Автор Тема: Нищо ново под слъцето.  (Прочетена 518 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilian4ety

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
  • Пол: Жена
  • Живеят само влюбените, останалите просто съществув
Нищо ново под слъцето.
« -: Април 03, 2012, 22:29:35 pm »
Тежък ден в училище изпълнен със много фалшиви усмивки и празни думи. Нищо ново под слънцето. Единственото истинско и странно нещо, погледите на учениците и учителите изпълнени с любопитство. Вероятно породени от бледата ми кожа и тъмните сенки под очите, появили се от безсънните нощи изпълнени с кошмари. Най-странно ми беше това,че ученици, които не ме познават ме гледат с големите си очи, изпълнени с любопитство.
Дори и най-добрата си приятелка не можах да погледна в очите, защото бях сигурна, че ще изпищи ''зомби''. Всъщност вече очаквах някой да ми го каже, но никой не се осмеляваше да го направи. Отдавна бях изгубила интерес към всичко, което се случваше на това място, наподобяващо на Ад. Единственото нещо, което ме изненада, отново поглед, но не изпълнен с въпроси. Погледът беше на едно момче. Момче, което не бях забелязвала преди. Погледът му говореше, очите му ми казваха всичко. След училище, когато се прибрах вкъщи се почувствах, като меланхоличка, тотално депресирана от еднообразието. Вече почти два месеца се чувствах така. Нямаше причина. Просто отпадналост, отекченост  и безсъние. Не ми се учеше. За миг се замислих за онова момче и погледът му, но бързо измих образът му от съзнанието си. Не исках да мисля за момчета. Това още повече ми напомняше за бившите ми гаджета и отдавна угасналата искра в очите ми. Станах от леглото, където се бях изпънала и отидох до огледалото в коридора. Погледнах се. Погледът ми се съсредоточи върху очите ми. Сега те не бяха живи. Бяха пусти, изпълнени с тъга, но от какво беше тя..? Свлякох се на земята и заврях глава между колене.