Автор Тема: "Пиянството на един народ"  (Прочетена 2366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chester-girl

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 141
  • Пол: Жена
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
"Пиянството на един народ"
« -: Март 03, 2009, 15:27:08 pm »
Новините от 3 март!


Как се чувствате днес-БЪЛГАРИ? Патриотично...?-Надали..
3 март..Каква дата...само при мисълта какво се е случило тогава преди 131 години и настръхвам,но за сметка на това управляващите ни субекти не ги интересува-"Прегледът на сайтовете на българската власт категорично показва един резултат - 3 март е просто един почивен ден."( actualno.com)
 Ма така си е...какъв празник какви 5 лв..?!?!Свободни ли?!?! Ха, друг път! И управляващите го знаят много добре..Ето с тази "иначе толкова симпатична новина" се събудих на 3 март..много патриотично...ноо това не беше достатъчно!
  Нека отново да прегледам новините..(мазохизъм се казва това):"Разбиха гроба на Никола Вапцаров-Близките му искат ексхумация, костите не били там"( www.deltanews.bg)
 Ех,гадно племе сме си..Мисля си..какъв човек трябва да си, за да направиш нещо подобно..Явно дори не трябва да си човек.Опитвам се да осмисля новините до тук,но патриотът в мене не желае и да чуе..Затваря си очите..Прекалено много му дойде за един ден...И от не кой да е ден-а 3 март-Денят с главно "Д"!!!
 Не, не си мислете, че това е всичко - "Отнемат българските военни гробища в Битолско-Всички кости на български офицери и войници, почиващи в български военни гробове, братски могили и военни гробища, трябва да бъдат препогребани и събрани в обща костница, върху която да стои македонски паметник, който да гласи: "В памет на насилствено мобилизираните македонски войници в българската армия през 1915-1918 г. и 1941-1944 г.".
 Такава е директивата, която владиката на Преспанско-Пелагонийската епархия Петър е спуснал до епархийските свещеници в Битолска област." ("Фокус" и "Днес+")
 Ето и една братска постъпка..Аз предлагам дори да не ги препогребват, ами направо да ги съберат на купчина и да ги запалят и да си устроят пикник..Еми да -тия българи са гадните поробители! Да ги изровим от земята...
Почивайте под тез могили ледни:
не ще да чуйте веч тръба, ни вожд,
ни славний гръм на битките победни,
към вечността е маршът ви последни.
Юнаци, лека нощ!
Ще почиват,ма друг път..и тоя па Вазов-не беше ли и той македонец-к'ви ги дрънка? Или пък беше естраден певец..??-"Whatever!"...
  Това беше и последната "хубава" новина,коята прочетох...Патриотично ли?!?
  Седя си вкъщи и си плача пред комютъра-не ми е патриотично!
  От съседната стая чувам телевизора-по случай 3 март излъчват няк'ъв концерт от Никулден на фамилия "Тоника"-нищо против-НО ДНЕС ИЗОБЩО НЯКОЙ СЕЩА ЛИ СЕ КАКВА ДАТА СМЕ,ПО ДЯВОЛИТЕ?!?!? ДНЕС НЕ Е ПРОСТО ПОЧИВЕН ДЕН!
 Омръзна ми това пиянство, омръзна ми думите на Ботев да са валидни и днес! Искам да се събудя на 3 март и да чуя Българският химн да видя свободно развяващия се трибагреник! Да погледна хората по улиците и те да не гледат в земята като роби, а да са  отправили погледи към небето!
 Искам на 19 февруари да чувам само хубави думи-казани от сърце, като на малкото момиченце, което на въпроса :"-Защо си дошла на този паметник ?"  Отговори-"За да донеса цветенце на Апостола." А не  гъзарски изказвания-" -Ей,честито ви обесване!"
  Омръзна ми..толкова ми омръзна...Мразя се в такива моменти-Защо не може и на мен да не ми пука??!? И к'во кат е 3 март-утре па сме 4! Но не -аз си седя вкъщи и си подсмърчам за едно отминало величие...
 И отново-НЕ МИ Е ПАТРИОТИЧНО-МЪЧНО МИ Е...ЖАЛНО МИ Е..СЪРЦЕТО МИ СЕ Е СТЕГНАЛО И СЕ ЗАДАВЯМ ОТ СЪЛЗИТЕ...Защо майко си ме родила българка?..
   Днес явно 3 март не е празничен ден, а траурен! Не можем да празнуваме нещо,което нямаме.Защото ние не сме свободни!
    Ето това е "пиянството на един народ"...







How I long for utter silence...But who am I to know....When rain will turn to snow?If life brings another day.....

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: "Пиянството на един народ"
« Отговор #1 -: Март 03, 2012, 11:31:21 am »
тъжно ... но истинско ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: "Пиянството на един народ"
« Отговор #2 -: Март 03, 2015, 00:44:25 am »
 :arrow:
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.