Автор Тема: Емиграцията на младото поколение и възможността за реализация в България.  (Прочетена 20587 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
По принцип съм съгласна че и тук може да се успее! Но държавата ни не е най-добрата!ако можеш да си на по-хубаво място----защо не :question: :)
А затова че не учим-----и това е вярно! Само че едно дете какво е виновно :question:като няма стимул или не е наясно защо трябва да се учи----защо да го прави :question:
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Здравейте и от мен. Сега да си кажа и аз своето мнение. Работих 2-ве поредни години в чужбина и имах възможност да остана там, но в крайна сметка реших, че е по добре да се реализирам в БГ от колкото да нося вар и тухли на някви си англичани, французи и там каквито ще да са. Колкото и да работих там щях да съм просто никой. От финансова гледна точка - там да ги печелиш, а в БГ да ги харчиш. Мисля че всеки един от нас ако има желание винаги ще се реализира, както направих аз. Но преди всичко младото поколение трябва да промени малко мисленето и разбирането, и да разбере че не всичко идва на готово и извън границите на БГ парите не са по дърветата.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
евалата Мистър, евалата пич!!
За това идеше реч!
И хайде, стига сме хулили държавата! Тва е все едно да псувш самия себе си, защото държавата, в частност тия, които ни управлятав, това сме ние - не някой друг, а ние сме ги турили там да им гледаме сейръ дет се вика!
никъде нищо несе поднася на тепсия, само когато проумеем сами тая идея, тогава ще започнем и да възприемаме нещата по друг начин
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
Само че едно дете какво е виновно :question:като няма стимул или не е наясно защо трябва да се учи----защо да го прави :question:[/color][/b]

едно дете никога не е наясно. Затова са родителите, затова е средата.
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Еми проблемът е че ние сме си избрали тия боклуци дето ни управляват!
А тъпото е че в чужбина като чуят че сме българи и ни гледат на криво!
Ако ще ходиш да миеш чинии или да нещо такова наистина няма смисъл! Но аз си гледам от моята гледна точка! За мене ИЗКЛЮЧЕНО да уча тук! Защото не виждам перспектива и образванието тук не ме задоволява! [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Само че едно дете какво е виновно :question:като няма стимул или не е наясно защо трябва да се учи----защо да го прави :question:[/color][/b]

едно дете никога не е наясно. Затова са родителите, затова е средата.
Точно! само имам приятели чиито родители никога не са им обяснили смисъла от образованието [confused] това е жалко!
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Много ми е чудно ако всеки между 12 - 17 години мисли, че държавата ни е шибана - след 10 - 15 години каква ще е мотивацията на именно тези същите  да направят нещо за нея. А и хората са си го казали камъка си тежи на мястото, а и където и да ходиш един ден ще се върнеш, но тогава не бива да си даваш мението, защото когато си имал възможност не си го направил.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
лошото е че тези 12-17 годишни се възпитават от гневни, обезверени родилети в повечето неща и то така се навързва синджира. Аз лично, не знам какво трябва да се направи. Както не веднъж съм казвала и то по различни причини - упорство му е майката. Целият живот се живее на тая основа :)
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Патриотизмът е хубаво нещо но в глобализирането не се вписва много-много! [confused]
А и не трябва да го разбираме погрешно!
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Цитат
"Часът на Mr_FLIRT" започна. Това  е първа тема, защото 70% процента от посетителите на форума са между 16 и 20 години, а именно всички те са надеждата на България за развитие в следващите 20 години.

Вие сте на ход.
Възможности за реализация за жалост почти няма.Много е жалко всички малди и умни хора да напускат страната,заради невъзможността да се реализират тук.Надявам се(в което силно се съмнявам)нещата в близките години да се оправят,защото каквато и да е България,аз я обичам и не искам да я напускам.Но в крайна сметка ако нямам никакви условия за учене,работа и т.н,няма да имам друг избор освен да емигрирам [confused]
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Цитат
"Часът на Mr_FLIRT" започна. Това  е първа тема, защото 70% процента от посетителите на форума са между 16 и 20 години, а именно всички те са надеждата на България за развитие в следващите 20 години.

Вие сте на ход.
Възможности за реализация за жалост почти няма.Много е жалко всички малди и умни хора да напускат страната,заради невъзможността да се реализират тук.Надявам се(в което силно се съмнявам)нещата в близките години да се оправят,защото каквато и да е България,аз я обичам и не искам да я напускам.Но в крайна сметка ако нямам никакви условия за учене,работа и т.н,няма да имам друг избор освен да емигрирам [confused]

Еми разбира се! Не можеш да промениш цялата държава! :)
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
За мене ИЗКЛЮЧЕНО да уча тук! Защото не виждам перспектива и образванието тук не ме задоволява! [confused]

Иннна ако родителите ти имат 30 000 долара да платят образованието ти в чужбина едва ли би тръгнала от финансова гледна точка да търсиш и да изграждаш репутация в чужбина. Относно образованието ни: от гледна точка на техника и др материали сме доста закъсали, но има много доценти,учители и преподаватели от които само може много да научиш и едва ли са по зле от тези които преподават в чуждите университети.
Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
За мене ИЗКЛЮЧЕНО да уча тук! Защото не виждам перспектива и образванието тук не ме задоволява! [confused]

Иннна ако родителите ти имат 30 000 долара да платят образованието ти в чужбина едва ли би тръгнала от финансова гледна точка да търсиш и да изграждаш репутация в чужбина. Относно образованието ни: от гледна точка на техника и др материали сме доста закъсали, но има много доценти,учители и преподаватели от които само може много да научиш и едва ли са по зле от тези които преподават в чуждите университети.
Не ми ги обяснявай тия за преподавателите! Леля ми преподава в Чикаго! И защо мислиш не дойде тук :question: :question: :question: Това са големи глупости извинявай! Освен това образованието в чужбина не на всякъде е по 30 000$ [confused]
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Цитат
"Часът на Mr_FLIRT" започна. Това  е първа тема, защото 70% процента от посетителите на форума са между 16 и 20 години, а именно всички те са надеждата на България за развитие в следващите 20 години.

Вие сте на ход.
Възможности за реализация за жалост почти няма.Много е жалко всички малди и умни хора да напускат страната,заради невъзможността да се реализират тук.Надявам се(в което силно се съмнявам)нещата в близките години да се оправят,защото каквато и да е България,аз я обичам и не искам да я напускам.Но в крайна сметка ако нямам никакви условия за учене,работа и т.н,няма да имам друг избор освен да емигрирам [confused]

Еми разбира се! Не можеш да промениш цялата държава! :)
А много ми се иска :)
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Цитат
"Часът на Mr_FLIRT" започна. Това  е първа тема, защото 70% процента от посетителите на форума са между 16 и 20 години, а именно всички те са надеждата на България за развитие в следващите 20 години.

Вие сте на ход.
НАйстина съгласна съм със всички вас...сега в България няма реализация, но...всичко се променя...нищо не се знае... може несшата да се шроменят и тук да си стане страхотно място за живеене за всички...
Аз лично, смятам да си остана тук в България и да се опитам да се реализирам...а ако случаино  отида в чужбина, поради някаква причина, със сигурност ще се върна, тук, защото все пак това си е моята държавица :)