Анкета

За или против сурогатното майчинство

За, защото всеки заслужава да бъде родител
2 (50%)
Против, не бих износвала чуждо дете
0 (0%)
За, само ако се заплаща високо
0 (0%)
За, само ако сурогатната майка вече има собствени деца
2 (50%)

Общ брой гласове: 4

Автор Тема: За или против сурогатното майчинство  (Прочетена 3397 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
За или против сурогатното майчинство
« -: Август 21, 2010, 01:22:27 am »
Нека всеки, който желае, да изкаже мнението си тук по този въпрос. Наскоро много нашумя, но тепърва ще се говори за него в България, ако бъде одобрен закона за сурогатното майчинство.

* Терминът сурогат означава заместител.
* При традиционното сурогатство желаещата да износи детето се опложда ин витро със сперма от бащата или от донор. При гестационното сурогатство ембрионът е носител на генетичния код на двамата си родители - майка и баща.

В някои страни сурогатството е категорично забранено.

При донорство на яйцеклетки или ембриони също възникват проблеми, тъй като на места не е позволено. В Гърция, ако сурогатната майка не предяви претенции към детето след раждането му, биологичните родители автоматично се записват като такива. Така е в повечето държави по света. Съществува премерен риск от около 10%, в случай че майката, която носи детето, впоследствие реши да го задържи.

В България сурогатното износване на дете обикновено се случва между роднини и е безвъзмездно. У нас няма твърда забрана, но усложненията идват от дефиницията в закона, че за майка се смята жената, родила детето, което предполага допълнителна процедура по осиновяване след раждането.

И двете страни подписват договор, според който бъдещите родители покриват разноските по процедурата, медицинските прегледи и възнаграждението за жената, която ще износи детето. Тя от своя страна се отказва от правата си над него.

Източник: http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=86&aid=2339







Would you die for the one you love?

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #1 -: Август 21, 2010, 11:06:29 am »
А стига, бе! Голям мерак за това сурогатното майчинство. Вие достойнство имате ли изобщо? Крави ли сте, що ли? Който иска да има дете, да си осинови такова. Само че там е такава каша, че ако тръгнеш да осиновяваш бебе, докато приключи процедурата, може и да си имате първолаче вкъщи, ако имате късмет. Това, че в България е пълно с малоумни чиновници, не значи, че се потъпква правото на всеки да има дете.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #2 -: Август 21, 2010, 11:34:18 am »
Да, страннико. Голям мерак е, защото за една жена да не може да има деца е качен Ад на земята. Защото, когато осиновяваш, всеки гледа да вземе малките, сладки бебенца, които да може да отгледа и възпита от малки, а не случайно да са повлияни от лошия живот в дома. А децата над 5 години гният в домовете до 18 годишна възраст.
И да, естествено, че България ти потъпква правото да имаш дете, след като ги мързи тъпите политици да приемат един свестен и ясен закон!!! Затова нелегално бройки жени правят такива операции в Украйна или другаде, където всичко е законно. За мен това е нелепо.  Явно ти си на друго мнение..
« Последна редакция: Август 21, 2010, 11:43:00 am от Attention »
Would you die for the one you love?

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #3 -: Август 21, 2010, 14:19:31 pm »
Голям мерак е, защото за една жена да не може да има деца е качен Ад на земята.

Би ли ми обяснила с какво сурогатното майчинство променя от мен цитираното и от теб написаното? А това, че си против осиновяването на деца, различни от цитирам: "малки, сладки бебенца", - си е твой проблем. В България трябва да се борим за това, механизмите за осиновяване на децата да работят в полза на децата, а не в полза на домовете и не знам кого още. В България има достатъчно деца без родители, които не се нуждаят от "алтернативната медицина", която проповядваш, за да станат хора. С тези темпове сурогатното майчинство ще се превърне в мода, така както кърменето на бебета не от майките на последните, а от дойки, щото видиш ли, на пиклата щял да и се развали свещения бюст. Веднага ще се навъдят такива, на които им се разваля фигурата, страх ги е да раждат или ще умрат, ако им направят цезарово сечение. Ай сиктир от тука с тея малоумия!
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #4 -: Август 21, 2010, 14:26:24 pm »
Аз си мисля, че опира изцяло до личен избор. Ако аз реша, че не искам да си износвам детето и не желая да си осиновя, предпочитам да имам и третата алтернатива. След като има жени, които си оставят децата по домовете (легално), не ми се вижда изключитено потресаващо да има жени, които не желаят да износват децата си, но пък желаят да ги отгледат.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #5 -: Август 21, 2010, 14:28:16 pm »
1. Не знам къде разбра, че съм против осиновяването  :) Даже хич не съм близо до това
2. Да не мислиш, че съм някаква тука да апелирам за сурогатното майчинство  [oops] Просто темата беше не да се напада анкетирания, а да се даде мнение по този въпрос. Дали ще е тук или по телевизията (ако гледаш въобще) все ще попаднеш на тази тема.
3. Аз също съм против това майките да не кърмят отрочетата си.
4. Да, има хора за които сурогатството е просто бизнес, сделка. Но има семейни жени, които не могат да имат деца. Защо не от спермата на нейния мъж друга да й износи детето?
   Аз като видя някоя малоумия и простотия, като мазна чалга песен или турски сериал, превключвам канала. Ти явно предпочиташ първо вулгарно да изкажеш мнение и след това да напишеш "ай сиктир". Аз на теб ти пожелавам никога да не ти се случи да не можеш да имаш деца, пък тук наистина стана вече простотия.
Would you die for the one you love?

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #6 -: Август 21, 2010, 14:30:00 pm »
Но сурогатното майчинство не е само, че жената не иска да надебелее, или не иска да усети нещо в корема си. Много често това са жени с проблеми, които никога не могат да забременеят.
Аз си мисля, че опира изцяло до личен избор. Ако аз реша, че не искам да си износвам детето и не желая да си осиновя, предпочитам да имам и третата алтернатива. След като има жени, които си оставят децата по домовете (легално), не ми се вижда изключитено потресаващо да има жени, които не желаят да износват децата си, но пък желаят да ги отгледат.


Права си. Въпрос на личен избор.
Would you die for the one you love?

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #7 -: Август 21, 2010, 15:50:27 pm »
И къде изказах мнение по вулгарен начин? Това, че изказът ми е радикален, не значи, че е вулгарен. Ако не ви харесва ай сиктир, вървете на майната си с това сурогатно майчинство. А ако ми се случи да не мога да се възпроизвеждам, надявам се България да ми позволи да си осиновя дете. Не мисля да викам комшията да прави деца на жена ми, които аз гордо да наричам свои.
А другото с личния избор просто не искам да го коментирам. Някои хора, ако имаха право на избор, сигурно още нямаше да са се родили. :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #8 -: Август 21, 2010, 15:52:47 pm »
:)
Would you die for the one you love?

Неактивен nela

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #9 -: Септември 26, 2010, 23:20:14 pm »
Аз съм от тези жени които са родели с цезарово сечение, но не защото съм поискала
а за да спася живота на детето си.
В момента уча и се надявам в бъдеще да съм достатъчно подготвена за да мога да се
грижа за деца сирацил.
Да съгласна съм с вас ,но нетрябва само да се пише но и да се деиства.

Неактивен mavina

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
  • Пол: Жена
  • Винаги такава...
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #10 -: Януари 22, 2011, 11:12:09 am »
Atenttion и Stranger...и свамата сте прави!
Не зависимо от различните гледни точки...
stranger ,един мъж никога няма да се сблъска лично с този проблем...защото не
му е дадено да износи едно бебе....и никога няма да разбере една жена ,защо иска това.....
Atenttion другото ,което е....да ,има много деца ,koито са по домовете...
С какво се различават от другите деца?
С това ,че не носят нашия генетичен материал ли?
Ако искаме да си променим мисленето ,то не трябвада има домове за изоставени деца...
И трябва да приемем ,че това са нашите деца....подчертавам ДЕЦА....
Ако аз имах възможност бих осиновила едно такова дете...
А някой ден може и това да стане....
МИСЛИ ЗА ГОЛЕМИТЕ НЕЩА ,НО НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ МАЛКИТЕ УДОВОЛСТВИЯ!

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: За или против сурогатното майчинство
« Отговор #11 -: Януари 24, 2011, 18:00:48 pm »
Mavina, напълно съм съгласна с теб! Поздрави!
Would you die for the one you love?