Автор Тема: Агресията и родителите  (Прочетена 722 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gecka

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 79
Агресията и родителите
« -: Март 26, 2009, 19:07:09 pm »
Възмутена съм! Понеже имам по-мъничка сестричка, а майчето нямаше как да иде на родителска среща отидох аз. На срещата се говореше за агресията при децата, от какво е предизвикана и как да се справим с нея. Останах много учудена, когато влязох в салона - имаше 15 майки и аз. Една от причините за пораждане на агресията в децата беше липсата на разговори с родителите. Е! Кажете ми при положение, че родителят отсъства на такива срещи как ще бъде запознат с проблемите на детето си? Не е редовен на срещите в детската градина... а когато детето стане ученик? Защо днешните родители не се интересуват от децата си?  [mhmmmm] [grrr]







Нищо, дори всички армии на света, не могат да спрат една идея, чието време е настъпило.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Агресията и родителите
« Отговор #1 -: Март 27, 2009, 08:34:49 am »
Незнам ,мила.Труден въпрос.Защо създаваме деца ,а после ги захвърляме на произвола на съдбата?Защо не ги обичаме както трябва?Незнам.
Няма оправдания за това.Аз поне се старая ,мъжа ми също, да контактуваме и да помагаме на децата си.И въпреки всичко си мисля ,че не е достатъчно.Макар че не искам и да ги обсебвам и да бъда като майка-орлица над главите им.Затова се старая да се придържам към 'златната среда'.Но им е трудно наистина.Защото са изправени пред много предизвикателства ,а нямат физическата възможност ,а и психическа да се справят с тях .Когато не могат да разчитат и на родителите си,става трудно и непосилно.Винаги съм казвала ,че проблемите идват от семейството и по-точно от липсата на такова.Не е важно да е все с модерни дрехи ,а да се чувства спокойно и щастливо ,а това се случва ,когато е обичано.
:)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен gecka

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 79
Re: Агресията и родителите
« Отговор #2 -: Март 27, 2009, 20:00:24 pm »
tonnny_bg  права си. Но се чудя как може да има толкова незаинтересовани родители, за които кариерата е на първо място, а децата ги оставят пред телевизора да гледат "Страх" и какви ли не неща! И като видя, че сестра ми гледа рейнджърите, а аз съм израстнала с Том и Джери направо се плаша... В бъдеще сигурно тази фантастика ще е сред препочитаните филми на 5 годишните..
Нищо, дори всички армии на света, не могат да спрат една идея, чието време е настъпило.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Агресията и родителите
« Отговор #3 -: Март 28, 2009, 08:53:35 am »
В такива случаи се старая да го отвлека от филмите и да му заангажирам вниманието с нещо друго(дребния също гледа рейнджъри и други подобни,само за ...оф как се казваше едно филмче ,в което главният герой яде 'спортни бонбони' [lol],само за него не му правя забележка ,защото покрай филмчето почна да яде повече плодове).  [lol])
Но по принцип много говорим в къщи за всичко ,което се случва навън.Радвам се ,че поне споделят(най-вече каката),на малкия грижите му са все още безобидни.Но при тиинейджърите се изисква повече внимание .Старая се да правим повечко неща заедно ,да се чувстват полезни и да им е приятно да са с нас.Мъжа ми все казва ,че има 2 тийн-а вкъщи.  [lol] Ама какво да правя ,за да ме чувства близка ,трябва понякога да съм на нейния акъл ,не искам да я изгубя.
:)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен cute_babe

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 118
Re: Агресията и родителите
« Отговор #4 -: Март 28, 2009, 14:47:46 pm »
Ако трябва да сме честни то малко и на родителите не може да се угоди,мойте се оплакваха,че не споделям,а сега когато ги чувствам много по-близки се оплакват,че ги занимавам с мойте неща и вече съм била голяма,да си решавам сама...... В  случая си мисля,че малко сме изтървали момента за сближаването,но все пак е нещо.....В днешно време много от родителите нямат време за децата си,защото трябва да мислят за утрешния ден,да свържат двата края някак си.....Още повече,че в днешно време на децата им се налага много бързо да порастнат,което ги обременява супер много..... А агресията струи отвсякъде,което е ужасно.....