Автор Тема: Какво научихте за любовта?  (Прочетена 2551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Какво научихте за любовта?
« -: Април 15, 2011, 23:25:13 pm »
До този момент с опита, който имате, какво може да кажете, че сте научили за любовта? Оправдаха ли ви се очакванията или мечтите далеч не са като реалността? Споделете. :)


Аз лично открих най-голямата си грешка до сега, която съм повтаряла при всяка връзка - а именно, че съм се раздавала повече от необходимото и не съм очаквала дори приблизително толкова в замяна. Всички казват, че в любовта не е важно кой колко дава, но всъщност това има голямо значение. И по-точно е важно да знаеш дали този на който даваш всичко от себе си го заслужава, защото аз никога не уцелвам. :)







Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #1 -: Април 30, 2011, 22:46:08 pm »
Аз научих, че любовта е въпрос на компромиси.  [heart__]
Would you die for the one you love?

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #2 -: Май 03, 2011, 02:41:15 am »
Аз се научих да не очаквам прекалено много и да не си измислям перфектни истории и перфектни хора, научих се на компромиси, научих се, че в една хубава връзка трябва просто да си щастлив, а не всеки ден да полагаш усилия за това.

Научих се да преглъщам неща и да настоявам за други.

Научих се, че да обичаш не значи постоянно да сте за ръка, да се натискате във всеки ъгъл, да харесвате еднакви неща и да мислите по един начин. Означава да можете да имате "своето лично време" заедно.

Разбрах какво е да виждаш живота си с някого, разбрах какво е някой да вижда живота си с теб. А това е най-важното. Щом някой може да те постави във всеки един свой бъдещ план, във всяка една своя мисъл свързана с бъдещето, то тогава е любов.
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Dulce_Insoportabla

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1407
  • Пол: Жена
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #3 -: Юни 26, 2011, 17:15:16 pm »
Научих, че това да не се замисляш за всяко станало или казано нещо е най-доброто което можеш да направиш.Именно това обмисляне на всяко ( действие или изказване )ти пречи да си изживееш пълноценно връзката и любовта.Умуваш,умуваш и накрая хоп то му дошъл края и ти нищо не си разбрал и усетил от дадената връзка.
Преди бях такава, че винаги анализирах всичко  и сама си насочвах съзнанието към негативни мисли ( а с тях и негативни емоции и случки), сега просто не се замислям толкова и се отпускам и наслаждавам на приятните емоции и на това което имам на този етап. :)
Не знам дали е правилно или не, но по този начин аз самата се чувствам значително по-добре и по-щастлива.А това е най-важното.  [inlovee] :)

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2012, 23:26:22 pm »
Любов е да дадеш на някого възможността да те унищожи, вярвайки, че той няма да го направи ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен FaLLeN_AnGeL

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1516
  • Пол: Жена
  • Sometimes we only live for the here and now
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #5 -: Март 26, 2013, 01:02:02 am »
Компромиси и действия.
I stand alone in the darkness
The winter of my life came so fast
Memories go back to childhood
Today I still recall
Oh how happy I was then
There was no sorrow
There was no pain
Walking through the green fields
Sunshine in my eyes
I'm still there everywhere
I'm the dust in the wind
I'm the star in the Northern sky
I'll never stay anywhere
I'm the wind in the trees
Would you wait for me forever.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #6 -: Април 03, 2013, 21:55:28 pm »
Научих, че колкото голяма и приказна да е любовта, щастливият край не е гарантиран. И най-близкият ти човек може да те разочарова и да те свали от облаците в деветия кръг на ада. :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Какво научихте за любовта?
« Отговор #7 -: Август 18, 2014, 00:43:14 am »
Да правиш това, което те прави щастлив, дори да се страхуваш, че няма да получиш същото.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.