Автор Тема: Сайтове за колективно пазаруване  (Прочетена 6411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Здравейте, драги ми съфорумници.

Тъй като от известно време си пазарувам сравнително често от сайтовете за колективно пазаруване, реших да полюбопитствам, дали и вие практикувате същото?

За тези, които не са наясно "що е то колективно пазаруване" - става дума за сайтове, в които пускат оферти от най - различни сфери, като всяка оферта има определен % намаление от реалната стойност на предлаганата стока или услуга. Вече на нашия пазар има ужасно много сайтове, които предлагат оферти с отстъпки, за мое улеснение, позлвам да речем www.eha.bg или www.vsichkioferti.bg , защото там са публикувани последните оферти от всеки сайт.

Какво мислите като цяло за тази "нова мода"?

Ако искате може да направим списък със сайтовете и ежедневно да обсъждаме офертите и когато някой е използвал дадена оферта да сподели доволен ли е, би ли я препоръчал и на останалите или не? :)







Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #1 -: Май 16, 2011, 12:02:15 pm »
Чудесна тема, моите поздравления!

И аз на последък се ориентирам на там и ми е интересно другите как са настроени и какви впечатления имат.

Аз само ще споделя, че така си купих телефон, за който се чудех "какво е това?!"... въобще не беше това, което трябваше да е според описанието. След рекламация го върнах, разбира се :)
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #2 -: Май 16, 2011, 23:09:25 pm »
аз не съм използвал нащ сайт за пазаруване и то от този тип, все ми се струва, че има някаква измама :)
От интернет съм пазарувал от
http://www.dealextreme.com/
http://www.kappastore.com
и още един английски, но сега не мога да се сетя за адреса му :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Petia

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 409
  • Пол: Жена
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #3 -: Май 26, 2011, 23:16:05 pm »
аз не съм използвал нащ сайт за пазаруване и то от този тип, все ми се струва, че има някаква измама :)
От интернет съм пазарувал от
http://www.dealextreme.com/
http://www.kappastore.com
и още един английски, но сега не мога да се сетя за адреса му :)

Да не е http://www.sportsdirect.com/ ? :)
"Look, how many stories have I broken? Hundreds.
How many have proved to be untrue? There isn't one"
Jude Law

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #4 -: Май 26, 2011, 23:29:13 pm »
аз не съм използвал нащ сайт за пазаруване и то от този тип, все ми се струва, че има някаква измама :)
От интернет съм пазарувал от
http://www.dealextreme.com/
http://www.kappastore.com
и още един английски, но сега не мога да се сетя за адреса му :)

Да не е http://www.sportsdirect.com/ ? :)



да, същия :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #5 -: Май 30, 2011, 12:23:44 pm »
Всъщност sportsdirect не е сайт за колективно пазаруване.
Тези, за които аз говоря имат определена цел и тя е една и съща сделка да бъде закупена от определен минимален брой потребители. На пример офертата трябва да има 10 закупувания, за да е активна, ако само 9 души я купят просто се разпада. Целта е много хора да купуват дадени стоки или услуги, като предоставящите конкретните оферти разчитат на голям брой закупувания. Съответно не само ще има работа, а и ще се направи популяризиране на конкретно заведение, салон за красота и т.н. Продажбите се използват като възможност на клиентите да опитат дадена услуга на по - ниска цена и евентуално за в бъдеще да станат редовни клиенти :)

Аз продължавам да пазарувам с пълна сила  :>
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #6 -: Май 30, 2011, 12:40:35 pm »
Мдам, и аз бая си попазарувах от такива сайтчета.. даже тъкмо се връщам от почивка в Гърция взета от такова сайтче :)

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #7 -: Май 31, 2011, 11:59:10 am »
Чудесно, може да споделиш отзиви за вече използваните оферти :) :) :)
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #8 -: Май 31, 2011, 16:00:57 pm »
Всъщност sportsdirect не е сайт за колективно пазаруване.
Тези, за които аз говоря имат определена цел и тя е една и съща сделка да бъде закупена от определен минимален брой потребители. На пример офертата трябва да има 10 закупувания, за да е активна, ако само 9 души я купят просто се разпада. Целта е много хора да купуват дадени стоки или услуги, като предоставящите конкретните оферти разчитат на голям брой закупувания. Съответно не само ще има работа, а и ще се направи популяризиране на конкретно заведение, салон за красота и т.н. Продажбите се използват като възможност на клиентите да опитат дадена услуга на по - ниска цена и евентуално за в бъдеще да станат редовни клиенти :)

Аз продължавам да пазарувам с пълна сила  :>


мда, то реално посочените сайтове от мен не са за колективно пазаруване ...
Но тези са ми доста съмнителни не знам защо ... ще е интересно да прочета мнения вече използвали такива сайтове.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #9 -: Юни 01, 2011, 22:52:59 pm »
Еми офертите са си точно както от промоцията, разбира се с българска туристическа агенция винаги ще се намерят недостатъци като от сорта на - да няма през цялото време някой от организаторите с вас и когато спре автобуса пред хотела, който имал 2 имена.. шофьора да не знае дали това е вашия хотел или пък да се насъберат 200 души на опашка да се вписват в хотела.. и т.н. :) To няма какво да им се съмнява толкова човек.. те пак са на печалба, но вярно не с толкова много, но поне на екскурзиите които съм си купил излезе, че бая хора се възползват - единия хотел във Велинград го напълнихме почти до края на годината, а 2та в Гърция до толкова, че като отидеш на плаж или на разходка чуваш повече българска реч от колкото по нашето черноморие :)

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #10 -: Юни 08, 2011, 12:38:39 pm »
Като цяло само туристическите агенции си позволяват да шмекеравят и да дават "измислени" предложения. Но това са частни случаи - има много оферти и от туристически агенции, които са съвсем наред.

Аз съм се възползвала доста пъти за най - различни неща - масажи, суши, пицарии, солариум, автомивка, маникюр, фризьорски и козметични услуги... Не мога да кажа, че съм останала изключително доволна от всичко изпробвано, но поне съм опитала предложенията на по - добри цени от редовните, а на доста от местата съм ходила и без ваучер, така че това е един достъпен начин за повечето хора да посетят места, на които не са ходили и евентуално да открият своите "местенца" за постоянно посещаване.

Днешната оферта, която ме плени е : http://ofertite.bg/sofia/manikiur-i-pedikiur-s-opi-za-1990lv-vmesto-za-45lv-0rmnf67  :p
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #11 -: Януари 04, 2012, 16:20:31 pm »
и аз, и много мои познати и приятели ползваме услугите на колективните сайтове.. и никой досега не е излъган, много съм си доволна  [lol]
Would you die for the one you love?

Неактивен petiapee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Рецепти
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #12 -: Февруари 07, 2012, 20:12:13 pm »
Аз си пазаря от ebay и не съм имала проблеми

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #13 -: Април 12, 2012, 23:35:57 pm »
и аз ползвам доста ebay :)

но и той не влиза май в определението за колективно пазаруване :)
А и всъщност (да си призная) преди малко като прочетох обяснението на ReNKaTa осъзнах, какви са тези сайтове за колективно пазаруване :)
Но разглеждайки ги не видях да имат изисквания за определен брой купувачи, и също повечето използват грабо.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Сайтове за колективно пазаруване
« Отговор #14 -: Април 13, 2012, 23:05:39 pm »
Ами всъщност винаги има някакъв минимум, за да е активна сделката. В началото слагаха по-големи минимуми (пример: сделката е активна при закупуване на минимум 30ваучера). В последствие ги намалиха и даже на повечето места минимумът е 2. Като цяло първоначалната идея на сайтовете за колективно пазаруване се изменя постоянно, защото това е съвсем нов похват на българския пазар, който търпи много подобрения и нововъведения.

Честно казано това, че станаха прекалено много ме отказа да ги следя, вече ги разглеждам през някакви периоди или ако ми трябва нещо конкретно. В началото беше доста по-интересно и хората очакваха с интерес, какво ново ще има като оферта. Вече повечето клиенти започнаха да са с идеята, че постоянно ще има нещо намалено, което намалява потребителската лоялност. Както и да е, отнесох се в разяснения.

Все пак, ако човек редовно следи сайтовете за колективно пазаруване ще може да направи доста добри покупки на по-привлекателни цени!
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!