Автор Тема: ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!  (Прочетена 420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kelly

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3453
  • Пол: Жена
  • ◊* hOuSe MuSiC iS a fEeLinG *◊
    • Kelly
ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!
« -: Февруари 23, 2006, 00:01:36 am »
Редът, в който сме ги описали е този, който трябва да се спазва при гримирането: измиване на лицето, поставяне на основен крем, нанасяне на пудра или фон дьо тен, молив, сенки и спирала на очите, молив и червило на устните.

Крем за лице

Започнете нанасянето му още докато кожата е влажна. Намажете обилно лицето и шията, после с леки потупвания с крайчеца на пръстите разнасяйте в следните посоки :
·      от центъра на брадата към долния край на ухото;
·      от ъглите на устата към средата на ухото;
·      от ноздрите към средата на ухото;
·      от центъра на челото към слепоочията;
·      от вътрешния ъгъл на очите над веждите, връщайки се към изходното положение;
·      от долната част на шията към брадата.
Отделете повече време и потупвайте с възглавничките на пръстите си кожата около очите. Изчакайте десетина минути, за да попие крема. Ако е останал още, леко попийте със салфетка.

Фон дьо тен или пудра

Специалистите препоръчват твърдата, компактна пудра за мазна кожа, а течен фон дьо тен за суха кожа, но все пак изборът е ваш. Запомнете обаче, че от това как сте нанесли основния тен, зависи как ще изглежда цялостния ви грим.
Отенъкът на пудрата или течния фон дьо тен трябва да съобразите с цвета на вашата кожа. Избягвайте бялата със синкав отенък пудра, тя състарява.
 Розовата пудра, светла или наситено розова, подхожда на светла кожа.

 Пудрата в керемиден или кайсиев отенък е за по-матов тен на лицето.

Нанасяйте пудрата с пухче или късче памук, като обърнете особено внимание на по-мазните участъци - носа, челото и брадичката. После с широка четка изчеткайте излишъка от горе надолу по посока мъха на кожата.

Хитрости:

·        Нанесете леко пудра с прасковен цвят на кръст : на челото, по носа и брадичката и след това от едната до другата буза.
·        По-весел вид ще имате, ако нанесете по-плътен пласт пудра високо на скулите. За да откриете точното място, усмихнете се и нанасяйте с четката върху изпъкналите части на скулите.
·        Ще намалите изпъкналия нос, ако поставите малко тъмна пудра от двете му страни.
·        Кръглото лице ще изглежда по-продълговато, ако поставите пудра с бронзов оттенък върху слепоочията и под скулите. Не слагайте руж върху скулите си.
   
Молив и сенки

Моливът за очи трябва да очертае и подсили погледа, да удължи или коригира големината на очите. Има два начина за използване на молива за очи : във вътрешния ръб на окото, за предпочитане е при големи очи, но може да се използва и при светлите очи за подсилване на цвета им; или върху горния и долния клепач, до самите мигли.
Сенките за очи трябва да хармонират с тена на лицето. Умело нанесени, те правят очите красиви и блестящи. Не прекалявайте с наситеността на цвета. Основното правило при поставянето им е бледи сенки на клепачите и по-тъмни във вдлъбнатите им части, т. е. в двата края.
За зелените очи са подходящи сенки в розово - кафявата гама.
За кафявите очи са добри земните тонове - бежов, масленозелен.
За сините очи най-подходящи са сивите тонове.

Хитрости:

·        Ако искате очите ви да изглеждат млади и блестящи, с малка четчица нанесете червена точица във вътрешния ъгъл на окото (цвета вземете от червилото).
·        За да станат очите ви по-големи и изразителни, нанесете с четка бяла пудра под долния клепач и под веждите по цялото им продължение.
·        При дълбоко поставени очи, използвайте светли сенки и покрийте изцяло горната част на клепача.
·        За да удължите кръглите очи, нанесете на върха на клепачите много тънка линия с молив и в долната му част тъмни матови сенки, а в горната по-светли.
Спиралата за мигли може да е черна или в цвят, подходящ за сенките и очите. Нанася се внимателно, така че миглите да не останат слепени една за друга и напластени. Пудра, поставена на миглите преди оцветяващата спирала, ги прави по-дълги и гъсти.
 
Моливи и червила за устни                                             

Устните са един от символите на чувствеността и мъжките погледи често се спират на тях, затова дори и да не използвате никакъв грим сте длъжни да помислите за тяхното подчертаване.
Очертайте устните си с молив за устни в подходящ  с червилото тон, едновременно с това нанесете и налагащите се корекции на формата.
·      Ако устните ви са сухи и изпръхнали, намажете ги с крем преди да вземете молива. Моливът може да промени и цвета на червилото като го потъмни, оживи или порозови.
·      Червилото трябва да подберете внимателно в синхрон с тена, зъбите, сенките за очи и дрехата ви.
·      Тънките устни можете да уплътните като използвате червило с лек кафеникав оттенък и с перлен блясък.
·      Не слагайте много тъмни или много светли тонове червило, особено на дневен грим.
·      Жълтите и оранжевите тонове червила рядко се възприемат добре, те подчертават зъбите и са подходящи само за жени с перлено бели зъби.

Хитрости:

При оформянето на устните с молив и червило,  жената може да нанесе “малки” корекции в тяхната форма и големина.
·        Тънките устни се уголемяват, като с молив се очертава от външната страна на линията им и след това се нанася червилото.
·        Дебелите устни се очертават от вътрешната страна на естествената им линия и с нанасянето на червилото оптически се намаляват.
·        Очертайте контурите им с червен молив и след това внимателно размажете - така устните ви ще бъдат по естествени.
·        Ако по средата на устните нанесете малко седефен блясък, те ще изглеждат по-сочни и пълни.
·        За да отстраните излишното червило, притиснете върху устните си хартиена салфетка.
·      Твърде тъмното червило прави устата по-малка.
·      Ако върху червилото сложите брилянтин или седефена пудра в средата на долната устна ще придадете обем и сексапилност на устата си.
 







˙·•●° ¤ I Am ADdIctEd tO U¤ °●•·˙®

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2006, 00:07:19 am »
интересно



Неактивен Lizi

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3088
  • Пол: Жена
  • СлЪнЦеТо Ли ИзГрЯ иЛи Ти Се УсМиХнА?
Re: ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2006, 12:56:09 pm »
Дамм много интересни неща :) Харесаха ми хитростите :) :) :)
Когато този огън догори и пътеката не бъде довървяна,
тогава ти от мене си тръгни и не мисли за тежката ми рана.
Бъди с мен,когато пожелаеш,в любов отдавна спрях да се кълна.
За тебе клетвите какво са?Изпети песни,нежни думи и слова-не,те са истините на живота,но ти все не вярваш на това.
Повярвай ми аз също искам нежност,доброта,една прегръдка топла,вместо тежка рана!
В нощта помоли ме тихо аз при тебе да остана....

Неактивен Moni4ka

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1363
  • Пол: Жена
  • JuSt SmILe :) :) :)
Re: ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2006, 23:21:43 pm »
:) много ми хареса:)

Неактивен Dorito

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 916
  • Пол: Жена
  • Fuck me,I`m famous
Re: ГРИМИРАНЕТО е изкуство !!!
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2006, 15:41:18 pm »
 :) :)
ОБИЧАМ НОЩЕМ ДА МЕ ПАЛИШ,ОБИЧАМ СУТРИН ДА МЕ ГАЛИШ,ОБИЧАМ ДА НЕ ПИТАМЕ ЗАЩО,ОБИЧАМ РАНО ДА СЕ ВРЪЩАШ,ОБИЧАМ КАКТО МЕ ПРЕГРЪЩАШ,ОБИЧАМ.. И ВЕЧЕ ЗНАЯ ЗА КАКВО...