Автор Тема: Гнездо на оси  (Прочетена 1248 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chocolate_fairy

• Master of disaster
  • Публикации: 2346
Гнездо на оси
« -: Юли 17, 2009, 14:47:03 pm »
Беше ми убягнало от вниманието това неотдавнашно събитие около конфликтът, породен от статията на българския журналист в Германия за тримесечника "Гнездо на оси" относно Македония и българския поглед към нея.
Може би ще ви е интересно да се запознаете с нея. На мен ми беше много интересна и ми се иска да намеря и македонската статия в следващо издание на тримесечника. Ако някой има повече информация, би било чудесно да я сподели.

http://www.de-zorata.de/forum/index.php/topic,755.0/wap2.html

A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен chester-girl

• Начинаещ
  • **
  • Публикации: 141
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
Re: Гнездо на оси
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 11:53:47 am »
То това тяхното вече е трагично-едно си баба знае-едно си баба бае!
"Самуил бил македонец под люспите си и освободил поробените македонци от българско иго"
Искат да са отделна държава-добре!Ма за кво си измислят история ,език и прочие..Ми аз пък искам да съм наследница на Чингиз Хан ,ма не съм нали...
Страшно ми омръзна да им чета простотиите,да слушам как няк'ви македонски полицаи набили българин,'щот твърдял,че е българин и после разбрали,че баща му си бил българин...'щот явно майка му била "македонка",нали разбирате....
Или пък простотията,че първият човек бил македонец?!?!?!
Не ми се иска да задавам въпроса какви по националност са били родителите на първия македонец-за т'ва деликатно ше си замълча по-нататъшния коментар...
How I long for utter silence...But who am I to know....When rain will turn to snow?If life brings another day.....