Автор Тема: А какво готвите?  (Прочетена 36257 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: А какво готвите?
« Отговор #75 -: Декември 17, 2005, 14:35:19 pm »
Аз сега не мога да направя палачинки пък ти на 5....

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: А какво готвите?
« Отговор #76 -: Декември 17, 2005, 15:54:51 pm »
Аз пък не мога да готвя...
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Re: А какво готвите?
« Отговор #77 -: Февруари 12, 2006, 23:15:55 pm »
мммм...аз обужавам да гготвя, не си спомням какво бвшв първото нещо което зготвих,но сигурно не е било много сполучливо [lol] А иначе най-обичам да правя сладкиши, като торти например...и да ги украсявам по севъзможен начин. Е не винаги това което готвя се получава добре, но важното е че го правя с голямо удоволствие [lol] [lol]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: А какво готвите?
« Отговор #78 -: Февруари 13, 2006, 13:58:17 pm »
На мойте готвя ,ама аз вече НЕ ЯМ>И месо не ям,и хляб не ям,сладко не кусвам.....Въобще съм на ВОДА МАЙ САМО,и плодове и зеленчуци.Така че ако някой знае вегетаринаски рецепти,които е опитвал-чакам с нетърпение. [inlovee] [inlovee] :) :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Dumpster

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 559
Re: А какво готвите?
« Отговор #79 -: Февруари 13, 2006, 15:12:18 pm »
Така че ако някой знае вегетаринаски рецепти,които е опитвал-чакам с нетърпение.

Любимата ми - много лесна и бърза!

необходими продукти за моята великанска порция - за жени по - малко.
1. една кофичка кисело мляко
2. четири супени лъжици овесени ядки
3. една - две супени лъжици мед
4. 50гр стафиди
5. 50гр лешници и или фъстъци - счукват се в дървено хаванче
6. може да се добави царевично мюсли
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
до тук всичко е стандартно моята добавка е една чаша прясно изцеден сок от грозде,
ако няма, а през зимата няма - ИМПРОВИЗАЦИЯ И ГОРЕЩИ МОЛИТВИ!

Начин на приготвяне : Първо се слагат овесените ядки в една купа с киселото мляко да се накиснат за 20 - 30 мин и после всичко друго едно към гьотере! Разбърква се.

Полезни съвети: Ако не ви се чака 20 30 мин продават се финно смляни овесени ядки. Аз предпочитам натурални на " Фамилия Никола"

ВНИМАНИЕ!!!! Високо калорична храна - неподходяща за диети! Но пък идеална за закуска преди тренировка.

Добър апетит! [inlovee]

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: А какво готвите?
« Отговор #80 -: Февруари 14, 2006, 16:23:49 pm »
всякакви неща, стига да са по чужда рецепта..отдава ми се мисля кулинарството . скоро го установих  :)
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен sweet_angel_

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 241
  • Живеят само влюбените,останалите просто съществува
Re: А какво готвите?
« Отговор #81 -: Март 02, 2006, 22:00:53 pm »
Е страхотна темичка:) Изкефи ме :) Аз самата обужавам да готвя, това ми е нещо като хоби и е супер забавно:) Мога да готвя почти всичко, но най-много обичам да готвя десерти(макар и да не ги ям) :) Сладкишите ми се получават най-добре май:) Макар, че първият ми опит с готвенето беше свързан с едни палачинки или по-скоро жалко подобие на палачинки :) Но все пак готвенето си е хубаво пак и както прочетох по-горе трябва да се науча да готвя да не ме гледа свекървата на криво :)
Само за теб аз на този свят живея!Само за теб дишам плача и се смея! Само за теб аз готова съм на всичко!Само за теб, мое щастие едничко!

Неактивен dodic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2441
  • Пол: Мъж
Re: А какво готвите?
« Отговор #82 -: Март 02, 2006, 22:33:31 pm »
Е и аз да не остана назад реших да споделя какво обичам да си правя и хапвам. То малко не е за в момента покрай този птичи грип, но много обичам да си правя пилешки дробчета, по-точно да си ги пържа с малко лучец в тиганя, както викаше баба ми и малко преди да ги махна от огъня, да им сложа топено сиренце, ама бая и хубавичко да ги объркам. Казвам ви хора става божественно. Сетне вадите биричката от хладилника и бой. Ха наздраве и добър апетит от мен. [lol]
Понякога, от себе си се скривам

Неактивен sweet_angel_

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 241
  • Живеят само влюбените,останалите просто съществува
Re: А какво готвите?
« Отговор #83 -: Март 02, 2006, 22:39:13 pm »
Е и аз да не остана назад реших да споделя какво обичам да си правя и хапвам. То малко не е за в момента покрай този птичи грип, но много обичам да си правя пилешки дробчета, по-точно да си ги пържа с малко лучец в тиганя, както викаше баба ми и малко преди да ги махна от огъня, да им сложа топено сиренце, ама бая и хубавичко да ги объркам. Казвам ви хора става божественно. Сетне вадите биричката от хладилника и бой. Ха наздраве и добър апетит от мен. [lol]
Мн хубава рецепта ще я пробвам :) Но да питам под малко топено сиренце колко се разбира горе-долу:)
Само за теб аз на този свят живея!Само за теб дишам плача и се смея! Само за теб аз готова съм на всичко!Само за теб, мое щастие едничко!

Неактивен dodic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2441
  • Пол: Мъж
Re: А какво готвите?
« Отговор #84 -: Март 02, 2006, 22:44:16 pm »
Е и аз да не остана назад реших да споделя какво обичам да си правя и хапвам. То малко не е за в момента покрай този птичи грип, но много обичам да си правя пилешки дробчета, по-точно да си ги пържа с малко лучец в тиганя, както викаше баба ми и малко преди да ги махна от огъня, да им сложа топено сиренце, ама бая и хубавичко да ги объркам. Казвам ви хора става божественно. Сетне вадите биричката от хладилника и бой. Ха наздраве и добър апетит от мен. [lol]
Мн хубава рецепта ще я пробвам :) Но да питам под малко топено сиренце колко се разбира горе-долу:)



А не, няма малко - само в големи количества.  [lol] Една опаковка е напълно достатъчна за един тиган, но ти пробвай първо дали ще ти се нрави и тогава брули сиренцето. :)
Понякога, от себе си се скривам

Неактивен Dorito

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 916
  • Пол: Жена
  • Fuck me,I`m famous
Re: А какво готвите?
« Отговор #85 -: Март 02, 2006, 23:45:07 pm »
мале срам срам..  [shame] аз нищо не мога.. ама абсолютно нищо..  [shame] помощ..
ОБИЧАМ НОЩЕМ ДА МЕ ПАЛИШ,ОБИЧАМ СУТРИН ДА МЕ ГАЛИШ,ОБИЧАМ ДА НЕ ПИТАМЕ ЗАЩО,ОБИЧАМ РАНО ДА СЕ ВРЪЩАШ,ОБИЧАМ КАКТО МЕ ПРЕГРЪЩАШ,ОБИЧАМ.. И ВЕЧЕ ЗНАЯ ЗА КАКВО...

Неактивен eScaPisT

  • Mary{}Jane
  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 373
  • Пол: Жена
  • At the back of the beyond
Re: А какво готвите?
« Отговор #86 -: Март 03, 2006, 15:34:46 pm »
Така че ако някой знае вегетаринаски рецепти,които е опитвал-чакам с нетърпение.

Любимата ми - много лесна и бърза!

необходими продукти за моята великанска порция - за жени по - малко.
1. една кофичка кисело мляко
2. четири супени лъжици овесени ядки
3. една - две супени лъжици мед
4. 50гр стафиди
5. 50гр лешници и или фъстъци - счукват се в дървено хаванче
6. може да се добави царевично мюсли
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
до тук всичко е стандартно моята добавка е една чаша прясно изцеден сок от грозде,
ако няма, а през зимата няма - ИМПРОВИЗАЦИЯ И ГОРЕЩИ МОЛИТВИ!

Начин на приготвяне : Първо се слагат овесените ядки в една купа с киселото мляко да се накиснат за 20 - 30 мин и после всичко друго едно към гьотере! Разбърква се.

Полезни съвети: Ако не ви се чака 20 30 мин продават се финно смляни овесени ядки. Аз предпочитам натурални на " Фамилия Никола"

ВНИМАНИЕ!!!! Високо калорична храна - неподходяща за диети! Но пък идеална за закуска преди тренировка.

Добър апетит! [inlovee]

Това става и с по-малко кисело мляко , мюсли  , мед, счукани орехи ,и повечко ( пасирани) банани
Destiny

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: А какво готвите?
« Отговор #87 -: Март 03, 2006, 20:11:28 pm »
 ми спагетки,месца,палачинки,мусака,и доста моии измишлиотини,
все си измислям нещо.
печен картоф с бекон:
300гр карт.пюре
100гр.бекон
100гр.гъби
100-200гр кашкавал
черен пипер
чубричка (обожавам я )
сол
1 или 2 цели варени картофи,
 1 или 2-та варени картофа се сцепват посредата,и се разтварят.
изтиналото картофено пюре се смесва с бекона,гъбите,малко от кашкавала,
срене пожелание,(също и царевица,кисели краставички,)черния пипер,чубрицата
после сичко това се слага като купчинка върху разтворените картофи,останалия кашкавал,и се запича
във фурната около 10 минути.
с сос от кисело мляко и маионеза(по желание)
 

Неактивен waitshark

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1190
  • Пол: Мъж
  • Мъж без жена е като врат, който не се схваща
Re: А какво готвите?
« Отговор #88 -: Март 03, 2006, 20:17:01 pm »
картофи с бекон,стафиди и мед:
около 300 гр или повече по желание варени картофи
малко бекон,стафиди,сушени каисии,сметана за готвене.
слагат се варените картофи да се запържат малко,после стафидите и каисиите,
бекона,след туи малко от сметаната с малко водичка.
махат се от оганя и се поливат с малко мед.

можеби Дъмпстера ще се сети от каде ги знам :)
и импровизирайте

Неактивен sweet_angel_

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 241
  • Живеят само влюбените,останалите просто съществува
Re: А какво готвите?
« Отговор #89 -: Март 03, 2006, 20:53:13 pm »
Мн хубави рецепти:) Ще ги пробвам:)
Само за теб аз на този свят живея!Само за теб дишам плача и се смея! Само за теб аз готова съм на всичко!Само за теб, мое щастие едничко!