Автор Тема: Писмо  (Прочетена 728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Писмо
« -: Март 03, 2011, 03:17:26 am »
Благословена моя Родино, пиша ти това писмо от място, където вече всяка година (днес стават 133, Боже, и тежат като олово на сърцето ми) изпращам вести с думите, че съм добре, но не получавам отговор от теб. До тук писма не стигат, знам, но...  Сякаш пропадам в бездната на своята самота при мисълта, че съм далеч от теб...
Аз съм един от синовете твои, който даде своя живот, за да имаш днес свободата си. Гордея се с това, майчице! Извинявай, че не можах да дойда и да те видя закичена с венец от здравец, облечена в носия да водиш хорото под звуците на гайдата и тъпана, но бях смъртно ранен. Не, не плачи - та аз в този свой последен миг бях щастлив, че съм изпълнил дълга си към теб и народа си... Толкова много неща искам да ти кажа и да те попитам, но не мога.
Ръцете ми треперят от вълнение, а сърцето ми често ускорява ритъма си при спомена за това, което постигнахме. Да, ние! Ти ни възпита да бъдем силни, да те възлюбим повече от живота си, да се борим докрай, да бъдем горди, че в нас тече българска кръв, а в душите си носим символа твой! Преживяхме тежки времена, плакахме много, молехме се на чужди езици (проклети да са!), бяхме тъпкани, унижавани, връзвани с окови... Минахме през мрака и осъзнахме колко ни е нужна светлината. Говорехме шепнешком за ново бъдеще, което изглеждаше почти недостижима мечта. Сред нас имаше неверници и предатели, които ни се надсмяха и почти стъпкаха в калта нашите въжделения... Майко моя, заради теб ние извисихме гласове и се вдигнахме на оръжие! Глас народен, глас Божи. Успяхме да постигнем немислимото и завещахме на децата си най-голямото благо. Свободата. И до днес си мисля дали има по-красива дума в езика ни...
Майко, днес небето ще се отвори и може би ще мога да те видя за миг... Ще чуя музиката, ще докосна знамето... Ще мина незабелязан покрай Шипка, ще целуна лъва и пръстта под паметника... Ще нагазя в Дунава, а до залез ще успея да се прибера за малко у дома в красива Тракия... Все така сам, но горд и безумно щастлив, че те има... Тук си и знам, че ще пребъдеш!
Честит празник, Майко моя!
Честито Освобождение на всичките ми братя и сестри!


Един българин







Небето е мое. И аз му принадлежа.

Неактивен dylgokoska

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1387
  • Пол: Жена
Re: Писмо
« Отговор #1 -: Март 03, 2011, 11:12:41 am »
 [bulgaria] [bravisimo]
Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ. /Б. Силс/

Неактивен ibs

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 64
  • ако живота ти предложи лимони -купи си текила
Re: Писмо
« Отговор #2 -: Март 03, 2011, 12:41:11 pm »
И от мен поздрави !!! [a taka] [bravisimo] [a taka]

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Писмо
« Отговор #3 -: Март 04, 2011, 22:55:31 pm »
Слави, невероятно. Тръпки ме побиха отвсякъде  [bravisimo] [bgzname]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Re: Писмо
« Отговор #4 -: Март 06, 2011, 19:26:22 pm »
Благодаря ви! :)  [heart__]
Небето е мое. И аз му принадлежа.