Автор Тема: Lordi  (Прочетена 946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Lordi
« -: Юни 18, 2009, 12:12:46 pm »
                         С единственото по рода си, заредено с енергия шоу на живо, което обединява театралността на класическите филми на ужасите и рокендрола в едно , финландските монстър метъли LORDI знаят много добре как да очароват феновете си.

Ето както казва лидерът на групата  Mr. Lordi:

„Основи групата, която сам искаш да видиш на сцената. Напиши песните, на които с удоволствие би припявал. Това всъщност е всичко, което ние правим.“

Основен  елемент и това, което всъщност съставлява  LORDI са чудовищните образи:

Amen, The Unstoppable Mummy ( Свирепата мумия), китари

Awa, The Vampire Countess (Графинята-вампир), клавири

Ox, The Hellbul (Адският бик), бас

Kita, The Alien Manbeast (Извънземното чудовище в човешки образ), барабани

и разбира се самият Mr. Lordi,  вокали.

LORDI се запознават по повод концерт на KISS в Стокхолм и сформират като група през 1996 г. Първият им албум „Get Heavy„ е издаден през 2002 г. и продава над 40 000 копия във Финландия. Следват „The Monsterican Dream„ от 2004 г. и „The Monster Show„ от 2005 г. „The Arockalypse„ от 2006  донася на LORDI огромен международен успех с продадени над 350 000 копия по целия свят. „The Arockalypse„ достига троен платинен статус в родната страна на LORDI Финландия, както и златен в Германия и Швеция. От този албум е и хит сингълът „Hard Rock Halleluja„, с който LORDI спечелиха престижния конкурс Евровизия през 2006 г. (изданието на конкурса с най-висок рейтинг в историята).

Оттогава, след като изненада цяла Европа и измести всички държави, представящи се с традиционни поп и фолклорни мотиви , популярността на групата достигна „чудовищни“ размери. Освен че завладяха многобройни европейски музикални класации и банковата
им сметка набъбна драматично, LORDI започнаха да продават и своя марка безалкохолно – Lordi Cola. Невероятният им успех във Финландия и Европа се пренесе на всички континенти по целия свят. Тези събития им донесоха покана за участие на главната сцена на Ozzfest през 2007 г. след което последва изцяло разпродадено турне съвместно с Type O Negative. И ако това все още не е достатъчно, сега LORDI са звездите на собствения си филм на ужасите „Dark Floors„, който излезе на 14 октомври в САЩ в DVD формат  (Grindstone/Lionsgate).

Новият албум „Deadache„ се появи на пазара в идеалния момент – точно за Вси Светии тази година. С „Deadache“ LORDI се отправят в нова посока – още повече хорър тематика от преди.  Продуцираният от Nino Laurenne албум съдържа както и предшественика си  „The Arockalypse“ достъпен и мелодичен хард рок и метъл , който този път звучи значително по-сурово и безкомпромисно.

Към песните в „Deadache“ се числят заглавията „Bite It Like A Bulldog“, „Man Skin Boots“, „Dr. Sin Is In“ и „Missing Miss Charlene“ – история за малко момиченце, което изчезва безследно в едно село.  Като в класическия случай на „Убийте този, който донесе лошите вести“ разказвачът на историята е обвинен, че е отговорен за изчезването на момиченцето. Централната част на  „Missing Miss Charlene“ съдържа мелодия, която Mr Lordi написва в далечната 1986 г. В края на песента феновете могат да чуят оригиналните записи на групата от онова време.

Както е обичайно за LORDI, за „Deadache“ визията на всеки образ в групата е изцяло наново изграден. Концепцията  за новите костюми е на Mr Lordi, чиято идея е и обложката на „Deadache“  с портретите на всички пет члена на групата с новите им маски.

Чудовищата се завърнаха и ще си отмъстят!
Чудовищата идват!!!

 Дискография на групата досега:

2002 - Would You Love a Monsterman? (single)

2002 - Get Heavy

2003 - Devil is a Loser (single)

2004 - My Heaven Is Your Hell (single)

2004 - The Monsterican Dream (2004)

2004 - Blood Red Sandman (EP)

2005 - The Monster Show (compilation)

2006 - Hard Rock Hallelujah (single)

2006 - The Arockalypse

2006 - Who's Your Daddy? (single)

2006 - The Market Square Massacre (live)

2007 - It snows In Hell (single)

2007 - Bringing Back The Balls To Stockholm: The Opening Night (live)

2007 - They Only Come Out At Night (single)

2007 - Monstervision Freakshow - Wellcome to Hellsinki

2008 - Deadache

2009 - Zombilation (Greatest cuts)

Снимки:







 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: Lordi
« Отговор #1 -: Юни 18, 2009, 12:16:57 pm »
какъв е смисъла да копираш инфо от УИКИ и от други сайтове
при положение че всеки знае как да използва ГООГЛЕ

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: Lordi
« Отговор #2 -: Юни 18, 2009, 12:33:59 pm »
ne e ot ''уики'' [lol] [lol]
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: Lordi
« Отговор #3 -: Юни 18, 2009, 17:54:39 pm »
и от друг сайт да е все тая
можеше просто да напишеш ИМА ЛИ ФЕНОВЕ НА ЛОРДИ ТУКА
и нидей пиши на 6лиокавица

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: Lordi
« Отговор #4 -: Август 03, 2009, 22:08:57 pm »
новите костъми  са мн гот
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars