Автор Тема: завиждате ли на мъжете?  (Прочетена 8500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #15 -: Декември 24, 2010, 12:12:07 pm »
valeria_07, често обичам да казвам следното: "Единственият плюс на това, че съм хетеросексуална жена, е че няма да ми се налага да живея с друга жена." Това е достатъчно, за да ти кажа, че мъжете са по-нещастни от нас  [lol]
« Последна редакция: Декември 24, 2010, 12:14:15 pm от Tramel »

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #16 -: Декември 25, 2010, 08:56:07 am »
 [xa xa xa2324] [xa xa xa2324]
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен valeria_07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #17 -: Декември 26, 2010, 13:42:27 pm »
valeria_07, често обичам да казвам следното: "Единственият плюс на това, че съм хетеросексуална жена, е че няма да ми се налага да живея с друга жена." Това е достатъчно, за да ти кажа, че мъжете са по-нещастни от нас  [lol]
това ли е единствения плюс? значи има само един , а мъжете имат много повече и си ги знаят .Може да живеят с жени ,но те витаги ще знаят ,че са силният пол-освен това на нас ни се налага да търпим всичко - те само гледат отстрани , а даже могат и да не го правят , а ние нямаме избор-винаге съм се чудила как може един полов орган да прави толкова разлики в живота и да създава толкова проблеми  [evil] , а на мъжете точно обратното

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #18 -: Декември 26, 2010, 14:43:58 pm »
Ти за част от слаб пол ли се считаш, след като понасяш толкова много мъки (по собствените си думи)? :) Не ми стана ясно - какво точно трябва да правят мъжете около мен, когато съм в цикъл, да кажем?
Между другото - весела Коледа! И се надявам, че в живота си имаш поне един мъж, който много те обича именно защото си "слаба".
« Последна редакция: Декември 26, 2010, 14:46:35 pm от Tramel »

Неактивен valeria_07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #19 -: Декември 27, 2010, 14:08:01 pm »
Ти за част от слаб пол ли се считаш, след като понасяш толкова много мъки (по собствените си думи)? :) Не ми стана ясно - какво точно трябва да правят мъжете около мен, когато съм в цикъл, да кажем?
Между другото - весела Коледа! И се надявам, че в живота си имаш поне един мъж, който много те обича именно защото си "слаба".

няма значение аз за какво се мисля , а това ,че винаги ние ще сме смятани за слабия пол , а мъжете ще се гордеят ,че са силния и че изобщо мъжете в този свят са издигнати много повече на пиедестал , а жените понасят всичките несгоди и акцента е ,че никой не ни пита искаме ли да понасяме това , а трябва само ,защото сме се родили жени и затова мисля ,че природата много ни е ощетила

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #20 -: Декември 27, 2010, 15:30:08 pm »
Валерия
сори ама имаш супер архаично мнение по този въпрос. Не живеем 18-19 век, за да твърдиш, че жените всичко търпите и мъжете сме силния пол и ала бала джиджи биджи, сега жените имате или наравно права с мъжете или дори много повечеот тях, и света е по-справедлив спрямо вас, ще дам 1 пример:

Финал на Отркитото първенство по тенис в Австралия (Australian Open) през 2009 - срещата при жените продължава 59 мин. победа в 2 сета с 6-1, 6-0 ; срещата при мъжете продължава 5 ЧАСА, играе се пълният формат от 5 сета ;

Шампионката при жените получава 1 милион долара , шампионът при мъжете също получава 1 милион долара, това справедливо ли е според теб...

в онзи момент завиждах на жените

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #21 -: Декември 27, 2010, 23:13:36 pm »
няма значение аз за какво се мисля , а това ,че винаги ние ще сме смятани за слабия пол , а мъжете ще се гордеят ,че са силния и че изобщо мъжете в този свят са издигнати много повече на пиедестал , а жените понасят всичките несгоди и акцента е ,че никой не ни пита искаме ли да понасяме това , а трябва само ,защото сме се родили жени и затова мисля ,че природата много ни е ощетила
[/quote]

Ако няма значение ти какво и за каква се мислиш, защо трябва да обясняваш на всеослушание колко си онеправдана? Не можеш да очакваш, че след като сама говориш, че си от слабия пол, другите ще мислят, че си от силния. И не съм сигурна, че в днешно време мъжете принадлежат към силния пол, но определено го заслужават повече. Жените сме слаб пол не защото "природата много ни е ощетила", а защото сме едни объркани същества, които не знаят какво искат. Защото съм почти сигурна, че ако беше мъж, щеше да пееш песента "Природата много е ощетила нас мъжете". И пак щеше да намериш хиляди доводи в подкрепа на твърдението си. Не само жените понасят несгоди, дори и в малко различен смисъл от този, който ти влагаш. Повечето ми приятели са мъже, та имам известни наблюдения относно начина, по който те изживяват нещата. В повечето случаи, тяхното страдание е далеч по-достойно, защото ние жените имаме склонност да драматизираме, да преувеличаваме собствената си болка. А по този начин ставаме противни. Поне според мен. Но много изкривих въпроса ти, това няма нищо (или почти нищо) общо с твоята тема, за което се извинявам. Освен това - последно - извинявай, ама с тая криво разбирана и прилагана "еманципация" съвсем си подринахме основите, за което не е виновна нито природата, нито мъжете.

Неактивен valeria_07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #22 -: Декември 28, 2010, 12:55:18 pm »
няма значение аз за какво се мисля , а това ,че винаги ние ще сме смятани за слабия пол , а мъжете ще се гордеят ,че са силния и че изобщо мъжете в този свят са издигнати много повече на пиедестал , а жените понасят всичките несгоди и акцента е ,че никой не ни пита искаме ли да понасяме това , а трябва само ,защото сме се родили жени и затова мисля ,че природата много ни е ощетила

Ако няма значение ти какво и за каква се мислиш, защо трябва да обясняваш на всеослушание колко си онеправдана? Не можеш да очакваш, че след като сама говориш, че си от слабия пол, другите ще мислят, че си от силния. И не съм сигурна, че в днешно време мъжете принадлежат към силния пол, но определено го заслужават повече. Жените сме слаб пол не защото "природата много ни е ощетила", а защото сме едни объркани същества, които не знаят какво искат. Защото съм почти сигурна, че ако беше мъж, щеше да пееш песента "Природата много е ощетила нас мъжете". И пак щеше да намериш хиляди доводи в подкрепа на твърдението си. Не само жените понасят несгоди, дори и в малко различен смисъл от този, който ти влагаш. Повечето ми приятели са мъже, та имам известни наблюдения относно начина, по който те изживяват нещата. В повечето случаи, тяхното страдание е далеч по-достойно, защото ние жените имаме склонност да драматизираме, да преувеличаваме собствената си болка. А по този начин ставаме противни. Поне според мен. Но много изкривих въпроса ти, това няма нищо (или почти нищо) общо с твоята тема, за което се извинявам. Освен това - последно - извинявай, ама с тая криво разбирана и прилагана "еманципация" съвсем си подринахме основите, за което не е виновна нито природата, нито мъжете.
[/quote]ако бях мъж просто нямаше да има за какво да мрънкам-живота им е много по-хубав и са лишени от доста типично женски гадости

Неактивен Tramel

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 680
  • Пол: Жена
  • Обичана и отричана
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #23 -: Декември 28, 2010, 14:16:32 pm »
Хахахахаха :) Добре.
P.S. Типично женските гадости са по-скоро в характера  [lol]
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 14:18:37 pm от Tramel »

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #24 -: Декември 28, 2010, 14:21:34 pm »
Генерален извод : МЪЖЕТЕ НИКОГА НЕ МРЪНКАТ

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #25 -: Декември 28, 2010, 15:19:42 pm »
Генерален извод : МЪЖЕТЕ НИКОГА НЕ МРЪНКАТ

[plqs plqs]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #26 -: Декември 28, 2010, 20:36:08 pm »
Генерален извод : МЪЖЕТЕ НИКОГА НЕ МРЪНКАТ

 aplaus3 [a taka] [gepiii]
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #27 -: Декември 28, 2010, 20:56:51 pm »
беше иронично......

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #28 -: Декември 28, 2010, 22:01:16 pm »
За ироничен генерален извод е доста забавен :p
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: завиждате ли на мъжете?
« Отговор #29 -: Декември 28, 2010, 22:54:13 pm »
ясно
не знаех