Автор Тема: 15:42 минути  (Прочетена 17464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #15 -: Май 21, 2009, 12:49:46 pm »
Хубава страна скапана държава... ей тва е положението

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #16 -: Май 21, 2009, 13:08:36 pm »
Обаче евала на тоя дето е направил клипчето такова нещо изисква доста труд и информация...

Неактивен agressive_girl

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1283
  • Пол: Жена
    • [On my own]
Re: 15:42 минути
« Отговор #17 -: Май 22, 2009, 00:00:24 am »
Наскоро за първи път попаднах случайно на това клипче и останах изумена (меко казано). Чистосърдечно си признавам, че някои неща не ги знаех, и се радвам че поправих тази грешка. И ще препоръчам на всеки, който в моменти от живота си допуска мисълта, че няма с какво да се гордеем, и че по-добре е да емигрира... Просто да отдели 15мин. от скъпоценното си време да изгледа клипчето. Да уважи труда на момчето, да се почувства патриот... И да помълчи.

България Над Всичко!!!

 [bgzname] [bgzname] [bgzname]
Небето е мое. И аз му принадлежа.

Неактивен rado

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1273
Re: 15:42 минути
« Отговор #18 -: Май 24, 2009, 16:01:07 pm »
Тези безкрайни войни са най-тъжното нещо в историята на България. Повечето от тях не са постигнали целите си, а има и такива, които са направо гибелни и не представляват повод за особена гордост. Историята на България е пълна с неудачни фигури на политици и владетели: Фердинанд, Иван Александър и много други. За първия е известно от двете национални катастрофи в новата история, а за втория - абсолютно неадекватната му политика по време на османското нашествие. Вместо за подкрепи Византия  в усилията и да спре нашествениците още в Мала Азия, той се съюзява с тях и на практика им помага да стъпят на Балканския полуостров. Може със сигурност да се твърди, че на него дължим тези пет века. [confused]
Има, разбира се и големи фигури в историята. Борис първи и особено незабележимият Тервел - син на Аспарух. Повечето така го знаят - син на Аспарух. И нищо повече. Всъщност, този владетел играе колосална роля в историята не само на България, но и на целия свят. По време на голямото Арабско нашествие, когато арабите завладяват почти целия познат тогава свят /без Европа/, той успява да схване голямата опасност и се включва подобаващо в защитата. Тогавашният Арабски халифат обхваща гигантски територии между Атлантика и Тихия океан /от Мароко до Индонезия; от Урал до екватора/ и нищо не е в състояние да му се противопостави. Единствено Византия спира достъпа към Европа. /По онова време в Европа няма държави, а само племена: авари, шваби, готи, франки, славяни, хазари, литовци, прабългари и пр., които едва ли биха се справили/. Византия води отчаяна почти сто годишна борба за оцеляване край Босвора и Дарданелите. В най-тежкия момент - при една три годишна обсада на Константинопол пристига помощ от България. !8 август 718 година. Хан Тервел се е осъзнал /за разлика от Иван Александър/ и праща конницата. Това решава изхода от сражението  и слага край на арабската ескпанзия към Европа. Тези събития са известни на европейците /за съжаление не и на българите, все едно не сме европейци/ и те почитат варварина хан Тервел - един велик варварин. Защото без него сега всички щяхме да носим чалми и да сричаме корана. :) http://www.bulgarite.info/node/5

Неактивен Gentiana

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 13738
  • Пол: Жена
  • VULNERANT OMNES, ULTIMA NECAT!
    • Нежност На Неверница
Re: 15:42 минути
« Отговор #19 -: Май 24, 2009, 17:04:07 pm »
,
будто руки твои – это стены,
За которыми мне никогда ничего не грозит.
 Я оттаю тогда, и тревога уйдет постепенно,
 Как от нас уезжают ненужные больше такси.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: 15:42 минути
« Отговор #20 -: Май 24, 2009, 18:13:39 pm »
Говорите за гордост ... а никой не отчете днешния ден и не само този, и за други съм забелязвал ... голяма гордост, но за пред хората ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен biberonchetoy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #21 -: Май 24, 2009, 20:23:26 pm »
Колкото и лошо да звучи-не се гордея особенно..Може ми ако съм живяла по времето на войните-бих се гордяла..Гордея се със миналото ни,със цялата ни история,но не  и с това,че съм българка..На какво да се гордея сега?!Че нищо в държавата не е наред ли?Просто преди мнооого години е имало за какво да се гордеем,но вече май няма..
..Имам алергия към момченца с големи сърца, тип - има място за всяка... ;]]


Неактивен biberonchetoy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #22 -: Май 24, 2009, 20:26:15 pm »
Ооо и да не забравя - И аз не някой,а доста неща не ги бях чувала  [tihoOo] И си признавам,че не винаги знам на днешния ден какъв празник е..
..Имам алергия към момченца с големи сърца, тип - има място за всяка... ;]]


vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: 15:42 минути
« Отговор #23 -: Май 24, 2009, 23:05:44 pm »
Не се притеснявай, то на тебе и по писането си ти личи, че не се гордееш. :)

Неактивен `Fallen_Angel`

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3731
  • Пол: Жена
  • Докато адът замръзне...
Re: 15:42 минути
« Отговор #24 -: Май 25, 2009, 00:13:56 am »
Говорите за гордост ... а никой не отчете днешния ден и не само този, и за други съм забелязвал ... голяма гордост, но за пред хората ...

Нима си водиш мнение за отчетена дейност набаза форумни изяви?!  [oops]


rado, изчерпателен (горе-долу) пост, но някак си не съм съгласна с по-голяма част от него  :) Утре ще пиша защо ;)
Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.[/center]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: 15:42 минути
« Отговор #25 -: Май 25, 2009, 00:59:41 am »
Ооо и да не забравя - И аз не някой,а доста неща не ги бях чувала  [tihoOo] И си признавам,че не винаги знам на днешния ден какъв празник е..

Да, и на тази база ... виж цитирането ... трагично е не мислиш ли?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен rado

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1273
Re: 15:42 минути
« Отговор #26 -: Май 25, 2009, 21:53:55 pm »
Говорите за гордост ... а никой не отчете днешния ден и не само този, и за други съм забелязвал ... голяма гордост, но за пред хората ...

Нима си водиш мнение за отчетена дейност набаза форумни изяви?!  [oops]


rado, изчерпателен (горе-долу) пост, но някак си не съм съгласна с по-голяма част от него  :) Утре ще пиша защо ;)

Тук няма място за съгласие или несъгласие. Това са факти от историята - минало свършено; просто коментирам фактите /в онзи линк отдолу има повече подробности/.  
И интересно защо непременно хукваме да се гордеем с царе и генерали. Що за комплексарска демонстрация. Австрийците се гордеят предимно с Моцарт и Шуберт, гърците със Сократ и Платон, англичаните с Шекспир, Нютън и Бийтълс, немците с Гьоте и Бетовен, евреите с Айнщайн и Кафка, италианците с Верди и Микеланжело, французите с Русо и Балзак, испанците  с Пикасо и Сервантес и т.н., дори турците вадят на първа линия Настрадин Ходжа, само ние дуем мускули с Крум и Симеон. :)


Неактивен bullet

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 127
  • Пол: Жена
  • To love another person is to see the face of God!
Re: 15:42 минути
« Отговор #27 -: Юни 13, 2009, 23:10:42 pm »
Горда съм с миналото на държавата ни и се срамувам,не само,че не съм знаела за някои от тези неща,но и че никой не си прави труда да запознае нас,младото поколение,с историята ни.Точно за това съм съгласна,че това клипче трябва да се пуска в училищата.Защото ние,младите хора на България трябва да знаем за всички тези българи дали на света толкова много!
A true friend is the one who knows the song in your heart and sings you the song when you're torn apart!

Неактивен amy_lee

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
  • Пол: Жена
Re: 15:42 минути
« Отговор #28 -: Август 14, 2009, 16:06:37 pm »
Въобще не се гордея! даже съм ужасена и нямам никакъв късмет ,че съм от БГ !  [lol]

Неактивен stranger

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2437
  • Пол: Мъж
  • Don`t talk to strangers
Re: 15:42 минути
« Отговор #29 -: Август 14, 2009, 16:18:08 pm »
Ами отивай си в Анадола.
“God has no religion” - Mahatma Gandhi