Автор Тема: Животът е прост....  (Прочетена 12345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Животът е прост....
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2006, 00:41:09 am »
"Животът е прост , но е за прости "
Не знам кой го е казал ...може и аз да съм
Тогава за какво съществуваш и живееш на този свят за прости хора бе, чадо?

Неактивен D`Eva

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2208
  • Пол: Жена
  • Danger zone !!!
Re: Животът е прост....
« Отговор #31 -: Октомври 07, 2006, 00:43:47 am »
"Животът е прост , но е за прости "
Не знам кой го е казал ...може и аз да съм
Тогава за какво съществуваш и живееш на този свят за прости хора бе, чадо?
ХаХаХа изяла съм едно "не"

Неактивен Magic`Green`eyes

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2392
  • Пол: Жена
Re: Животът е прост....
« Отговор #32 -: Октомври 07, 2006, 01:01:52 am »
Мерси, че се поправи

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Животът е прост....
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2008, 21:20:59 pm »
Животът е прост, хората правят живота си сложен...

Съгласни ли сте с тази сентенция... мислите ли че ние сами усложняваме живота си

Не съм съгласна и ще кажа защо.... Защото живота е сложен и с времето става все по-сложен. А има и друга сентенция ,някой бе казал, че" Живота е труден и който го смята за лесен трябва да очаква много трудности"....или нещо такова, не го цитирам точно , а по смисъл....
Няма нищо простичко в живота - той е математика, и логика, и философия......
И приключение, и мисия, и борба....
И кратък, и протяжен, и накрая... загадка.  :) [inlovee]


Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #34 -: Февруари 10, 2008, 10:14:48 am »
Абе не е сложен ,сами си го усложняваме .Ако правим това ,което трябва ,което се изисква от нас ,ако се отнасяме с разбиране и доброта към хората ,всичко ще е ок.Ама не хората плетат интриги,злорадстват и сами си го усложняват. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Животът е прост....
« Отговор #35 -: Февруари 10, 2008, 11:25:06 am »
Цитат
Абе не е сложен ,сами си го усложняваме .Ако правим това ,което трябва ,което се изисква от нас
Ми за мен това е сложното - да правя това, което се изисква. Ако правя това, което ми харесва, няма да бъда особено затруднена, защото ще ми е кеф.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #36 -: Февруари 10, 2008, 14:25:23 pm »
Ми то и другото не е сложно .Просто го правим рядко и затова ни затруднява.Но пък е по-сладка победата след това. [inlovee]А трудното е да свикнем ,че живота не е само кеф и сладки неща ,но и задължения ,които са не чак толкова сладки. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #37 -: Март 21, 2008, 03:13:34 am »
Живота е прост за елементарните хора. За всички останали е поусложнен,  за някой - доста :)

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #38 -: Март 21, 2008, 07:39:05 am »
Удари десятката както винаги! [plqsssss]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Животът е прост....
« Отговор #39 -: Юни 26, 2008, 10:53:39 am »
 [cvetee] [cvetee] [cvetee] [cvetee] [inloveee]
Живота бил прост! По моему, Прицесата, Тони, Blue Rose и Ангелчето заедно, ни казват цялата истина за този по човешки "прост живот".
За да бъдеш, да те има,
във този сложноопрстен живот.
С иска ум, и воля несломима,                                            
а не да си говедо, или идиот.

ПОЗНАЙ СЕБЕ СИ-е казал още Сократ.
И до днес малцина са го постигали...
To be,or not to be

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #40 -: Юни 26, 2008, 11:35:33 am »
Вързани сме и с обстановката в страната ни .Цялата тази несигурност за утре,тая утрепия всеки божи ден,тая борба за насъщния още повече усложняват живота ни.И колко малко време ни остава да се радваме на простите неща.Прости и обикновени ,но затова пък толкова положително заредени,а ние даже не ги забелязваме...за съжаление. [confused]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Животът е прост....
« Отговор #41 -: Юни 26, 2008, 18:17:34 pm »
Глупости, вързани сме били. Просто имаме задник за всичко друго, но не и за да се отстояваме. За туй ни е сложно в държавата, щото сме бездушни овце и се хващаме за палците на краката всеки път, когато някой ни свирне. Държавата - това са хората, които живеят в нея. Ако ние не си я направим такава, каквато да я харесваме и такава, каквато искаме да бъде, цял живот ще си седим и ще чакаме да се оправи то самосебе си и с чакането ще си умре...

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #42 -: Юни 26, 2008, 22:09:49 pm »
Дай рецепта на тая оправия.То колко му е да се каже ,ние сме държавата.Да ,от една страна е така,но от друга се вижда ,че една птичка пролет не прави,че и две даже.Та какво следва ,за да не е така?Ти виждаш сама какво става.Трепеш се от сутрин до мрак за единия хляб.Има хора(по-голямата част от населението в страната,които не ходят на почивка .Дали не искат или потънали в дългове ,не могат да си го позволят.Е,какво се изисква от нас?Да работим и да си плащаме данъците.Ами правим го ама отсреща какво е?Вдигане на цени,и нови цени.Та,какво ?Да свалим това правителство и после ?Кой ще бъде там горе и ще мисли за нас с главата си ,а не с оная си работа(с извинение).То лесно да се каже :Ние сме държавата.Ама не сме всемогъщи.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен *fifka*

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 244
  • Пол: Жена
Re: Животът е прост....
« Отговор #43 -: Юни 26, 2008, 22:31:45 pm »
Сега не мога да разбера животът прост ли е, или не е? От изказаните вече мнения си правя противоречиви изводи:
От една страна е прост и както вече стана ясно - разгадаем. Всичко е толкова просто и ясно на всички, че не може и да бъде. Ние сме си го правели такъв, какъвто искаме, на това дередже сме били, защото... дрън-дрън и т.н.
От друга страна пък заключавам, че е сложен, тъй като се говори за рецепта, оправия, тоест едно движение от усложненото към улеснено и просто, ако не се лъжа [youuu sexyyyy]

Та как да се отърва от тези противоречия?

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Животът е прост....
« Отговор #44 -: Юни 26, 2008, 23:05:05 pm »
Живота е прост за елементарните хора. За всички останали е поусложнен,  за някой - доста :)

Вързани сме и с обстановката в страната ни .Цялата тази несигурност за утре,тая утрепия всеки божи ден,тая борба за насъщния още повече усложняват живота ни.И колко малко време ни остава да се радваме на простите неща.Прости и обикновени ,но затова пък толкова положително заредени,а ние даже не ги забелязваме...за съжаление. [confused]

По принцип е прост ако няма кой да ни го усложнява.Принцесата казва ,че от нас зависело.Защото хората били държавата.Аз казвам ,че не е така.

И следва моята молба за рецепта как да се оправим та да ни стане съвсем прост живота. [lol]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!