Автор Тема: Matched (Перфектно несъвпадение) - Али Конди  (Прочетена 2081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Заглавието "Перфектно несъвпадение" е само предложение за българския вариант на оригиналното заглавие. Дали ще бъде прието все още не се знае.
Книгата излиза началото на май месец и лично аз я чакам с нетърпение, защото ми звучи много интересна! Вижте за какво става дума:

Сюжетът е фокусиран върху бъдещето, където хората са лишени от право на избор, животът е предначертан от момента на раждането ти и всичко е предопределено. Модерно написан роман в традицията на емблематичните антиутопии „1984” на Джордж Оруел и „451° по Фаренхайт” на Рей Бредбъри.
 
Определена като най-големият дебют на годината книгата Matched е за свободата на избора, за несъвършенството на съвършените светове…









Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен SimonaShtonova

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1727
  • Пол: Жена
Re: Matched (Перфектно несъвпадение) - Али Конди
« Отговор #1 -: Април 18, 2011, 19:04:58 pm »
Звучи доста добре.  :)

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Matched (Перфектно несъвпадение) - Али Конди
« Отговор #2 -: Май 01, 2011, 17:13:37 pm »

Ето малко откъсче от книгата. Последно разбрах, че ще излиза на 16-ти май.



1
 След като вече мога да летя, накъде да поема в нощта? Крилете ми не са бели, нито са с пера; цветът им е зелен, те са копринени, трептят от вятъра и се извиват, когато се движа – първо в кръг, после в линия, а най-накрая в причудливи форми, създадени от въображението ми. Пълният мрак зад гърба ми не ме притеснява, нито звездите над мен.
 Усмихнах се сама на себе си, на глупостта на фантазиите си. Хората не могат да летят, макар да има легенди отпреди времето на Обществото, че някои от живелите тогава можели да го правят. Виждала съм ги на картини. Бели криле, синьо небе, златни кръгове над главите, очи с изненадано изражение, сякаш не могат да повярват в това, което рисува художникът, сякаш не вярват, че краката им не докосват земята.
Тези истории не са истина. Знам го. Но тази нощ е лесно да го забравиш. Въздушният влак се плъзгаше из звездната нощ така меко и сърцето ми биеше така силно… Имах чувството, че всеки миг самата аз ще се понеса към небето.
-         На какво се усмихваш? – попита Ксандър, докато приглаждах гънките на зелената си копринена рокля.
-          На всичко – отвърнах и беше вярно. Толкова дълго бях чакала това: моята празнична вечеря.
Тържеството на Подбора. Където ще видя за пръв път лицето на момчето, което ще бъде мой Партньор до края на живота ми. За пръв път ще чуя името му.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен SteeleR

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1705
  • Пол: Мъж
  • смъртта май е за предпочитане пред самотата...
Re: Matched (Перфектно несъвпадение) - Али Конди
« Отговор #3 -: Май 01, 2011, 18:24:59 pm »
да, наистина звучи много добре

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Matched (Перфектно несъвпадение) - Али Конди
« Отговор #4 -: Май 19, 2011, 09:06:20 am »
Последно излезе под заглавието "Подборът", коричната цена е 11.90лв и е 299 странички. :)
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.