Автор Тема: На къде вървим, а къде отиваме?  (Прочетена 8649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
На къде вървим, а къде отиваме?
« -: Февруари 07, 2006, 16:56:58 pm »
Хора ... На къде върви България?
Защо е на път да се окаже вярна приказката "Българинът се страхува да бъде Българин в България"? Има ли Българи в България?
Малцинствата имат повече права от нас .... ще кажете не е вярно ... ами я се замислете, и послушайте новини ... кой ни управлява?
По радиото слушам на леко завлачен и развален български език: "нали ДПС-то са на власт и пак сме зле" ...
на следващите избори кой мислите ще бъде министър председател ... властта расте ли расте ...
В коя държава живеем?

Последните седмици новините бяха изпълнени с доста шокиращи "новини" за убийствата (показни и умишлени и какви ли не), за тоновете 20 годишно месо (и оня ми ти палячо казва някакви си цифри са това, едно дете на 9 годинки ще разбере, че това е дата), БЧК е една огромна пирамида ... яко краде и си пълни гушите с пара, докато други умират ...
А Българинът трае ли трае ...

Хора ... На къде върви България?
На къде вървим, а къде отиваме?







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Mistic

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3539
  • Пол: Мъж
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2006, 21:08:53 pm »
на зле...

Неактивен DeTe_Ha_Xaoca

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3282
  • Пол: Жена
  • Super girls don't cry!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2006, 21:32:28 pm »
Ивчо, България мен ако питаш на никъде не върви седи си все на едно и също място и ще е така докато си траем, защото една птичка пролет не прави, защото всички протестират, а когато се докопат до така желаната власт, какво става къде е ентусиазма? Той сякаш изчезва и България продължава да си седи на същото място и никой да не реагира на нищо.
You can't stop me from loving again, breathing again, feeling again... I will love again

Неактивен Stormix

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 430
  • Пол: Мъж
    • www.teen4e.com
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2006, 23:38:04 pm »
Има истина една...че всички сме в гъ** е тяяя.... [confused]
Не можем да се оправим... просто забравете...абсурдно е...

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2006, 10:08:40 am »
БЧК е една огромна пирамида ... яко краде и си пълни гушите с пара, докато други умират ...
А Българинът трае ли трае ...
Не говори за неща които не знаеш или не разбираш !
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2006, 10:24:23 am »
ха ... сега на неразбиращ ли да се правя ... което си е очевадно си е очевадно, а има разлика между ОЧЕВИДНО И ОЧЕВАДНО ... просто сме свикнали да си мълчим и да гледаме към розовото ... но действителността е друга ... има време докато започна да мисля като в рая, сега съм на Земята.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2006, 10:34:46 am »
ха ... сега на неразбиращ ли да се правя ... което си е очевадно си е очевадно, а има разлика между ОЧЕВИДНО И ОЧЕВАДНО ... просто сме свикнали да си мълчим и да гледаме към розовото ... но действителността е друга ... има време докато започна да мисля като в рая, сега съм на Земята.
Хахах ако знаеше за какво всъщност говориш ,истината щеше да бъде не очевадна и очевидна, а очеизвадна, но какво пък така е по лесно дайте да говорим за неща, дето не разбираме все някой ще ни е виновен. Колко е забавно да гледаш някой уверен в думите си, който тотално греши
« Последна редакция: Февруари 08, 2006, 13:55:18 pm от KUKLI4KATA »
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2006, 10:37:31 am »
Цяла България греши :)
Сега че ти работиш към тях или помагаш по някакъв начин е нормално да гледаш розово и от хубавата страна на нещата, а колко неизвестни Х има, но смее ли някой да пита. Че твоя екип сте честни незначи, че всички са като вас, а което минава през ... не знам как да го нарека "шевчето ви" едва ли стига и едва ли някога ще стине информацията до вас. Не го приемай лично !
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2006, 10:46:02 am »
Приемам го лично защото имаме имаме 4000 доброволци в цяла Българя , които дават всичко от себе си за тая шибана страна и 1 да усере нещата , което всъщност още не се знае дали е така , и айде всички черни.. сега трябваше да събираме пари за едни сираци , дръжки майна никой няма да даде вече пари и иди , че им обясни , че Бмчк И Бчк нямат почти нищо общо.. защото знам колко нерви и сълзи са хвърлени в тия проскти, но както и да е няма значение :)

а АКо някой има желание нека погледне това
redcross.bg
« Последна редакция: Февруари 08, 2006, 13:56:30 pm от KUKLI4KATA »
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2006, 15:45:43 pm »
новините такива каквито бяха:

НСБОП арестува председателят на БЧК - подробности

03.02.06 19:27
Източник: БГНЕС

Председателят на Българския червен кръст /БЧК/ Христо Григоров бе задържан тази вечер, научи БГНЕС.
Служители на НСБОП, съвместно с Държавната агенция по приходите /ДАП/ и Изпълнителната агенция по лекарствата проведоха мащабна операция по случай за отклоняване на дарения за бедни и социално слаби. При операцията бяха извършени претърсвания на 14 обекта – складове и офиси на фирми. Утре до обяд материалите по случая ще бъдат предадени на прокуратурата за вземане на становище и с мнение за налагане на прокурорска мярка “задържане под стража” за 72 часа. Очаква се в понеделник прокуратурата да поиска постоянна мярка "задържане под стража". Разследващитеоргани са събрали достатъчно доказателства срещу директора на БЧК в отклоняване на пратки с хуманитарна помощ за бедни и социално слаби. Днес Христо Григоров бе извикан от НСБОП по повод образувано предишния ден следствено дело. На излизане той каза, че става дума за “регулярна среща”, която е имала за цел да подобри взаимодействието между БЧК и НСБОП за движението на хуманитарните помощи. В операцията участват над 100 служители на НСБОП, Агенцията по лекарствата и Националната агенция за приходите.
------------------------------------------------------------------------

Помощи за милиони отклонявал шефът на БЧК

04.02.06 12:32
Източник: News.Bg

Има достатъчно данни, че Григоров е отклонявал
Задържаният снощи председател на БЧК Христо Григоров е обвинен за присвояване в особено големи размери.Материалите от НСБОП, уличаващи Григоров за отклоняване на хуманитарна помощ, вече са предадени на Софийската градска прокуратура.
----------------------------------------------------------------------------
Автор: news.bg / дата: 04.02.2006 12:32

Помощи за милиони отклонявал шефът на БЧК

Задържаният снощи председател на БЧК Христо Григоров е обвинен за присвояване в особено големи размери.

Материалите от НСБОП, уличаващи Григоров за отклоняване на хуманитарна помощ, вече са предадени на Софийската градска прокуратура.

Според разследващите има достатъчно данни, че Григоров е отклонявал помощи за социално слаби от хуманитарни пратки от САЩ и европейски страни.

По неофициална информация стойността на отклонените помощи е за няколко милиона лева.

До края на деня на Григоров ще бъде наложена прокурорска мярка за неотклонение от 3 денонощия.

В началото на следващата седмица ще бъде поискано съдът да наложи постоянен арест на Григоров.

Според официалния сайт на БЧК организацията има над 200 000 членове. Христо Григоров е неин председател от 2001 година.
-----------------------------------------------------------------------------

Макфакс: Задържан е председателят на БЧК

04.02.06 13:54
Източник: FOCUS
София. Председателят на Българския червен кръст Христо Григоров е задържан снощи в София във връзка със съменения за отклоняване на стоки, предназначени за бедни и болни хора, предаде македонската агенция Макфакс. Арестът е бил извършен от Националната служба за борба с организираната престъпност, която съвместно с Държавната агенция по приходите и Изпълнителната агенция по лекарската преди това е разследвала случая. Преди ареста са били претърсени 14 обекта на Червения кръст, както и на складове и офиси на други фирми, отбелязва агенцията. Материалите, намерени при претърсването, ще бъдат предадени днес на прокуратурата, от която се иска прилагане на мярка “задържане под стража” за 72 часа, а в понеделник се очаква налагане на по-продължително задържане. В акцията са участвали общо 100 служители на полицията и други държавни органи.
---------------------------------------------------------------------------------

Обвинителният акт срещу шефа на БЧК е готов
   
     

 
        
 
прокурор
наблюдаващиятВърховната касационна прокуратура е готова с обвинителния акт срещу задържания преди два дни шеф на БЧК Христо Григоров и утре ще го внесе в съда. Това съобщи за БНТ наблюдаващият прокурор Камен Ситнилски. Обвинението ще поиска от съда на Григоров да бъде наложен постоянен арест.

Следствието и прокуратурата работят по конкретни случаи за нарушения с помощи за бедни и социално слаби, извършени от Григоров на гърба на хуманитарната организация. Обвиненията за длъжностно присвояване в особено големи размери ще бъдат доказани с факти в съдебната зала, категоричен е наблюдаващият прокурор. По информация на “По света и у нас” се очакват и нови арести на замесени в аферата.

По данни от разследването става въпрос за печалби от десетки милиони евро от далаверите с хуманитарни помощи. Според източници на БНТ разследването работи и по версията, че основен играч в престъпната схема е известен наш бизнесмен, за когото се знае, че е на най-високите нива в контрабандните схеми в България.
---------------------------------------------------------------------------------------
16 тома с обвинения срещу шефа на БЧК

Законодателството ни позволява БЧК да се ползва като "пощенска кутия", призна депутат от БСП

ЕКИП НА "СЕГА"

Председателят на Българския червен кръст Христо Григоров, който бе задържан миналия петък за отклоняване на дарения, е обвинен в присвояване на няколко десетки хиляди лева. Това съобщиха вчера прокурори, но уточниха, че все още не са готови експертизите, които ще покажат точната сума. Онзи ден вътрешният министър Румен Петков обяви, че става дума за милиони.
В два от случаите се говори за изчезнали дарения за българските мюсюлмани.
Според адвоката на Григоров Иво Найденов обаче има документи, които доказват, че всички дарения са стигнали до получателите.
"Това е разработка, която ни връща във времето на Държавна сигурност. Излагат се и МВР министърът, и държавата", заяви самият Григоров, който от три дни е обявил гладна стачка.
Вчера прокуратурата, която в събота удължи ареста му със 72 часа, внесе в Софийския градски съд искане за постоянна мярка "задържане под стража" на Григоров. Съдът до късно не бе решил как да постъпи.
Събраните доказателства са 16 тома. Според обвинението шефът на БЧК е извършил длъжностно присвояване в особено големи размери, представляващо особено тежък случай, за което наказанието е затвор от 10 до 30 г.
Прокурорът Севдалин Цанков обяви, че са разпитани свидетели и има доказателства, събрани със СРС. Той посочи три случая - първият е с дрехи, изпратени от виетнамска фирма за нуждите на Главното мюфтийство. По документи те трябвало да отидат в Пловдив и Кърджали, но не са получени. Контейнерът е разтоварен в други превозни средства и транспортиран в склад в "Илиянци". Бившият главен мюфтия Селим Мехмед е бил разпитван от служители на НСБОП за това, съобщи пред "Сега" председателят на джамийското настоятелство в Пловдив Джамисет Джафер. Става дума за изчезнали няколко тира с пуловери и шапки.
В друг случай е изчезнало краве масло от САЩ, предназначено за мюфтийството в Кърджали. Третият случай е с хранителни продукти от чужда благотворителна организация за изхранване на хиляда души за един месец. Тази кухня работила само 15-20 дни обаче.
"Ще се докаже престъпна схема за извършване на присвояване и покрай нея, за да се улесни присвояването, има контрабанда и съставяне на документи с невярно съдържание", смята обвинителят.
Междувременно депутатът от БСП и бивш шеф на Червения кръст в Русе д-р Руденко Йорданов заяви вчера, че проблемът идва от законодателството и спорната практика, която дава възможност БЧК да бъде използван като "пощенска кутия" за хуманитарни помощи. "Законът за БЧК казва, че се освобождават от митни сборове пратки "от" и "за" организацията. А често други организации внасят дарения чрез БЧК, без тя да може да контролира съдбата на пратките", обясни народният представител.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2006, 17:47:16 pm »
Българският Червен кръст е дълбоко загрижен и обезпокоен от начина, по който се поднася информацията във връзка със задържането на председателя на организацията г-н Христо Григоров и воденото разследване. Така поднесена тя дискредитира цялостната и многостранна дейност на БЧК и неговия образ в национален и международен мащаб.
Председателят представлява организация с много достойни и честни служители и хиляди доброволци, които отговорно извършват огромен обем от различни дейности в полза на обществото, като спазват принципите и изпълняват благородната мисия на Червения кръст. Оценяваме техния труд и отдаденост и като ръководство ги подкрепяме. И в този момент те продължават да извършват своите дейности в подпомагане на нуждаещите се.
Българският Червен кръст работи ползотворно с държавните институции, има множество партньори в национален и международен мащаб, с които активно работи по редица съвместни проекти и в съответствие с международни стандарти, предоставя хуманитарно подпомагане при пълна отчетност и прозрачност.
За извършване на дейностите, свързани с хуманитарното подпомагане, е създадена съответната вътрешно-нормативна уредба и действаща система за контрол на национално и областно ниво. Правилниците за получаване и предоставяне на хуманитарни пратки са изработени съгласно изискванията на българското законодателство и международните изисквания и са публикувани на интернет страницата на организацията – www.redcross.bg
Българският Червен кръст публикува всяка година доклад за своята дейност в Централния регистър на Министерство на правосъдието.
Обществото трябва да бъде убедено, че Българският Червен кръст винаги е оказвал нужното съдействие на компетентните държавни органи при извършването на различни проверки, предоставяйки необходимите документи и информация.


Медиите могат да си пишат каквото си искат ! Била съм на места където правиме презентации примерно за 1 декември и тн и ако знаеш какво е а какво се представя по медиите
« Последна редакция: Февруари 08, 2006, 17:52:27 pm от ilusia »
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен DeTe_Ha_Xaoca

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3282
  • Пол: Жена
  • Super girls don't cry!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #11 -: Февруари 08, 2006, 22:03:12 pm »
Приемам го лично защото имаме имаме 4000 доброволци в цяла Българя , които дават всичко от себе си за тая шибана страна и 1 да усере нещата , което всъщност още не се знае дали е така , и айде всички черни.. сега трябваше да събираме пари за едни сираци , дръжки майна никой няма да даде вече пари и иди , че им обясни , че Бмчк И Бчк нямат почти нищо общо.. защото знам колко нерви и сълзи са хвърлени в тия проскти, но както и да е няма значение :)

а АКо някой има желание нека погледне това
redcross.bg

Сънчо знаеш че обичам червения кръст не по малко от теб, но Иво е прав далаверите, които въртят в БЧК дори не стигат до БМЧК ние сме само работните пчелички винаги сме били. Ние сме тези които си спазват онези така познати 7 принципа, шефовете горе си прибират парите и никой не го базара : доброволността или неутралността като принципи. Затова въпреки, че съм доброволец смея да твърдя, че Иво е прав, защото Сънчо в София е по-трудно да го усетите, но когато има липса на средства за кампании в страната и всички се чудят къде са парите сме наясно, че те са изпратени до БЧК София и от там на татък..... не го приемай лично Сънчо ама понже ОБ си е в София те гледат винаги да сте добре, а ние тука в 10 глуха да се спасяваме по отделно, ако искаш ме линчувай за това, което казвам, но е от наблюдения мисля че 5 години в тази организация са ми достатъчни, за да правя такиви изказвания
You can't stop me from loving again, breathing again, feeling again... I will love again

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2006, 22:39:50 pm »
Няма да те линчувам, всяко нещо си има мухъла ти кво си мислиш, че аз не го знам тва ли ? Извинявай, ама тва, че " мистър папионка" си е взимал нещо не значи, че всички са...аз лично познавам бая народ от об...и са много свестни хора, и Ели и Дамян и Лина...
А кво стига до вас сорка, ама си говорете с национален и щатните Сф-град не е виновен за нищо...
А тва , че доброволците на Сф вършат цялата работа дето национален и обласетен пускат?
Няма да споря, но квото и да става в организацията то е вътре в нея и няма да позволя никой да се гаври с нея..щото виждам много неща дето другите не !
А ти знаеш ли , че ако тия работни пчеличи се разжужат ще се срине всичко.
Сама знаеш колко сме и какво можем
« Последна редакция: Февруари 11, 2006, 13:51:02 pm от KUKLI4KATA »
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен boginqta_

  • boginqta_
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2001
  • Пол: Жена
  • Обичам да пуша, по малко да пия...:D
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2006, 00:56:00 am »
трябва един вид революция..но комунизъм и фашизъм не ни трябват определено ! !
"Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?" Ричард Бах

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: На къде вървим, а къде отиваме?
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2006, 10:09:23 am »
няма да позволя никои да се гаври с нея..
и какво от това ? ти няма, но твойто шевче кво прави? мене ли да ме следят и арестуват от НСБОП или и те не са запознати с мат'риала? Сигурно и те не разбират ... просто си е тяхна прищявка ... защо не можете да приемете действителността ? вярно е - истината боли ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.