Автор Тема: Добре дошли в „Bugария"  (Прочетена 2288 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Добре дошли в „Bugария"
« -: Май 27, 2009, 10:06:31 am »

Ралица Йорданова / news.bg

Бъг (от английското bug - "буболечка") в компютърния жаргон е грешка по време на изпълнението на програмата.
По същество бъгът представлява неочаквано поведение на програмата в определена ситуация. (Уикипедия)

Колко вярна може да бъде една грешка - в случая правописна. Всякакви бъгове, все нещо не е както трябва, все отклоненията от нормалното - звучи ли ви познато?

Шофьори запълват сами дупките по улиците, медии събират пари за благотворителност, осъждат условно убийци, а в САЩ 100 години затвор получил американец, отровил децата си, ЕС ни взима парите - все бъгове на родната действителност.

И изведнъж предизборно всичко се юрна да разкрива грешките на досегашните политици и неуредиците в държавата, а управляващите случайно вдигат пенсии, изскачат забравени европейски стипендии за студентите, пуска се метро, строят се заводи - райско кътче си ти, мила татковино.

И докато забравени от държавата слепи деца пеят по телевизията, не особено известни доскоро политици те гледат високо от билбордовете по улицата, а скоро градовете ни ще бъдат облепени с техните ликове на - от луксозни, по луксозни плакати, (да не говорим за рекламите по електронни и други медии).
И човек се чуди, от къде по дяволите, извинете за израза, тези честни хора взимат пари за тях.

А и да ги изберат ще си останат високо - далеч от дупките, в които все по-дълбоко пропадат средностатистическите хора.

А докато в парламента като за последно се пенят за щяло и нещяло, българинът вика неволята с пенлива бира в ръка, псува телевизора и търси щастието под нечия друга сянка.








Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен bullet

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 127
  • Пол: Жена
  • To love another person is to see the face of God!
Re: Добре дошли в „Bugария"
« Отговор #1 -: Юни 13, 2009, 23:29:57 pm »
Това е положението в тази държава,всеки гледа само за себе си и не му пука за другия,съдебната ни система е може би най-корумпираната,а правосъдие....такова няма.Единственото с което ни остана да се гордеем са природата,миналото,и някои българи,(броят се на пръсти)спортистите,които все още славят родината ни!
A true friend is the one who knows the song in your heart and sings you the song when you're torn apart!

Неактивен Inspired

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 240
Re: Добре дошли в „Bugария"
« Отговор #2 -: Юни 13, 2009, 23:41:57 pm »
12-годишният Димитър бе изгонен от 33-то СОУ в София “Харим Ашим”, защото в час по Романи(ромски език) написал преправена версия на вазовото “Аз съм българче” на чина си. Учителката Кали Джемел сподели, че не е очаквала подобни действия точно от Димитър, защото го е считала за умен и възпитан.

Родителите на Димитър са извикани при директора на училището и са усведомени за държанието на сина им. По-долу публикуваме стихотворението на Димитър, както той пожела.

АЗ БЯХ БЪЛГАРЧЕ

Аз бях българче и силна
майка мене е родила;
С циганския род обилна
бе родината ми мила.

Аз бях българче. Обичах
наш’те планини зелени;
Но сега са им стопани вече,
нови ромски бизнесмени.

Аз бях българче свободно,
в край далечен сег’ живея,
не тача нищо българско и родно,
защот’ за циганите не милея.

Аз бях българче и раснах
в дни велики, в славно време,
но в родината ми мила,
веч вършее нагло племе.

Неактивен baby

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1296
  • Пол: Жена
Re: Добре дошли в „Bugария"
« Отговор #3 -: Юни 13, 2009, 23:55:16 pm »
Много точно си го е написало детето.. [confused]
Продължавам.. И По Пътя Дори Наранявам.. Не Преставам Да Се Боря - Страховете Си Аз Побеждавам! И Когато Силно Страдам, Враговете Си Даже Не Мразя! Може Да Се Уморявам, Но Намирам Сили Да Кажа - Продължавам!

Неактивен bullet

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 127
  • Пол: Жена
  • To love another person is to see the face of God!
Re: Добре дошли в „Bugария"
« Отговор #4 -: Юни 14, 2009, 00:00:37 am »
И това се случва в България!!! [evil] :question:
A true friend is the one who knows the song in your heart and sings you the song when you're torn apart!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Добре дошли в „Bugария"
« Отговор #5 -: Юни 15, 2009, 21:57:02 pm »
болезнена е истината ....
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.