Автор Тема: Емиграцията на младото поколение и възможността за реализация в България.  (Прочетена 20585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
"Часът на Mr_FLIRT" започна. Това  е първа тема, защото 70% процента от посетителите на форума са между 16 и 20 години, а именно всички те са надеждата на България за развитие в следващите 20 години.

Вие сте на ход.







Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
В България възможността за реализация за младите хора е почти нулева. Защо ли? Защото днес е важно кой на кого е син или дъщеря..а висшето образование на много места няма особено влияние. Е, така или иначе..човек може да си намери малко трудно работа за 300-500 лв., но с тези пари на къде ? Това е главната причина младите хора да емигрират. Така мисля да направя и аз..не защото не обичам България, а защото на този етап тук ще мизерствам. В чужбина ще получа по-добро образование и ще имам доста по-добре платена работа..
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
В България възможността за реализация за младите хора е почти нулева. Защо ли? Защото днес е важно кой на кого е син или дъщеря..а висшето образование на много места няма особено влияние. Е, така или иначе..човек може да си намери малко трудно работа за 300-500 лв., но с тези пари на къде ? Това е главната причина младите хора да емигрират. Така мисля да направя и аз..не защото не обичам България, а защото на този етап тук ще мизерствам. В чужбина ще получа по-добро образование и ще имам доста по-добре платена работа..

абсолютно съм съгласна. само че това за работата че трудно се намира за 300-500 лв. амм изобщо има ли такава работа ?! чесно да си призная не познавам някой който взима толкова парички  [confused] майка ми бачкаше за има няма 200 на месец накрая баща ми е накара да спре понеже буквално бачкаше за тоа дет духа с извинение  [confused]
за младите по добрия вариант е да се махат от бг.. не говоря за връзкарчетата де.  не знам. не съм позитивно настроена да остана тука...  [confused]

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
Аз пък да кажа, не съм съграсна.
 Възможности за реалицациа на ладите хора в Българие ВЕЧЕ има. Не знам дали знаете какво беше преди 5р 6 години и колпо по-трудно беше нанашите каки и батковци да започнат работа след университета и школото и въобще как нищо, ама никакво светлинка несе виждаше тогава за тях в тунела.
Сега нещата се усещат някак по-иначе.
Реализират се, младите, умните, кадърните, предприемчивети. И това да се реализираш въобще не е равно да на това да се случи лесно. Не знам дали сте забелязали, но нищо лесно няма в тоя шибан живот. Ще се получи, каквото и да било, акоси упорит и следваш непрестанно целите си.

Не знам къде работят родителите и близките ви, не знам и за какви пари си мислите, че трябва да започне един млад човек работа, но важноте е, че възможности има.
И нека да не се делим на София, Пловдив, Варна и България. Защото навсякъде, се вземат такива пари, какъвто е и стандарта на живот. Аз вече 3 и половина години съм на пазара на труда, виждам и познатите ми. Да, не изсарваме яките пачки, не харчим за скъпи боклуци, но живеем самостоятелно, плащаме си сметките и гледаме напред. А това е мисля важното за нас през тези години.
Когато човек има амбиции, то той непременно ще успее.
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
В България възможността за реализация за младите хора е почти нулева. Защо ли? Защото днес е важно кой на кого е син или дъщеря..а висшето образование на много места няма особено влияние. Е, така или иначе..човек може да си намери малко трудно работа за 300-500 лв., но с тези пари на къде ? Това е главната причина младите хора да емигрират. Така мисля да направя и аз..не защото не обичам България, а защото на този етап тук ще мизерствам. В чужбина ще получа по-добро образование и ще имам доста по-добре платена работа..

абсолютно съм съгласна. само че това за работата че трудно се намира за 300-500 лв. амм изобщо има ли такава работа ?! чесно да си призная не познавам някой който взима толкова парички  [confused] майка ми бачкаше за има няма 200 на месец накрая баща ми е накара да спре понеже буквално бачкаше за тоа дет духа с извинение  [confused]
за младите по добрия вариант е да се махат от бг.. не говоря за връзкарчетата де.  не знам. не съм позитивно настроена да остана тука...  [confused]

съгласна съм с вас! колкото и да сме талантливи,амбициозни .. не можем да се реализираме тук...

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
Аз пък да кажа, не съм съграсна.
 Възможности за реалицациа на ладите хора в Българие ВЕЧЕ има. Не знам дали знаете какво беше преди 5р 6 години и колпо по-трудно беше нанашите каки и батковци да започнат работа след университета и школото и въобще как нищо, ама никакво светлинка несе виждаше тогава за тях в тунела.
Сега нещата се усещат някак по-иначе.
Реализират се, младите, умните, кадърните, предприемчивети. И това да се реализираш въобще не е равно да на това да се случи лесно. Не знам дали сте забелязали, но нищо лесно няма в тоя шибан живот. Ще се получи, каквото и да било, акоси упорит и следваш непрестанно целите си.

Не знам къде работят родителите и близките ви, не знам и за какви пари си мислите, че трябва да започне един млад човек работа, но важноте е, че възможности има.
И нека да не се делим на София, Пловдив, Варна и България. Защото навсякъде, се вземат такива пари, какъвто е и стандарта на живот. Аз вече 3 и половина години съм на пазара на труда, виждам и познатите ми. Да, не изсарваме яките пачки, не харчим за скъпи боклуци, но живеем самостоятелно, плащаме си сметките и гледаме напред. А това е мисля важното за нас през тези години.
Когато човек има амбиции, то той непременно ще успее.

оки а един въпрос - това ли е за тебе да изкарваш добри пари. да бъдеш самостоятелен и да си плащаш сметките. всеки има нужда малко или много да се поглези. аз гледам по майка ми - разплати всички сметки ток телефон вода кабел гсм нет и вече не си спомням какви други и за нас не остават никакви пари. за ядене една стотинка не ни остават - ако не е баща ми да прати пари сме загубени. за тоя стандарт който имаме мисля че поне заплатите трябва да дигнат. но ако за тебе това е добър живот - разплащане на сметки така да е. аз няма да споря с никой. всеки има право на мнение.  [confused]

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
оки а един въпрос - това ли е за тебе да изкарваш добри пари. да бъдеш самостоятелен и да си плащаш сметките.  [confused]
ама разбира се че не е само това. Разбира се, че тук севключват всички необходими средства, които ти дават приличен начин на живот, и надявам се да се съгласиш, че храната не остава назад от тези неща.
Но да си самостоятелен - не знам дали можеш да ме разбереш, но примерно, скимва ти да прекараш Великден в чужбина и го правиш! Без да питаш мама и тате, дали могат да намерят пари за това?! примерно, казвам
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Подкрепям  crystal! :) :) :)
Има работа за предприемчиви,умни,оправни,способни,въобще за хора,които искат да работят,особено за по-младите е много по-лесно,отколкото за хора на моята възраст.Няма нищо лесно,така си е.Не може един млад човек като свърши училище и да чака да го лапнат като топъл хляб.Няма да стане.Ще отиде,ще се бори,ще започне ако е способен и ще се издигне.Познавам доста млади хора,които са почнали като обикновени работници и след 3-4 г.усилена работа са се издигнали до ръководители.Даже вие сега сте много по-информирани,по-знаещи от моето поколение например.Че ние компютрите ги гледахме като голям камък,да не говорим че изучаването на чуждите езици в училище беше на едно никакво ниво.А вие сега английският си го знаете като майчин език.Е,за директори може и да не се класирате ,ама ако това искате трябва още учене. [inlovee]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Аз пък да кажа, не съм съграсна.
 Възможности за реалицациа на ладите хора в Българие ВЕЧЕ има. Не знам дали знаете какво беше преди 5р 6 години и колпо по-трудно беше нанашите каки и батковци да започнат работа след университета и школото и въобще как нищо, ама никакво светлинка несе виждаше тогава за тях в тунела.
Сега нещата се усещат някак по-иначе.
Реализират се, младите, умните, кадърните, предприемчивети. И това да се реализираш въобще не е равно да на това да се случи лесно. Не знам дали сте забелязали, но нищо лесно няма в тоя шибан живот. Ще се получи, каквото и да било, акоси упорит и следваш непрестанно целите си.

Не знам къде работят родителите и близките ви, не знам и за какви пари си мислите, че трябва да започне един млад човек работа, но важноте е, че възможности има.
И нека да не се делим на София, Пловдив, Варна и България. Защото навсякъде, се вземат такива пари, какъвто е и стандарта на живот. Аз вече 3 и половина години съм на пазара на труда, виждам и познатите ми. Да, не изсарваме яките пачки, не харчим за скъпи боклуци, но живеем самостоятелно, плащаме си сметките и гледаме напред. А това е мисля важното за нас през тези години.
Когато човек има амбиции, то той непременно ще успее.

ами и аз съм работила разни работи...имам опит в това, за това е такова и мнението ми...даже на повечето места взимах към 200-250 на месец...
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен crystal

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 546
  • Пол: Жена
  • What you don't know you can feel it somehow
ами и аз съм работила разни работи...имам опит в това
но аз нямам предвид просто да работиш "разни работи". Не се засягай, но кагото говорим за раелизация, аз разбирам човек да има твърдо амбицията да се захване с работа в конкретна област и да преследна цели, да си постави за цел да се развива. Тогава този млад човек може да тръгне да претендира за високата заплата и за добро отношение. Не можеш да започнеш от заплата 500, е, можеш, но тогава наистина си говорим за "чичовото" и "лелиното"  :)
ВСИЧКО, КОЕТО СЕ СЛУЧВА СИ ИМА ПРИЧИНА

Неактивен teamote^

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3512
  • Пол: Жена
ами и аз съм работила разни работи...имам опит в това
но аз нямам предвид просто да работиш "разни работи". Не се засягай, но кагото говорим за раелизация, аз разбирам човек да има твърдо амбицията да се захване с работа в конкретна област и да преследна цели, да си постави за цел да се развива. Тогава този млад човек може да тръгне да претендира за високата заплата и за добро отношение. Не можеш да започнеш от заплата 500, е, можеш, но тогава наистина си говорим за "чичовото" и "лелиното"  :)

е чакай сега. никой не иска хора без опит или стаж, а за да ги имаш трябва да си работил някъде преди това.само че кажи ми къде ще работиш като на всякъде вече ти ги искат, дефакто за теб остават едната сервитйорка барман или няква си продавачка защото останалите извинявай са теа с връзките. само на тях няма да им искат опита понеже вижте кой е баща му примерно. а по тоа начин никога няма да се реализираме. като искат опит или стаж ами след като завършиме да правят като едно време намират ти работа където да ги добиеш и тогава вече да си говориме за по - високи постове. и аз съм завършила икономика и кво от това като на всяйъде искат стаж е от къде да го имам тоя стаж като никой не ме иска. единствено с връзки мога някъде да влезна и точно заради това съм се зарекла да си скъсам дипломата. само да видя кога ще ми кипне  канчето.  [confused]

Неактивен Arinna

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2999
  • Пол: Жена
  • You can revive me again, only if you'll try it...
    • http://uk.youtube.com/user/Arinna171982
Наистина това е много наболял проблем на българското общество. но как да накараш един млад човек да остане в родината си, като не му се предлагат никакви възможности? Аз съм решила да остана все пак и да се боря въпреки всичко!  [a taka]
The memory of this still reminds        me
                 Stars in your eyes
                Did you take the time to realize?...

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Да, прави сте, но и не сте.
  Нима си мислите, че в чужбина е по-лесно? Специално за младите хора - не, но за старите... мм, там вече можем да поспорим. Точно за старите хора е много тежък живота, докато един млад човек, кипящ от енергия, винаги ще намери начин да реши проблемите си.
Много ни е дигнат стандарта на живот, мога да го нарека европейски. Все пак ще влизаме в Евроа! Йупии (как пък не). Какво по-хубаво от това да ни дигнат цената тока! Ми че нищо бих казала! А после от къде ще извадим парите?
Знаете ли докъде икономиката на страна ни докара моето семейство? Дотам, че вече три години живея единствено с мойте двама братя, като при това имах период в който си живеех известно време сама... Прекрасно, 14-15 годишно момиче само... Много ясно, че ще кривне.. Е, оправихме се. :) Нямаше фатални последствия. :)
Стига сме говорели глупости, ми да си кажа това, което исках.
  Аз също ще остана в страната. Засега това съм решила, но ако нещата не се подобрат, или ще ида да им го начукам на всички политици, или ще си хвана багажа и дори и да ида в чужбина само и само за да гледам една бабка, пак ще взимам 5 пъти по-висока заплата от минималната в България в момента.
 Сами преценявайте кое е по-добро за вас.

Неактивен innna

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1371
  • Пол: Жена
  • Addicted to Me
    • Козметиката
Според мен всички образовани и громотни (а и не само те) от нашето поколение ще използвот въможнжстта да излязат от тук! За това е виновно управлението! Неможе никой да не се погрижи за бъдещето на младите хора! Погледнете в какви сгради учим само! Например в Индия---една 100 пъти по-бедна държава има много по-добра образователна система! Защо тогава да не отидем да учим другаде където има повече възможности :question: :question: :question: А после често става така че намираме там приятели и работа---а тогава защо да не останем там :question: :question: :question:
Вината за емигриращите млади не е в обществото а в управлението!
Тук никой не мисли за нас!
Защо ние да мислим за държавата си тогава :question: :question: :question: какво ни е дала тя :question:
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...
Буда


Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
А ние как помогнахме на държавата? Че нали хората които ни управляват някога също са учили по същатата образователна система, някога също са седели на същите чинове.
 Не е нужно да идеш в чужбина, че да натрупаш състояние. И тук може. Както на вяско едно място се нуждаеш от упоритост и пъргав ум! Понякога трябва да заобиколиш поне малко системата, за да постигнеш желаните неща от теб. Няма лесни неща в живота! Има усърдие и упоритост!
  А да, забравих да спомена, че повечето деца в днешно време просто не искат да учат. Предпочитат да си клатат краката и да им дойде всичко наготово и да постигат нещата с минимални усилия.