Автор Тема: Когато си мислиш, че не те гледам  (Прочетена 1035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gentiana

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 13738
  • Пол: Жена
  • VULNERANT OMNES, ULTIMA NECAT!
    • Нежност На Неверница
Когато си мислиш, че не те гледам
« -: Февруари 19, 2006, 14:45:55 pm »


    Съобщението, което всеки възрастен трябва да прочете, защото децата наблюдават и правят това, което ти правиш, а не това, което казваш.

    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях, че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как нахрани изгубено коте и научих, че е добре да си мил с животните.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как направи любимата ми торта за мен и научих, че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз чух как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз научих най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порастна.
    * Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам.
    * Изпращам това на всички онези хора, които зная, че правят толкова много за другите като си мислят, че никой не ги вижда.
    * Всеки от нас, родител, дядо и баба, роднина или приятел оказва влияние в живота на едно дете. Днес казах една молитва за теб. Как ще докоснеш нечий живот днес? Просто насочи някой към това, за да го прочете и може би ще ги накараш поне да помислят за тяхното въздействие върху другите.
       

   



« Последна редакция: Февруари 19, 2006, 14:47:42 pm от Gentiana »







,
будто руки твои – это стены,
За которыми мне никогда ничего не грозит.
 Я оттаю тогда, и тревога уйдет постепенно,
 Как от нас уезжают ненужные больше такси.

Неактивен selia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
  • Пол: Жена
Re: Когато си мислиш, че не те гледам
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2006, 22:22:58 pm »
Прекрасно е.
"Ако си построил замъци във въздуха това не означава, че си работил напразно; те са точно там където трябва да бъдат – просто изгради основите под тях."

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Когато си мислиш, че не те гледам
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2006, 10:48:36 am »
настръхнах ... не знам защо ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Sweet_As_Candy

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 793
  • Пол: Жена
  • Live Love & Laugh
Re: Когато си мислиш, че не те гледам
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2006, 11:36:05 am »
голям талант имаш



Неактивен DOBESTO

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 439
  • Пол: Жена
  • и в най-хубавите мигове от живота ни има болка
Re: Когато си мислиш, че не те гледам
« Отговор #4 -: Април 11, 2008, 20:42:44 pm »
ИДЕАЛНО Е, ПРОчЕТОХ ГО НЯКОЛКО ПЪТИ
И ПРЕД МОРНИТЕ НИ ВЗОРИ,
ЧУЖДИ ЗА БЕЗСМЪРТЕН ГРЯХ
ВЕЧНОСТТА ЩЕ СЕ РАЗТВОРИ
СРЕД МОРЕ ОТ ЗВЕЗДЕН ПРАХ