Автор Тема: Тя е истинската!  (Прочетена 1096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Тя е истинската!
« -: Февруари 10, 2010, 15:54:12 pm »
Обичайната, стандартната, споделената любов, казват, е измежду най - прекрасните преживявания, Божествено дихание, озарило живота. А според мен тя е банална и скучна, досадна и монотонна.
Кое, апропо, му е великото, ако аз я обичам, тя ме обича, прехвърчат искри, обменят се флуиди, аз дарявам любов, тя дарява любов... и толкова? Егоизмът, уж несъвместим с любовта, цъфти и процъфтява - знаеш, че другият отговаря на чувствата ти, сигурен си, че всичко е наред... еднообразие и тривиалност.
Истинската любов за мен е несподелената. Тя и само тя е Божествената тръпка, белязала жалкия ни живот с вечността. Когато само подаряваш, а не получаваш, когато Другият стои по-високо и от теб самия, защото никога няма да го имаш, а си готов на всичко за него - ти си истинският адепт на любовта. Надмогнал си собственическите си инстинкти, без които е немислима и най-възвишената любов,
озъбил си се на гадния живот, който не ти дава мечтаното, саможертвал си се! Никога няма да имаш Него (Нея), но обичаш - въпреки всичко и всички.
Прекланям се не пред обикновените скучни влюбени - те са влюбени главно в самите себе си. Прекланям се пред всички разяждани от несподелена любов, която я съхраняват дълбоко в себе си, не им пука, че тя е чужда, и обичат заради величието да са влюбени, а не защото очакват нещо в отплата.
За мен несподелената любов е Оригиналът, другото - просто имитации.

 







Eдин много странен мъж

Неактивен Party club

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Тя е истинската!
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2010, 16:00:04 pm »
Ей, не се бях замисляла досега по този въпрос, но май наистина е така.  :)

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Тя е истинската!
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2010, 18:58:24 pm »
Не съм съгласна, че влюбените са егоисти - точно обратното - един истински влюбен /споделено/ човек, ще иска да даде всичко на половинката си, така се постига развновесия някакво, защото пък съответно тази половинка иска същото... Това, че са щастливи не ги прави егоисти.

Несподелената любов е болка. Но това не я прави по-малко истинска. :)

Никой /изключвам 12-16-17 като възраст/ не обича заради "величието да си влюбен". Хората нямат нужда да се величаят и изтълват в този случай.
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Тя е истинската!
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2010, 19:25:11 pm »
Не спираш да ме учудваш - първо казваш, че няма щастие (е, там май се разбрахме де  [lol]), а сега - споделено влюбените били егоисти. Хм..  [confused]
Първо искам да кажа, че съм съгласна с калиста.
И също така ще добавя, че да си влюбен споделено е за мен едно от най-прекрасните неща в човешкия живот. Да споделяш всеки един миг, всяка емоция, всяко чувство с любимия си човек - какво по-хубаво от това?
Защо пък еднообразие и тривиалност? Това си зависи от хората. Любовта не е никога една и съща - точно затова думата 'еднообразие' за мен е неуместно употребена от теб. Никак не съм съгласна. Когато обичаш, искаш да твоя човек да бъде щастлив постоянно и затова полагаш всякакви усилия, измисляш нови и нови начини да покажеш и докажеш чувствата си.
А относно несподелената любов - и тя би могла да бъде истинска. Но не мисля, че е по-красива от споделената. Нима болката е по-красива от щастието? Не смятам.
Мое мнение :)
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Тя е истинската!
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2010, 19:41:38 pm »
Off topic: Калиста ми каза - виж я ти.. [evil] Името ми ли забрави бе мило мое [lol]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Тя е истинската!
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2010, 11:31:14 am »
Упсиии  [shame] [shame] [lol]
МИМЕНЦЕ, нали знайш колко много те обичам?  [shame] [inlovee] [hey sexyy] [cvetee]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен MiMiToOoOo

  • Философ
  • ***
  • Публикации: 7329
  • Пол: Жена
Re: Тя е истинската!
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2010, 20:33:20 pm »
Аз пък мога да се съглася с момчето. Винаги съм го мислила...
Правя разлика м/у влюбване и любов, за несподелена любов - не съм имала:)
Но да, била съм влюбена в човек, който не можех да "имам"...Доста време след като той ме следеше, аз осъзнах, че съм влюбена в него, а той беше доста горд, за да се върне пак, след като сума ти време съм го мотала...И тогава, когато не съм била с това момче, аз си имах собствена представа за него /която съм убедена, че е била преувеличена/, но в моите представи той беше перфектен, издигах го на пиедестел..По цели нощ само той ми беше в мислите, всичко свързвах с него, навсякъде се оглеждах за него...а дефакто с този човек аз нищо не съм имала и сега ми е толкова смешно, като се сетя:)

А, че влюбените са егоисти - всички сме егоисти:) Аз съм голяма егоистка и не ме е срам да си го призная - искам човека до мен да ме обича много повече, отколкото аз него. Това не е ли егоизъм? Да, правя всичко, за да е щастлив той, но в много случаи слагам себе си на първо място...смисъл - ако нещо ме тормози и натъжава, не бих го търпяла в много ситуации, само, защото той е щастлив, заради това:) Малко не съм в кондиция, надявам се сте ме разбрали :)

Миме, ти не си ли егоистка? Влюбена си, да, несподелено е, но ти не се задоволяваш само с това той да е щастлив и ти кротко да си го обичаш..ти искаш да бъде щастлив с теб! Искаш да те търси, да мисли за теб, да си спомня за теб, да иска отново да е с теб!

Егоизмът не е лошо нещо бе, хора:) Аз искам да съм щастлива, семейството и приятелите ми да ме обичат, човека до мен да дава всичко за мен и безрезервно да ме обича...голяма егоистка съм:)

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Тя е истинската!
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 20:46:51 pm »

Егоизмът не е лошо нещо бе, хора:) Аз искам да съм щастлива, семейството и приятелите ми да ме обичат, човека до мен да дава всичко за мен и безрезервно да ме обича...голяма егоистка съм:)

Не е лош, когато е градивен. Ако всеки 'егоистично' се стреми да направи себе си щастлив, а не другия нещастен... Тогава светът щеше да е по-розов. :)
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.