Автор Тема: Животът е прост....  (Прочетена 12359 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #45 -: Юни 27, 2008, 00:28:16 am »
OOOooo, не и ти с такива елементарни разсъждения, моля ти се. Рецепти дрън, дрън. Туй да не е кухня. Казваш вдигане на цени, казваш - правителството не струвало... Ами в няко държави, като вдигнат цените, всички излиат и стачкуват колкото е нужно, без изключения. Хората си отстояват интересите с цената на каквото струва, а ние само грачим и мънкаме, ама само туй наистина, а когато дойде ред за действия типично по наше му си свиваме перките и сме много заети. И какво викаш... Ако се смени правителството кой щял да мисли за нас. Че сега кой мисли за теб, Тони? Някой да е дошъл да даде 5 лева на теб, или на децата ти, просто тъй? Не мисля. И Ако реално се помисли над нещата - да - една птичка пролет не прави и две не правят. За туй ще продължаваме да си седим на същото дередже, ей заради такова примиренческо мислене... Съжалявам за резкия си тон, знаеш, че най-малко теб искам да обидя, но избеснявам от такова робско мислене...
Ние самите не си вярваме, пък чакаме другите да повярват в нас.
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 00:31:16 am от vOsYcHnA_pRiNcEsA »

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #46 -: Юни 27, 2008, 10:40:07 am »
Под рецепта имах предвид пътя. :)Въобще недей сравнява как е в някои държави.Ние нямаме нищо общо с тях,ама нищо.Ние даже не сме държава.За съжаление.Просто тъй и в другите държави не дават пари.Мисълта ми е друга:
Че то от надигане вече и файда няма.Досега нещо да сме постигнали с всички тия стачки и митинги?Аз реални резултати не виждам и то в положителна насока.Сещаш се за стачката на учителите.Потърпевши бяха и деца,и родители,че и самите учители.Три месеца ли беше,колко?И ...какво стана.Ето надигнаха се всички.Нещо да постигнаха?Така че това с масовото надигане сме го правили вече.Едва ли в това е проблема.Знаеш че си те уважавам ама в случая не това е пътя.Поне не тук.Трябват ни ,според мен ,нови хора,свежи идеи и упоритост в постигането им.Просто там горе трябва да се поразчистят и да се влее свежа кръв иначе колкото и да си стачкуваме и да викаме,прокопсия няма да видим. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #47 -: Юни 27, 2008, 13:26:40 pm »
Ама, чакай малко. Може би не си проследила събитията около стачката на даскалите съвсем отблизо, или не знам, но на тях им беше обещано това, което искаха, само че в разсрочен план, да стане поетапно в рамките на година, а те тогава се почувстваха велики, тропнаха с крак и им плюха на предложението, защото искаха всичко тук и сега. И за това сега са преебани, щото сами си го направиха. Другото което е, до колкото знам тия от горе си ги избираме ние. Малко тъпо е да ревем, че те били виновни, след като над 50% от населението в деня на изборите си бърка в носа, гащите и къде ли не, но не отделят 20 минути да стигнат до избирателните пунктове и да пуснат един шибан фиш и за капак на нашия непукизъм и незаинтересованост се изсипват стотици автобуси от съседна Турция, които са даже повече от гласуващите българи, защото гласуващи българи почти няма. Та после се сърдим на тоя и ония трябвало свежа кръв трябвало промяна. Ами хубаво, като се осъзнава това нещо, защот вече години наред се прави нищо? Не казвам, че ти или семейството ти не гласивате, не знам, но булшинството българи не го правят. Това е факт и то не от вчера и днес.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #48 -: Юни 27, 2008, 14:00:33 pm »
Ами за кого бе,мила?Не бяха ли и тия ,и ония ,и другите вече на власт и какво се промени?Затъваме все повече и повече.Давим се поединично и се спасяваме пак така.Остави ги тия с автобусите дето идват.Тях други интереси ги клатят.Да не мислиш ,че са толкова запознати с бъдещите планове на партията ,за която гласуват?Дрън-дрън.Хич не им дреме и на тях ама масовост да има.Подкупват ги и затова търчат.Мерси за такова гласуване.По-добре веднъж да гласувам ама да е осъзнато.Щото това е да мине номера.А тия горе са едни и същи .Менкатс и партийте и се представят с ново лице.Ама нали знаеш 'Вълкът козината си мени ,но нрава -не'.Тъй че все тая е.Преди години гласувах с ясната представа и вяра ,че Симеон Сакгобурготски ще промени нещата.Ще въведе нови правила и закони,имайки предвид с колко дълъг стаж на политик е.Да ама не.Същото.Ами какво ?Всеки 4г да отивам с надеждата и после някой да ми я разбива на пух и прах.Не,мерси.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Животът е прост....
« Отговор #49 -: Юни 27, 2008, 14:32:58 pm »
Давим се поединично и се спасяваме пак така.

ей това ни е основният проблем за жалост
Let your soul be your pilot

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #50 -: Юни 27, 2008, 14:41:46 pm »
Основният ни проблем е ,че не вярваме в себе си.Дали защото сме били тъпкани толкова години или просто такава ни е народопсихологията,не знам.Но рядко можеш да срещнеш хора ,които да кажат с увереност и твърдост и да усетиш че е така:Аз знам какво мога и знам ,че ще успея.Винаги има нотка на колебание.Дали или ...Затова не се решаваме лесно на кардинални промени.Просто не знаем докъде можем да стигнем и дали накрая няма да останем сами.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #51 -: Юни 27, 2008, 14:46:09 pm »
Първото условие за постигането на една цел е вярата в себе си. Предпочитам и сама да остана, вместо сред някакви хора и неудовлетворена... Но всеки си знае и сам избира колко точно и за какво му стиска.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #52 -: Юни 27, 2008, 15:23:54 pm »
Сам човек може да е до време.Естествено по-добре сам отколкото с кого да е.Но винаги има сродни души.Въпроса е доколко може да тръгнат с теб и ти с тях.Май обърнахме темата ама карай.Разрешавам.Така или иначе се въртим около мисленето и нрава на българина,което си има много общо. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Comatose

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 121
  • Пол: Жена
  • Здраво стъпила на облак ...
    • Nonsense
Re: Животът е прост....
« Отговор #53 -: Ноември 01, 2008, 17:34:35 pm »
Разбира се, че е прост, даже много ...
Повечето хора са идиоти и понеже не знаят как да се справят с него и за това твърдят, че е сложен.
It has yet to be proven that intelligence has any survival value ...

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Животът е прост....
« Отговор #54 -: Ноември 11, 2008, 01:24:13 am »
Разбира се, че е прост, даже много ...
Повечето хора са идиоти и понеже не знаят как да се справят с него и за това твърдят, че е сложен.

Защо, ти как си се справил с живота?
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен Comatose

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 121
  • Пол: Жена
  • Здраво стъпила на облак ...
    • Nonsense
Re: Животът е прост....
« Отговор #55 -: Ноември 11, 2008, 17:04:55 pm »
СправилА, ако обичаш ... И както изглежда някак го правя.
Кажи кое му е сложното и ще ти кажа как се "справям".
It has yet to be proven that intelligence has any survival value ...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #56 -: Ноември 11, 2008, 19:05:10 pm »
Бих ви предложила да споделяте личния си житейски опит на лични съобщения. :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #57 -: Ноември 11, 2008, 19:46:02 pm »
Ехооо,някой не ме е забелязал ли? :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Животът е прост....
« Отговор #58 -: Ноември 12, 2008, 23:55:32 pm »
Comatose, извинявай,  [cvetee], просто ми е интересно да споделиш. "Както изглежда" - не знам как изглежда. Защото под думите ти  разбирам, че си постигнала нещо и си доволна, но какво :) може и да не отговаряш или както се намеси неформалния "Модератор" може на ЛС :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Животът е прост....
« Отговор #59 -: Ноември 15, 2008, 18:24:46 pm »

Мислех, че тази тема отдавна е приключила, а тя била пресна, пресна.
Тони, Тони, значи навремето си гласувала за Симо Кобурготски. Значи и ти си участвувала в тази завера. Защото бил печен политик. Ако беше се поинтересувал щеше да узнаеш, че той е печен и препечен играч на бакара  и посетител на казината в Монте Карло и Лас Вегас. Едно от най-големите аристократични мекерета в ЕС и мошеник от класа. Може ли върбата да роди грозде? Нагуши се с държавни имоти, рилски гори, какво ли не.Наследство от дядо му, дошъл в България с 2 куфара.
Сега да не вземеш да гласуваш за личния му бодигард господин д-ра по пожарникарско дело и софийски кмет Бойко Борисов. Той пък се кани, пише го в програмата на ГЕРБ, да приватизира (продаде) БДЖ, болниците, пристанища и тн., всичко останало непродадено досега на наши и ваши, на тези, които го спонсорират, за левчета. Както направи неговия наставник и учител, лансирал го в политиката цар Симо Кобурготски.
Май се намират такива и след това някой ни бил виновен.
Има римска поговорка, какъвто народо, такава му управата и държавата. После се чудиме кой ни се изсра в гащите.
Принцеската е права. Некой друг да оправя нещата, некой друг да си тури главата у торбата, а ние че гледаме сеир. Накъдето климне кантаро, че се [molitva] [sad3] [mhmm] турнеме и ние да сме на власт и да грабиме ако се доредиме. Сега ни е паднало. Ако не успееме, от яд и завист че псуваме и все ще сме недоволни. Даже ни мързи да си поместиме задника да идем да гласуваме и така набутваме зорлем  властта и парите на турците. И се оставяме години наред  техния вот да определя съдбата на България.
Затова не сме за жалба. Каквото си надробил, това кусаш...
To be,or not to be