Автор Тема: Интернационални връзки  (Прочетена 4951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Интернационални връзки
« -: Март 07, 2011, 03:56:53 am »
Тема, която ме вълнува много в момента. Интересно ми е, някой от вас бил ли е в такава, мнение, наблюдения, разкази от познати и приятели [lol]


Аз лично никога не съм си помисляла, че ще попадна в такава връзка. Не съм искала такава, нито съм разбирала напълно хората в такива връзки. Но.. Животът е интересно нещо  :)
Има си безброй плюсове и минуси обективно погледнато. Партньорът в такава връзка е извор на безброй интересни и  различни неща, културите са различни, начинът на мислене, може да научите толкова много един от друг. Винаги има нещо, за което да се спори и разговаря.
Най-големият минус за мен е, че не може да споделите мислите си на един език. Колкото и добро да е нивото ви на владеене на единия език, винаги има неща, които си звучат по-добре на вашия.
Това накратко.
Това е много дълга тема за размишления.
Иска ми се да узная вашето мнение.







Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Интернационални връзки
« Отговор #1 -: Март 10, 2011, 09:08:51 am »
И на мен винаги ми е било интересно как се поддържат такива връзки.Като студентка имах такава ,но беше по-скоро влюбване,отколкото любов.Така и не се опознахме ,както трябва ,но и не съжалявам.Та интересно ми е и на мен.Незнам как можеш да опишеш ,примерно ,чисто български навици,начин на поведение.Сега се сещам как за българина е напълно нормално да пресече на червено,докато един чужденец не може да го разбере ,пък камо ли да го направи. [lol] Как да се обясни типично българската черта да си ходим на гости без предупреждение? [lol] Как може да се преведе на чужд език  фразата :Убивам си времето! [lol] Това време само ние го убиваме,всички други си го използват рационално.А как ще обясниш на един чужденец фразата:2 изкарва,5 прахосва. [lol] [lol]
Мисля ,че по тази тема ти можеш да ни кажеш повечко. :p Аз имам само въпроси. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Интернационални връзки
« Отговор #2 -: Март 12, 2011, 03:50:16 am »
Ооо, Тони, дори не знам как да започна [lol] [lol] [lol]

Пример 1: Една от най-големите ни 'караници' на тема навици беше за това как може той да яде макарони с хляб.  За американците е напълно нормално - по ресторантите сервират нещо, което представлява макарони в купичка от хляб. За тях е нормално и много вкусно. Аз му казах, че това е като да яде сандвич с хляб и...хляб [lol] [lol] [lol]
За него пък е много странно, че ядем пица с кетчуп. Какъв бил смисълът? Или че си правим сандвичи само с 1 филия хляб - това не било сандвич, а филия хляб с топинг [lol] [lol] [lol]
За мен пък е невероятно странно да ядеш палачинки с кленов сироп, наденички и пържени яйца за закуска. Или пица с пържени картофи и т.н и т.н. Тук са безброй нещата.

Също за всички е много странно защо на рождените си дни ние черпим всички, купуване пиене и ядене и т.н. При тях е обратното - всички черпят рожденика.

А да не ти казвам колко забавна беше ракцията на всички американци, присъстващи на български рожден ден, когато изведнъж всички се хванахме и заиграхме "Бяла роза". Не бяха виждали или чували за хоро и питаха това дали са някакви сектански танци [lol] [lol]

А пък за типично българските изрази, аз си му ги обяснявам с мерак: "В България казваме еди си какво" [lol] Доста интересни ми се получиха обясненията за "давя се на края на Дунава" и др. [lol]

Аз малко по малко го уча на български думички. Като се върна при него даже ми е казал, че може сериозно да започна да го уча. Интересни са му доста неща свързани с България, чете каквото му дам, разказвала съм му цялата история на България в съкратен вариант. Понякога от нищото ме е питал: "Кой е Васил Левски?" или "Прочетох, че състоянието на улиците във Варна е лошо"  [lol] [lol] [lol]

По-късно - друго включване по темата. Тони, питай каквото се сетиш  :p [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Интернационални връзки
« Отговор #3 -: Март 12, 2011, 04:29:16 am »
И аз съм била в такава връзка 2 пъти... 
 Втората доста по-серозна. 
И всичко описано от Мимето беше и при нас. Само че ние се разбирахме с помощта на 4 езика  [lol] беше забавно. Английският го използвахме за бързата комуникация, защото и двамата бяхме най-добри в него, всичко останало на словашки.
Разделихме се заради културните различия. Някои неща са по-силни или просто всичко е било само увлечение. Нещо подобно на връзката на Тони. Щом допуснахме да се разделим заради различните ни разбирания за живота, значи така е трябвали да стане.

Най-сладко беше март месец, когато му сложих мартеничка. Беше така трогнат, не искаше да я маха до края на август, когато вече се скъса от износване  [lol]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Интернационални връзки
« Отговор #4 -: Март 12, 2011, 09:08:41 am »
 [xa xa xa2324] [xa xa xa2324] Рали,твоя е бил голям шоумен. [lol] Представям си го как е ходил лятото на море с мартеницата.Образ  [lol] [lol]
Миме,сигурно сте много интересни ,ако ви гледа някой отстрани. [lol] [lol]
Аз все си мисля ,че такава връзка е ползотворна и за двете страни.На мен по принцип ми е много интересно общуването с чужденци.Е,аз спокойно само с руснаци мога да си общувам  [lol] ама нищо де.Значи хората ни били сектантски танци,а  [lol] [lol].Ще падна от смях. [lol]
Добре,а как приемат обичаите ни?Примерно лазаровден,цветница и др.И защо при тях не е редно да се ходи на гости без предупреждение,особено при близки хора?
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Интернационални връзки
« Отговор #5 -: Март 24, 2011, 01:58:16 am »
За гостито - да. Те дори не могат да си обяснят как така няма да се обадиш преди да отидеш [lol] Или пък да доведеш някой с теб без да си попитал.

Обичаите  ни за тях са интересни, те нямат толкова стари традиции.

Нещо, което за мен е невероятно смешно - за тях е напълно нормално да оригваш [oops] [lol] [lol] [lol] Било телесна функция и толкова [lol] [lol] За нас е абсолютно неприлично да го правиш пред други хора [lol] [lol] [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Интернационални връзки
« Отговор #6 -: Март 28, 2011, 10:24:03 am »
ллелле като ви слушам  направо падам... никога не  съм имала такава връзка но ми звучи много забавна....

естествено стига различията в един момент да не станат от много забавни на много и прекалено различни...


Миме от колко време с те с твоя симпатяга?

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Интернационални връзки
« Отговор #7 -: Март 29, 2011, 01:31:06 am »
Само 9 месеца засега, но да се надяваме, че ще станат много повече [heart__]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Интернационални връзки
« Отговор #8 -: Април 11, 2011, 23:34:01 pm »
Ооо, Тони, дори не знам как да започна [lol] [lol] [lol]

Пример 1: Една от най-големите ни 'караници' на тема навици беше за това как може той да яде макарони с хляб.  За американците е напълно нормално - по ресторантите сервират нещо, което представлява макарони в купичка от хляб. За тях е нормално и много вкусно. Аз му казах, че това е като да яде сандвич с хляб и...хляб [lol] [lol] [lol]
За него пък е много странно, че ядем пица с кетчуп. Какъв бил смисълът? Или че си правим сандвичи само с 1 филия хляб - това не било сандвич, а филия хляб с топинг [lol] [lol] [lol]
За мен пък е невероятно странно да ядеш палачинки с кленов сироп, наденички и пържени яйца за закуска. Или пица с пържени картофи и т.н и т.н. Тук са безброй нещата.

Също за всички е много странно защо на рождените си дни ние черпим всички, купуване пиене и ядене и т.н. При тях е обратното - всички черпят рожденика.

А да не ти казвам колко забавна беше ракцията на всички американци, присъстващи на български рожден ден, когато изведнъж всички се хванахме и заиграхме "Бяла роза". Не бяха виждали или чували за хоро и питаха това дали са някакви сектански танци [lol] [lol]

А пък за типично българските изрази, аз си му ги обяснявам с мерак: "В България казваме еди си какво" [lol] Доста интересни ми се получиха обясненията за "давя се на края на Дунава" и др. [lol]

Аз малко по малко го уча на български думички. Като се върна при него даже ми е казал, че може сериозно да започна да го уча. Интересни са му доста неща свързани с България, чете каквото му дам, разказвала съм му цялата история на България в съкратен вариант. Понякога от нищото ме е питал: "Кой е Васил Левски?" или "Прочетох, че състоянието на улиците във Варна е лошо"  [lol] [lol] [lol]

По-късно - друго включване по темата. Тони, питай каквото се сетиш  :p [lol]


Хахахаха... много се смях, никак не ви е скучно!  [lol]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Интернационални връзки
« Отговор #9 -: Април 13, 2011, 23:54:00 pm »
нашото си е наше само ейй!
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Интернационални връзки
« Отговор #10 -: Април 15, 2011, 04:15:48 am »
Ваше, ама като не го пазите - на ви [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Интернационални връзки
« Отговор #11 -: Април 15, 2011, 23:16:14 pm »
Ваше, ама като не го пазите - на ви [lol]

Подкрепям. Да взема и аз да направя едно пътешествие, да видим къде ми е късмета, защото май не е тука.  [lol]
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Интернационални връзки
« Отговор #12 -: Април 16, 2011, 11:39:08 am »
Ваше, ама като не го пазите - на ви [lol]

Подкрепям. Да взема и аз да направя едно пътешествие, да видим къде ми е късмета, защото май не е тука.  [lol]
  [lol]

Вземай ме с теб, ще си правим компания :)

A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Интернационални връзки
« Отговор #13 -: Април 16, 2011, 11:54:38 am »
Ваше, ама като не го пазите - на ви [lol]

Подкрепям. Да взема и аз да направя едно пътешествие, да видим къде ми е късмета, защото май не е тука.  [lol]
  [lol]

Вземай ме с теб, ще си правим компания :)




Е, взимам те, ама няма ли да ти липсва нещо/някой тук? :P
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Интернационални връзки
« Отговор #14 -: Април 16, 2011, 12:11:25 pm »
 [lol] дълга и широка, но едва ли  [confused]

Оуу по темата: сетих за Емануел, голям сладур, грък, излизахме близо 7-8 месеца. Нали знаете, че на гърците им е леко трудно да казват Ч и Мано, като решеше да се лигави, не ме наричаше по име, а ми казваше "цоколатааа, цао, це си хода"  [lol] Много се забавлявахме с неговия български, но за 2 год. в Б-я доста добре се справяше.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face