Автор Тема: Емиграцията на младото поколение и възможността за реализация в България.  (Прочетена 20581 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Diablos

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 799
  • Пол: Мъж
  • Poesis=mc^2...
Само че и разходите и стандарта на живот е доста по висок....
Политиката се е превърнала във война на интереси и характери, за съжаление....Мога да кажа смао това засега, а ако искаш може да отворим нова тема за това:)

Стандарта на живот се определя от множество фактори , единия от които е съотношението приходи/разходи . Надявам се няма да спориш, че на запад то е на светлинни години от тукашното :)

Колкото до политиката... Аз лично нямам особено желание да коментирам... Може да съм малък на години,но съм слушал/гледал/чел достатъчно,за да не искам да имам нищо общо с нея... Но пък на другите форумци може да им е интересна една такава тема :)

Angel Soul- ЕВАЛА! ХОРАТА наистина са от значение, а не нещо друго ! Напълно подкрепям цялата ти теза.
А вечерта ще дойде изведнъж.
Косата си над мен ще разлюлее.
Под напора на изненадан дъжд,
аз, несъгласна, ще вървя след нея,

където няма студ. И няма зной.
Напред ще е отворен само мрака.
И оня, безконечния покой,
притихнал като хищник във листака.

Под мен светът ще си остане цял,
с горите и поляните зелени.
И всяка пролет вятър полудял
в тревите бос ще тича вместо мене.

И все така ще идва утринта
със птича песен-хубава и вечна.
А хората ще тръгват с лекота
да покоряват пъти

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh

и да ви кажа не знам как е в другите страни но тук е пълно с работа

Навсякъде е пълно с работа! Има работа за целия китайски народ в България, но някои хора просто ги мързи да работят или ги е срам! Интересно как с пренебрежение гледаме лелките дето мият улиците ни, а в същото време завиждаме на младите момичета, които чистят къщи в чужбина и печелят добри пари!? Нима една работа е срамна,ако не получаваш добри пари за нея, но е за завиждане, щом можеш да си позволиш да носиш "Dior"?

аз не съм казала че не е така.. съгласна съм с теб но тука да чистиш къщата на някой има голяма разлика с това да чистиш улиците. просто е жалко че мили честни хора който могат толкова много повече трябва да се трепят от работа за мижави пари.



Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
А,аз имам един въпрос към Мр_Флирт.
След като толкова драпаш за БГ и милееш за родното - работил ли си зад границица. Ако - да, защо? И имал ли си (имаш ли) желание да повториш ?  [lol]

Здравей Нани,
Ами ако прочетеш в от началото всички мой мнения по тази тема, ще разбереш отговора на въпроса ти. А и има разлика между емиграция и работа например за 1-2 години. Мисля, че всеки който има желание би се реализирал в БГ, както направих аз.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен sp1d3r4e

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 525
  • Пол: Мъж
  • PeOpLe Can FLy
абе за да разберете дали има смисал да се живее в БГ се огледайте .. кое ви прави щастливи ... едни пари маму с извинение .... това не е живота ... колкото и да казвам че има смисал да се имигрира това няма да се случи на мен защото предпочитам да изляза наван да видя там как живеят ... да се поуча оот техните грешки ... да споделя техния оптимизъм и начин на мислене и да се опитам по мой начин да вкарам сички тези малки неща в България... ако стане това със секи ще разберете че България е На светлинни години от към държавност назад ... но пък на светлинни години напред в свобода... свободата да живееш .. тука някой ако ми каже че някой му пречи да си живурка ми дайте примери ... защото живея в един от 3 те най големи града в БГ и виждам че колкото и зле да е и чистачите на улиците карат мерцеси ... ако добре обмислят живота си и ако направят 2-3 крачки напред... стига да не бъдат дръпнати от тези който нещат да еволюират .... хора мислете така ... България е наша родина и може да се промени ... стига ние младите да използваме големия си капацитет инат , умствен багаж и кураж... защото ако ли не за нас поне за децата ни ... които така или иначе някои ден ще трябва да видят родината на родителите си .... Почнете да не хвърляте боклуци... колкото и просто да звучи не е срамно да не се замърсява мястото където живееш... Почнете да мислете за утрешния ден .... като за ден който ще дойде с нови надежди... бла колко изписах ще се спръсна  [lol] БъдЕтЕ УСмИХнаТИ :) [lol]
AsTral ProjeCtion - MahaDeva
     ~~seX DruGs and Trance~~

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
абе за да разберете дали има смисал да се живее в БГ се огледайте .. кое ви прави щастливи ... едни пари маму с извинение .... това не е живота ... колкото и да казвам че има смисал да се имигрира това няма да се случи на мен защото предпочитам да изляза наван да видя там как живеят ... да се поуча оот техните грешки ... да споделя техния оптимизъм и начин на мислене и да се опитам по мой начин да вкарам сички тези малки неща в България... ако стане това със секи ще разберете че България е На светлинни години от към държавност назад ... но пък на светлинни години напред в свобода... свободата да живееш .. тука някой ако ми каже че някой му пречи да си живурка ми дайте примери ... защото живея в един от 3 те най големи града в БГ и виждам че колкото и зле да е и чистачите на улиците карат мерцеси ... ако добре обмислят живота си и ако направят 2-3 крачки напред... стига да не бъдат дръпнати от тези който нещат да еволюират .... хора мислете така ... България е наша родина и може да се промени ... стига ние младите да използваме големия си капацитет инат , умствен багаж и кураж... защото ако ли не за нас поне за децата ни ... които така или иначе някои ден ще трябва да видят родината на родителите си .... Почнете да не хвърляте боклуци... колкото и просто да звучи не е срамно да не се замърсява мястото където живееш... Почнете да мислете за утрешния ден .... като за ден който ще дойде с нови надежди... бла колко изписах ще се спръсна  [lol] БъдЕтЕ УСмИХнаТИ :) [lol]


колкото и да ме боли сърцето като го казвам но живота Е парите. просто няма начин без тях просто е невъзможно без тях. само това искам да кажа
и за жалост в България парите ги няма.



Неактивен sp1d3r4e

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 525
  • Пол: Мъж
  • PeOpLe Can FLy
Ем научавас се да живееш без пари ... не много лесно   , но щом има хора които го умеят значи и ние можем ... пък и никой не е почнал с половин милион $ в портмонето ... започваш от някаде и след време парите ще са последното нещо което ще ти е проблема ...
AsTral ProjeCtion - MahaDeva
     ~~seX DruGs and Trance~~

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
аз искам да питам по колко време ще държите една тема?  :) кога ще се почва другата?  :) :)

Неактивен mariopuzo1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Дами и господа емиграцията на младото българско поколение е нормално явление. България е държава без перспективи.  Тук в България ние обикновените хора имаме само задължения права никакви. Не мога да си обясня как може един млад българин да бъде независим със заплата от 300 лева. За храна са нужни примерно 170 лева а с останалите 130 лева нека бъдат за други разходи. E дами и господа от тези 130 лева можете ли да спестите за да купите нова дреха, книга или да отидете поне веднъж в годината на почивка.
Моята причина заради която ще  остана в България  е делото на Ботев, Левски, Дебелянов и всички останали истински българи загинали за свободата на тази малка срана. Към вас млади българи имам една молба четете българската история, посещавайте българските манастири и паметници на културата, четете българска литература.