Автор Тема: Съдбата ли определя живота ни?  (Прочетена 3845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен water_ariel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Жена
Съдбата ли определя живота ни?
« -: Април 12, 2010, 20:35:48 pm »
Има ли нещо такова като "съдба"? Нима живота ни е написан като в книга и всеки следва определения му път или хората определят сами живота си? Хората казват: "Каквото му е писано на човек, то ще се случи". А найстина ли е така?
Ще ви дам един пример: Наскоро чух за ужасна трагедия. Младеж, на около 21-23 години, живял с родителите си в Италия. После решил да си дойде в България. Имал мотор и няколко дни след идването му в родината се качил и вдигнал 250км/ч. ... Последсвтията били катастрофални и пагобни: Със скорост 250км/ч. човекът се забил в крайпътно дърво, изкоренил го, после продължил да се влачи, ударил се в стълб и после в някакъв зид... Умрял в ръцете на негов приятел.
Това е един ужасяващ начин да намериш смъртта си!!!
Нима така му е било писано... Да загине толкова млад, в разцвета на силите си, по средата на младостта си...
Аз лично вярвам в съдбата. Ако не му е било писано въобще да не е направил глупостта да вдигне такава скорост. Представете си 250км/ч!!! И с такава огромна скорост да връхлетиш срещу дървото... Нямам представа какво е изпитал в този момент, но си представям:страх, какъвто човек трудно би описал, паника, ужас, болка, студ... Трябва да е много страшно да осъзнаваш, че това е края на живота ти, да почувстваш как дъхът ти се изплъзва от дробовете, как кръвта ти спира движението си, обездвижването, обесмислянето на всички предмети, за който си копнял, да знаеш, че това е всичко свършва тук и сега и да не можеш да направиш нищо... Да нямаш силата...
Това е страшно!!!
Та има ли съдба или не и ако я има защо е толкова жестока...
Дано тази тема Ви хареса и да пишете Вашите мнения!







Никога не плачи за този, който не плаче за теб!!!

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: Съдбата ли определя живота ни?
« Отговор #1 -: Април 13, 2010, 17:25:55 pm »
който - които  :p

Съдба няма! Или поне не и под формата на "написано в книга знамение за живота". :)
Момчето е било глупаво да се движи с такава скорост, но достатъчно живо, за да живее за мига. Хората правят грешки през целия си живот, като понякога определена грешка се оказва последна. Това е.
Когато човек се разхожда зимата по къс ръкав, а след това се разболее, това е било не защото така е трябвало да стане, а защото е бил достатъчно глупав, за да го позволи. :)
“God has no religion” - Mahatma Gandhi

Неактивен mavina

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
  • Пол: Жена
  • Винаги такава...
Re: Съдбата ли определя живота ни?
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2011, 17:45:27 pm »
Едва ли някой със сигурност знае дали
съдбата съществува...
Всеки ден правим низ от избори...решения...
Зависещи от нещо...от някой...
дали ти се е предоставила дадена възможност или не...
Понякога нямаме кой знае какъв избор...
Понякога се чудим кое да изберем..
за да вземем най-правилното решение...
Вие ми кажете...защото аз не мога да определя...
МИСЛИ ЗА ГОЛЕМИТЕ НЕЩА ,НО НЕ ПОДЦЕНЯВАЙ МАЛКИТЕ УДОВОЛСТВИЯ!

Неактивен kati77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Съдбата ли определя живота ни?
« Отговор #3 -: Май 17, 2011, 16:30:46 pm »
Ами аз лично вярвам в съдбата! [heart__]
Тук съм,защото ме искаш,там съм,защото ме нямаш,губиш или се предаваш,целувай или изоставай...