Автор Тема: Вярвате ли в Господ ?  (Прочетена 5626 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Annyyy

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 394
Re: Вярвате ли в Господ ?
« Отговор #60 -: Февруари 02, 2009, 06:20:30 am »
Библията е писана от хора и именно поради тази причина не може да и се вярва...всъщност смятам,че точно човека е създал Бога,а не обратното(говоря за християнския бог).
Библията си остава просто една приказка и според мен не бива да се възприема като нещо истинно,защото науката е доказала много неща...създаването на планетите,еволюцията на човека...и съществуването на динозаврите  [lol] -  първите властелини на планетата,за които не се споменава нищо в Библията.И освен,като се замислите...първите хора били само два индивида...как от тези двамата сега сме 6 милиарда и косур  [lol] [lol] [lol]
Както и да е,не искам да влизм в спор с примерните християни,нито пък светотатствам,но според мен от Библията ценни са само мъдростите,не от типа за шамара и бузата  [lol] , а от типа "не съди,за да не бъдеш съден"...
Но от друга страна пък вярата не се нуждае от доказателства...нали затова е вяра...ако човек не вярва в нещо,то той ще се срине  психически.
Не, не вярвам.
Noli dicere "Ego te amo".
Permitte mihi ut hoc sentiam!

Неактивен СлАДкО нЕпОнОсИм!!

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 351
  • Пол: Мъж
Re: Вярвате ли в Господ ?
« Отговор #61 -: Февруари 23, 2009, 17:49:11 pm »
Не,защото нищо хубаво не съм видял от него ..
Сега е същата тъжна история,която всички знаем,как влюбените правят грешки гледайки как всичко си отива !