ако е в обратен ред, шансът да ти хареса филма е 1:1 000 000
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен meteor

  • Наказан
  • Master
  • *
  • Публикации: 1076
  • Пол: Мъж
  • д-р Ханибал Лектър
Re: Екранизации по книги
« Отговор #18 -: Януари 15, 2007, 11:46:06 am »
Един от малкото филми , направен едно към едно с книгата е "Бригада" - страхотен филм .
Шифърат на Леонардо - Невероятна книга и изключително слаб филм. Това си е направо майсторство да успееш така да прецакаш нещо наистина добро.
Изкуплението шоушенк и Зеленият път - невероятни книги и филми.
Нека другите да внасят ред в хаоса.
Аз пък ще внасям хаос в реда.

Неактивен Smiley_Girl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • Пол: Жена
  • Бъди себе си , има достатъчно други хора !
Re: Екранизации по книги
« Отговор #19 -: Януари 18, 2007, 21:08:45 pm »
Екранизацията на Кенет Брана по "Хамлет". Естествено че не може да се сравнява с книгата, все пак това е Шекспир. Но все пак филма е доста добър. Има сцени, които са по - силни, отколкото в книгата. Това е въпрос на интерпретация, но така или иначе филма не е лош (стига да си падате по Шекспир де :) защото иначе ще бъде мъчение  [namigG] )

Неактивен GadNa_Ku4Ka

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 564
  • Пол: Жена
  • Where Is The love??? :((
    • myspace page
Re: Екранизации по книги
« Отговор #20 -: Януари 19, 2007, 14:08:43 pm »
"Кръстникът" и "Бригада"  [inlovee] [inlovee] [inlovee]

Неактивен CraZy`ADDicTeD

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 540
  • Пол: Жена
  • ҳ̸Ҳ̸°•°●•٠·˙LeAvE mE aLoNe˙·٠•●°•°ҳ̸Ҳ̸
Re: Екранизации по книги
« Отговор #21 -: Януари 30, 2007, 09:41:15 am »
"Мизъри" по книгата на Стивън Кинг

°•°●•٠·˙Tonight Leave me alone I'm lonely Alone I'm lonely I'm tired Leave me alone I'm lonely Alone I'm lonely tonight
Go away Come back Go away Come back Why can't I just have it both ways Go away Come back Go away Come back˙·٠•●°•°

Неактивен ArmaggeddoN

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 607
  • Пол: Мъж
  • Преградите духът ми победи...
Re: Екранизации по книги
« Отговор #22 -: Януари 30, 2007, 10:28:17 am »
Нали знаете, че едни от най-великите филми са правени по книга  [lol].Кръстникът, Властелинът на пръстените, Изкуплението Шоушенк, Пианистът, Списъкът на Шиндлер.Ако се обява против екранизациите на книги това означава да се обява против тези гениални творби.Не аз даже предпочитам да е по книга.Да едва ли ще надмине книгата, но поне мога да бъда сигурен във добрия сюжет.Предполагам съм изпуснал още филми по книги които са в историята на киното... някой да допълва  :p.А и някои филми разбирам, че са по книги чак когато го гледам и някой ми каже.Така че не виждам нищо лошо да се правят филми по книги.Лошото е само ако си чел книгата... тогава може би ще бдеш разочарован.
Настане вечер, месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен.
Гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен.

Неактивен nbc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
  • Пол: Мъж
Re: Екранизации по книги
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2007, 05:57:52 am »
Кръстникът, Време разделно, Бригада. Ами май това са най-сполучливите екранизации накниги...
I nai-hubaviqt utre6en den nemoje da se sravnqva s v4era6niq...

Неактивен Petrov

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1504
  • Пол: Мъж
  • I'll do my crying in the rain !
Re: Екранизации по книги
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2007, 10:31:25 am »
Властелина  :) въпреки че доста неща са изтървали от книгите ама пак е добре направено  [a taka]
I'll never let you see
The way my broken heart is hurting me
I've got my pride and I know how to hide
All my sorrow and pain
I'll do my crying in the rain

Неактивен srebarna_liliq

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1712
Re: Екранизации по книги
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2007, 13:05:34 pm »
"Посестрими в занаята" по книгата на Тери Пратчет  :p Това найснтина е добро,ама повече си струва книгата  :p

Неактивен Hriska

  • Новак
  • *
  • Публикации: 33
  • Пол: Жена
Re: Екранизации по книги
« Отговор #26 -: Март 04, 2007, 22:13:50 pm »
Властелинът на пръстените(най-страхотния филм,които съм гледала.Просто е невероятен,както и книгата.На мен лично ми хареса повече книгата,но просто никога един филм не може да ти влезне така под кожата,както една книга :)),Кръстникът,Тютюн,Граф Монте Кристо(ужасен филм,но страхотна книга)
Sometimes what you`re looking for is right where you left it...

Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Екранизации по книги
« Отговор #27 -: Март 04, 2007, 23:26:38 pm »
Екранизациите SUXXXXX !!!

Един филм, никога няма да може да ти даде онова, което ще ти даде една книга!!!

Ако гледаш филма и после прочетеш книгата може би би ти харесал малко, но ако е в обратен ред, шансът да ти хареса филма е 1:1 000 000


 [a taka] [bravisimo]

Неактивен last_unicorn

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 964
  • Пол: Жена
    • профил в myspace.com
Re: Екранизации по книги
« Отговор #28 -: Март 05, 2007, 10:46:24 am »
"Посестрими в занаята" по книгата на Тери Пратчет  :p Това найснтина е добро,ама повече си струва книгата  :p
   

има ли филм по книгата? как съм го пропуснала. аз знам само за филм по Hogfather, гледах го и не е никак лош, все пак Пратчет не се екранизира много лесно  [lol]
а по темата - екранизациите рядко достигат нивото на книгата. а най-лошото е, че гледайки една екранизация виждаме една интерпретирана и предъвкана версия, виждаме историята така, както някой друг я разбира и героите такива, каквито някой друг си ги представя. затова предпочитам първо да прочета книгата, да я разбера по мой начин и след това да гледам филма.

Властелина е добър, книгата е доста по-добра естествено, но филмът е най-доброто, което може да се направи с такъв обем информация. Мълчанието на агнетата и Ханибал са добри, и все пак книгите ми харесаха повече  [inlovee] Хари Потъровците ме разочароваха до безкрайност... В повечето случаи филмите развалят книгите, но когато се захване наистина талантлив режисьор се получават шедьоври, така че си заслужава да се правят опити  [bunny]
« Последна редакция: Март 05, 2007, 10:54:13 am от last_unicorn »
And you can't fight the tears that ain't comming Or the moment of truth in your lies

Неактивен Lake_Lady

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1374
  • Пол: Жена
  • My Smooth Operator...
Re: Екранизации по книги
« Отговор #29 -: Януари 14, 2008, 11:29:10 am »
Сещам се за "Изкуплението Шоушенк", "Зеленият път", "Властелинът на пръстените", "За мишките и хората", "Братя Карамазови"...
В прегръдката си ме събираш цялата и ме разпиляваш из Вселената...
http://www.vbox7.com/play:8854186b