Автор Тема: Няма случайни неща  (Прочетена 2223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Няма случайни неща
« -: Май 20, 2009, 11:15:53 am »
       Да вярваме ли в случайности, когато виждаме как съдбата с нейното чувство за хумор се плъзга по ръба на живота ни и му придава цвят и плътност, изпълва го със смисъл. И се оказва, че сме на точното място в точното време, разбира се, без да знаем предварително, че нашите решения са правилни... и всъщност си мислим, че сме ги взели ние  самите, а може би не сме... може би магическата ръка на времето се грижи нещата да се случват по най-добрия начин за нас. А ако случайностите са проява на съдбата и ако всеки, който срещаме ни оставя белези в душите, с които ги променя и в крайна сметка искаме или не се изменяме... Душите на всички ни са необработена глина, от която живота извайва нашите личности и ги прави безкрайно различни.  И си живеем така, без страх от това какви сме, кои сме и кои ще бъдем, защото ежедневието със скучноватия си вид на възрастен господин, рядко ни пуска отвъд... А когато това се случи, когато някоя "случайност" разтупти сърцето всички ние политаме и зад стените на собственото ни "аз" се промъква с тихи, ситни стъпки страха, носейки в ръце въпроса: Какво ще се случи? Но странното е, че на нас ни е хубаво, харесва ни мисълта, че ни чака нещо там.., нещо което ще ни промени - за добро или лошо, само времето ще покаже... Важното е да не забравяме, че случайни неща няма...








Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Няма случайни неща
« Отговор #1 -: Май 20, 2009, 11:22:34 am »
И аз вярвам в това, не убедена съм - случайни неща няма. Само че когато злото се случи е много трудно да се оправдае само с това.
Поздрави и целувки  [inlovee]
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Няма случайни неща
« Отговор #2 -: Май 20, 2009, 11:35:04 am »
И аз вярвам в това, не убедена съм - случайни неща няма. Само че когато злото се случи е много трудно да се оправдае само с това.
Поздрави и целувки  [inlovee]

Така е, Рали и по този повод има едно направление във философията във връзка с края на историята, което смята, че всички ние сме част от един огромен всеобхватен план, неизбежно е да ни се случват и добри и лоши неща, но тъй като ние сме крайни същества, а историята свършва отвъд времето не можем да кажем дали е за добро или не, просто можем да се надяваме, че е правилното за нас... Целувам те [heart__]
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен SimonaShtonova

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1727
  • Пол: Жена
Re: Няма случайни неща
« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 13:49:23 pm »
 [heart__]
 [bravisimo]

Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Няма случайни неща
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2014, 20:30:01 pm »
Всичко извън надеждите ни, може ли да е случайност ?
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.