Автор Тема: Имате ли безсънни нощи?  (Прочетена 1747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mr_FLIRT

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1439
  • Пол: Мъж
  • Miracle!!!
Имате ли безсънни нощи?
« -: Март 31, 2006, 00:43:10 am »
Warning: Не влизаите в www.stih4e.com - така никога няма да заспите.

Чувствате се напрегнати и не можете да спите? Сънят иска отношение и... няколко хитри номера.

Сънят зависи от цял куп взаимосвързани фактори - от хормонални до емоционални.

Една засечка в някой от тях веднага води до блокиране на системата. Така че не е необичайно явление след период на голям стрес и преумора да се появят различни проблеми, които обаче лесно могат да се решат.

Безсъние: Един от най-разпространените проблеми. Проявява се под различни форми: трудно заспиване, неспокоен сън, прекалено ранно събуждане.

Сънливост през деня: Може да не ви се струва сериозно, но повечето специалисти го сравняват със състоянието след прекалена употреба на алкохол, тъй като имат сходна симптоматика: раздразнителност, понижена концентрация и забавени реакции.

Безсъние в съня

Вие мислите, че спите, но дихателни проблеми не ви позволяват да заспите дълбоко и да си отпочинете.

Скорошно изследване установи, че всеки четвърти човек страда от лека форма на безсъние в съня, без да го знае.

При него дишането  спира за няколко секунди 4 до 5 пъти през нощта, а паузата е последвана от силно прохъркване.

Не бива да го бъркате с обикновеното хъркане. В първия случай се налага лекарска намеса, във втория - не.

13 начина да спите като бебе

1. Всяка вечер капвайте върху възглавницата капка лавандулово масло. Ароматът му се набива в паметта ви и служи като сигнал за заспиване.

2. Запарете си лайка, лимонова трева и няколко листа валериан. (Ако имате проблеми със сърцето, посъветвайте се с лекар.)

3. Направете едно шиацу упражнение: опишете с левия си палец линията от малкия пръст на дясната ръка до китката, там където има лека вдлъбнатинка. Натиснете няколко секунди и повторете.

4. Намалете температурата в стаята, тъй като сънят иска ниски температури.

5. Избягвайте алкохола, защото смущава цикъла на съня.

6. Капнете във ваната няколко капки масло от лайка или портокалово масло.

7. Опитайте се да поддържате еднакъв режим на съня през седмицата и през уикенда: внезапните промени на програмата благоприятстват безсънието.

8. Започнете лека терапия с витамин В3, който действа сънотворно. Съдържа се в ядките, зърнените храни, рибата, пилето и яйцата.

9. Контролирайте количеството на калций и магнезий в организма си. Липсата им води до мускулни крампи през нощта. Богати на калций и магнезий са ядките, рибата и зелените зеленчуци.

10. Приемайте повече триптофан, аминокиселина, която се превръща в серотонин, хормона на щастието. Ще го намерите в бананите, смокините, сиренето, яйцата, млякото, сушените сливи и пуйката.

11. Избягвайте сладките храни преди сън, защото зареждат организма с енергия.

12. Масажирайте леко стъпалата си със сусамово масло: богато е на мастни киселини, които отпускат нервната система.

13. Покрийте прозорците с плътни завеси. 80% от светлината минава през клечапа, така че да затворите очи не е достатъчно.

Успокойте сетивата си (Няколко полезни практики за отпускане след напрегнатите дни):

* Кажете "да" на синьото: По дрехи, стъкла на слънчеви очила и дори като цвят на стените в дома си. Това ни съветват специалистите по хроматотерапия. Според тях синият цвят успокоява нервите и намалява напрежението.

* Поиграйте си с котката: Отдавна доказан факт е, че играта с котките неутрализира негативните емоции. А при жените котешкото присъствие е свързано с по-малко стрес, по-малко умора и по-малко депресивност.

* Правете секс: Изобщо не е преувеличение, че жените "засияват" след сексуален контакт. Една от причините е, че по време на акта рязко се повишава количеството на ендорфини, химически съставки в мозъка, които ни карат да се чувстваме добре.

* Вдишвайте любими аромати: Обонянието е в пряка връзка с мозъка. Така че вдишвайки аромат, който обичате, подобрявате настроението си. Ако нямате конкретни предпочитани аромати, опитайте с етерично масло от иланг-иланг, портокал, лавандула и лайка.

« Последна редакция: Декември 11, 2008, 00:53:15 am от me4tatelka »







Познавам те, а никога не съм те виждал. Винаги имам смелост да съм около теб, но никога да те докосна или да ти дам лице.

Неактивен Hurto

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2599
  • Пол: Мъж
Re: Имате ли безсънни нощи?
« Отговор #1 -: Март 31, 2006, 11:43:22 am »
Аз имам понякога когато мисля нещо когато ми тежи нещо когато имам проблеми когато ми липсва някой
« Последна редакция: Декември 11, 2008, 00:52:58 am от me4tatelka »
Ако един ден ти се доплаче,обади ми се! Не ти обещавам, че ще те накарам да се смееш, но мога да поплача с теб. Ако един ден искаш да избягаш, обади ми се! Не ти обещавам, че ще те помоля да спреш, но мога да бягам с теб. Ако някой ден не искаш да слушаш никого, обади ми се и ти обещавам, че ще мълча. Но ако някой ден се обадиш и никой не вдигне,ела бързо при мен, вероятно имам нужда от теб.

Неактивен Ellectra

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Жена
  • It'S mY lifE!
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #2 -: Март 31, 2006, 12:45:55 pm »
Аз много рядко...трябва да съм била подложена на някакъв стрес..но и аз съм човек и също ми се е случвало да страдам от безсъние.
Но понякога ще се връщам в реалното,
ще те търся незрима в нощта,
ще се спъвам и ще падам понякога...
и ще плача... но пак ще вървя...!

Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #3 -: Март 31, 2006, 13:35:09 pm »
На мен също не ми се случва често да не мога да заспя.Но има и такива моменти. :)
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен `Amy_Lee`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2417
  • Пол: Жена
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #4 -: Март 31, 2006, 13:38:04 pm »
Аз имам понякога когато мисля нещо когато ми тежи нещо когато имам проблеми когато ми липсва някой

 [not fair] и аз съм така .

Неактивен eScaPisT

  • Mary{}Jane
  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 373
  • Пол: Жена
  • At the back of the beyond
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #5 -: Март 31, 2006, 20:40:03 pm »
Аз имам понякога когато мисля нещо когато ми тежи нещо когато имам проблеми когато ми липсва някой

 [not fair] и аз съм така .

и аз
Destiny

Неактивен SoundreameR

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 630
  • Пол: Мъж
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #6 -: Март 31, 2006, 20:52:41 pm »
ми да... снощи например... иииии така се очертава още известно време... докато сърчицето ми е далече от мен.. [shame]

Неактивен ...::Mag1::...

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4044
  • Пол: Жена
  • :-)
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #7 -: Март 31, 2006, 21:34:23 pm »
Аз имам понякога когато мисля нещо когато ми тежи нещо когато имам проблеми когато ми липсва някой

 [not fair] и аз съм така .
И аз,много е гадно така...  [not fair] [not fair] [reevvv] [reevvv]

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #8 -: Март 31, 2006, 22:14:52 pm »
да и аз имам..даже имаше един период от около седмица, където бодувах по цяла нощ...

Неактивен Vanda1

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 365
  • Пол: Мъж
  • В живота не е важно от къде идваш и къде ще отидеш
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #9 -: Април 03, 2006, 13:22:15 pm »
мн отдавна беше този период иначе см издържал една седмица  [confused]
Broken WingsTime is tickin' away

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #10 -: Април 03, 2006, 14:17:56 pm »
Доста често се случва,това да не мога да спя и за жалост продължава понякога доста време

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #11 -: Април 03, 2006, 21:04:36 pm »
Досега само два пъти не съм заспивала.Единият път беше когато предчувствах ,че нещо не е наред с близките ми,после разбрах че същата вечер дядо ми е починал.Вторият път имахме лични проблеми в семейството и тогава стана така,че цяла вечер броих звездите.Заспах едва на разсъмване.Иначе имам здрав сън,нямам оплаквания.Даже мога в 12 вечерта да пия кафе и след половин час да си легна и да заспя без никакви проблеми. :) [lol] [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен BlackEyes

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 507
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #12 -: Април 04, 2006, 01:47:38 am »
ДА..май в момента тече една такава
Гледам и не вярвам на очите си-с теб е друга някаква жена.
Гледам и на ум крещя на себе си "Не е истина!"
Кажи ми ти!
Вярвах че съм всичко във живота ти, в любовта ти убедена бях.
Евтини лъжи си ми говорил ти, как не го разбрах, кажи ми ти!
И няма нищо истинско във тебе.
Истината е, че си лъжа!
С мене просто си отбивал време.
Кажи ми как можа!...

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #13 -: Април 04, 2006, 11:36:02 am »
Снощи пак,б*** искам да заспя спокойно вече [confused]

Неактивен SoundreameR

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 630
  • Пол: Мъж
Re: Имате ли безсъни нощи?
« Отговор #14 -: Април 04, 2006, 12:34:53 pm »
и аз...  [oops] дано днес или утре се прибере вече моята изгора... та се успокоя...  [shame]