Автор Тема: Доброто  (Прочетена 3231 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен `Fallen_Angel`

• Master of disaster
  • Публикации: 3730
  • Докато адът замръзне...
Re: Доброто
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2010, 10:09:20 am »
Звеното е мен или в околния свят :) Дай ми насоки, за да се поправя

Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.

Неактивен Шантавела

• Многознайко
  • Публикации: 400
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2010, 13:32:49 pm »
Само и единствено гледната точка. Няма добро, няма зло... има гледни точки  :)
Дай ми само оловно-сивото небе
и ято гарвани, с които да избягам!

Неактивен tonnny_bg

• Модератор
  • Мъдрец
  • Публикации: 11629
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2010, 17:00:34 pm »
Звеното е мен или в околния свят :) Дай ми насоки, за да се поправя

В теб.Ти се променяш  :).
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен `Fallen_Angel`

• Master of disaster
  • Публикации: 3730
  • Докато адът замръзне...
« Отговор #18 -: Март 03, 2010, 12:18:48 pm »
Аха :) Добре! Ще се отдам на розори зайчета и шарени слънчица, понеже толкоз много ще отива една инфантилност на годините ми.

Пък и хей, хубаво е да си зъл :) Винаги да почваш с "Какво да направя за теб?", а не "Милооооооооооо, добре ли си гуши-муши-фуши, ей ся ще намеря начин да ти се полигавя, че да забравиш какво ти е трябвало"

Please....

Та, извън психопатските идеи за промяна на моя милост, нека продължим с темата :)
Ти, примерно, като родител, може да ни обясниш защо първо се казва "Не!" "Недей!" "Чиба оттам!", а не нещо мило и добро :)

Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.

Неактивен tonnny_bg

• Модератор
  • Мъдрец
  • Публикации: 11629
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
« Отговор #19 -: Март 03, 2010, 13:51:16 pm »
Защото хората са казали:Не дай си ,Боже, да ти се случи това ,което ти мисли майка ти! [lol]
Това не означава ,че не е мило и добро.Вид застраховка.Искам да предпазя ,когато мога ,а когато не мога ,те сами ще разберат . :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ~SlynCheva*

• Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • удавих разума си в сълзите по теб..
« Отговор #20 -: Юли 07, 2011, 04:47:35 am »
Или когато подадеш ръка на човек, който има нужда.. кой може да те осъди, че вършиш нещо лошо? 
Много хубаво зададен въпрос.И все пак това пак е относително. Ако помогнеш на някого,може да навредиш на някой друг.
Да речем някой страда,че е изоставен.Подаваш ръка на този човек и той продължава напред.. какво,ако онзи,който го е изоставил е искал да види дали ще се борят за него? Тогава това не е помощ! До някаква степен,разбира се !!!

Никой не може да каже със сигурност кое е доброто,защото всеки възприема нещата по различен начин,според случките и усещанията си. Аз лично смятам,че единственото общоприето добро е да следваш сърцето си всеки път , след като паднеш! Да не се прдаваш,общо взето всяко едно клише е доброта.Ако изпитваш нужда да бъдеш добър-това е единствената доброта!! (Според мен) !
Липсата ти идва на вълни...
..тази нощ се давя...