Автор Тема: Емиграцията на младото поколение и възможността за реализация в България.  (Прочетена 20588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена

[/quote]може несшата да се шроменят и тук да си стане страхотно място за живеене за всички...[/quote]

да уе кога стане това ако не съм в България все още ще гледам да се върна. а ако успея преди това да се махна и нещата не се оправят не мисля изобщо да се връщам на сам... още повече че са малко нещата които ме задържат тук.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
евалата Мистър, евалата пич!!
За това идеше реч!
И хайде, стига сме хулили държавата! Тва е все едно да псувш самия себе си, защото държавата, в частност тия, които ни управлятав, това сме ние - не някой друг, а ние сме ги турили там да им гледаме сейръ дет се вика!
никъде нищо несе поднася на тепсия, само когато проумеем сами тая идея, тогава ще започнем и да възприемаме нещата по друг начин

всичко е корупция тук !
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
евалата Мистър, евалата пич!!
За това идеше реч!
И хайде, стига сме хулили държавата! Тва е все едно да псувш самия себе си, защото държавата, в частност тия, които ни управлятав, това сме ние - не някой друг, а ние сме ги турили там да им гледаме сейръ дет се вика!
никъде нищо несе поднася на тепсия, само когато проумеем сами тая идея, тогава ще започнем и да възприемаме нещата по друг начин

всичко е корупция тук !
Точно затова младите бягат от тук! Просто от съвсем ранна възраст ни се налага да са сблъскаме с това явление! [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog
ей евала :) Значи по темата защо бягат...образованието ни в повечето училища е да не кажа жалко,но поне не е на необходимото ниво-във висшите с заверките за изпит някой професор как може да те прецака думи нямам !И така може да ти провали ученето....А дори и да завършиш при търсенето на работа го има принципа "Тоя е човек на мой човек" и така някой по некадърен от теб може да ти вземе работата с връзки.Отделно няма да споменавам корупция и тем подобни.Един млад човек за да успее тук му трябва и късмет и упористост ;) и знания разбира се : > Но съгласете жалко е държавата да спира толкова малко от кадърните млади хора....повечето отиват да работят я като чистачи я като сервитьори в западна Европа и май за съжаление успяват да изкарат повече от колко изкарват тук  [confused]
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
в бг няма развитие от една страна няма й да има докато бягаме но отдруга всеки има право на пълноценен живот и на избор нали?

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Изчетох всички постове до момента и не знам защо ама една мисъл ми се прокрадва в мозъка.Ще я споделя няма как,то трае ли се иначе :p.Та,приятели мои,не ми се сърдете ама усещам че искате да имате работа не каква да е ,но със сигурност с много добро заплащане .Може би в порядъка на 500-600лв или повече,не знам как го виждате това.И същевременно потвърждавате ,че образованието ни не е на висота.Е,как си представяте да печелите толкова пари,без да искате да учите.То всъщност вие казвате,че системата за образование не е най-правилна и точна,но все пак.Дали вина имат само преподавателите?Как мислите? :)Дали само те са виновни и другите над тях де,за това всичко което се преподава или не в училище,да не остава трайно в паметта ви и да не си давате зор при ученето.Естествено има изключения. [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
 [oops]знам хора с две висши образувания да са чистачи по улиците :) разбира се рядко.а защо да не искаме?да аз искам не по-малко от 650-700 заплата защото смятам че съм достатъчно интелигентен и способен за да заслужавам толкова.и на по-алко едвали бих се съгласил.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
само не разбрах образование или образувание имаш предвид :question: :question: :question: :)
защото има съществена разлика! :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
нее аз съм  навита и на 300 но не по - малко... имам познати дето ба4кат като сервитйорки скапват се от работа прават ги луди и накрая си земат 150 чисто и евентуално ако някой им остави некой бакшиш..... е извинявам се ама за теа мизерни пари нема да ба4кам на никой духлйо с извинение.... при мене средно положение няма... на мнение съм 4е ще остана без 1 стотинка в джоба но за теа пари не бих бачкала..... а що се отнася до образованието дали само преподавателите са виновни или не ... оки съгласна съм не са виновните само те... и в нас има вина, само че с какво те ни привличат вниманието?! карат ли ни по някакъв начин да се заинтересуваме от дадения предмет?! влезе в стаята я издиктува урока я не.. зависи от настроението... изпита те. в повечето случай  гледа да нафраска 2ките и понеже няма да му се занимава лятото с тебе накрая ще пише 3ка на дребни глупости и се води че той си е свършил добре работата.... преди всичко един преподавател трябва да накара ученика да се заинтересува поне малко от предмета му, да го накара да седи в часовете му, да обяснява що годе добре а не само да се чуди кога ще бие простовутия звънец за да ходи на клюки с колеги да запалат цигара в учителската и да си пият кафенце.... аааа не... изобщо не съм съгласна....

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
хм но и в нас има вина мн е индивидуално.е ако умирам от глад искам не искам и 150 ще работя но попринцип траа да е нещо страшно за да се съглася.иначи сервитьор да бе!никога не бих се унижил така...

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
сервитйорството не е и толкова за мъже.. по - скоро бармани... мммм  [inlovee]
а и на тях им дават по добри бакшиши пък и самите заплати са по добри :)
аз съм инат и  няма да бачкам зяа 150... ще умирам от глад ама няма да хода уе... точка... мразя да ме командват а когато става въпрос и за такова заплащане еее да си имаме уваженията... а и както съм без нервички верваш ли че при първото нещо дет не ми изнесе ще си събера партакешите и ще напусна... ако имам стимул висока заплата окиии ще търпа и ще бачкам...........  [confused]

Неактивен lolita22

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 171
  • Пол: Жена
  • more money love story , no money i am sorry
да се реализираш в БГ ? ами не знам ставали , аз лично сам го изпитала и не можах може да сам нямала воля или инат ама не стана . сега ще ви кажа защо. ами заваршила сам в америка патология с направленив садебна медицина , реших да се варна в БГ и да пробвам шанса си но уви никои не ме взе извинението беше че сам получила американска диплома и не сам била компетентна , била сам млада и т.н. ,сега сам в англия и вече от 4 месеца сам на стаж в слонланд иард? така че реализация сега в БГ не бих казала че може да има специално за мен. :p
Ако искаш да жертваш възхищението на много мъже заради критичността на един - тогава се омъжи. "

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
това ми напомня на една песничка където се пее "обичам таз земя голяма която пцува все на мама, но все ме тегли към чужбина опаля"  [lol] ахаха сега като четях сички постове се сетих за нея. има голяма логика...

Неактивен Diablos

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 799
  • Пол: Мъж
  • Poesis=mc^2...
хм но и в нас има вина мн е индивидуално.е ако умирам от глад искам не искам и 150 ще работя но попринцип траа да е нещо страшно за да се съглася.иначи сервитьор да бе!никога не бих се унижил така...

Сам си противоречиш - "искам , не искам ще работя" , "никога не бих се унижил така..." Последно ?
А какво унижително има в това да си сервитьор ? Или в това да миеш чинии ? Или в това да миеш скапани кенефи , ако трябва ? По това ли съдите за хората ? И не ми минавайте с "ако е способен , ще си намери по-свястна работа" , защото някои хора просто няма как да се реализират тук. Майка ми има 2 висши образования. И к'во от това ? Бачка като сервитьорка преди 15тина години. После като шивачка. После като продавачка в магазин. ЕБАХТИ РЕАЛИЗАЦИЯТА РАЗБИРАШ ЛИ! При това имаше и връзки в общината! И специалностите , които е завършила , са били най-добрите тогава. Така че майната му,предпочитам да мия кенефи 5 години в чужбина и да си уредя живота за следващите 15 , отколкото да мизерствам тук цял живот !
А вечерта ще дойде изведнъж.
Косата си над мен ще разлюлее.
Под напора на изненадан дъжд,
аз, несъгласна, ще вървя след нея,

където няма студ. И няма зной.
Напред ще е отворен само мрака.
И оня, безконечния покой,
притихнал като хищник във листака.

Под мен светът ще си остане цял,
с горите и поляните зелени.
И всяка пролет вятър полудял
в тревите бос ще тича вместо мене.

И все така ще идва утринта
със птича песен-хубава и вечна.
А хората ще тръгват с лекота
да покоряват пъти

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
хм но и в нас има вина мн е индивидуално.е ако умирам от глад искам не искам и 150 ще работя но попринцип траа да е нещо страшно за да се съглася.иначи сервитьор да бе!никога не бих се унижил така...

Сам си противоречиш - "искам , не искам ще работя" , "никога не бих се унижил така..." Последно ?
А какво унижително има в това да си сервитьор ? Или в това да миеш чинии ? Или в това да миеш скапани кенефи , ако трябва ? По това ли съдите за хората ? И не ми минавайте с "ако е способен , ще си намери по-свястна работа" , защото някои хора просто няма как да се реализират тук. Майка ми има 2 висши образования. И к'во от това ? Бачка като сервитьорка преди 15тина години. После като шивачка. После като продавачка в магазин. ЕБАХТИ РЕАЛИЗАЦИЯТА РАЗБИРАШ ЛИ! При това имаше и връзки в общината! И специалностите , които е завършила , са били най-добрите тогава. Така че майната му,предпочитам да мия кенефи 5 години в чужбина и да си уредя живота за следващите 15 , отколкото да мизерствам тук цял живот !

евала - много ми хареса това което си написъл  [bravisimo]