Автор Тема: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?  (Прочетена 3593 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Mисля да си взимам този телефон, обаче той си е "кодиран" за карта на T-mobile, знам че хакването му, за да работи с бг карти става с box, само че.. не знам какво е това [lol] [lol] Някой да има някаква представа?








Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tafi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2008, 11:10:34 am »
BOX-а е точно такава кутия за разкодиране на телефони, която имат всички сервизчета, които се занимават с това нещо. За един телефон не си заслужава да дадеш към 1000 лева за такава кутия, като се има предвид, че сервизчетата правят тази операция за 15-20 лева и 20-30 минути. От снимката немога да позная марката и модела на телефона, но имай предвид, преди да се хварлиш в това начинание, че някой от по-новите телефони и до момент остават неразкодируеми! (пример: нокиа н95, н96, н82 ...) Единствения начин да ги разкодираш е при един сърбин, който взимаше до скоро 80 евро, и се казва Деян. Това е най-близкия начин и не до толкова сигурен ако питаш мен. Така че разпитай преди да купуваш, за да не ти седи апаратчето на секцията за украса.

От мен един съвет ... тръгваш по малките сервизчета, на които на табелите им пише "разкодиране" казваш си модела на телефона и питаш дали могат да го разкодират. Минават 2-3 такива магазина и ако на всички отговора е "Не" отказваш се от телефончето, защото единствения начин е да го отключат от нокиа или от оператора на който е кодиран, а за целта трябва да е минал договора и да им се обадиш и да ти кажат един дълъг код, който започва с p , да го въведеш много внимателно, защото имаш право на 3 опита и след това ще трябва сервиз. Айде стига толкова, че много се олях в писане. Дано да си ме разбрала и дано съм помогнал поне малко.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2008, 20:33:24 pm »
Не точно, но схванах главната идея [lol] Мерси все пак. [air kiss] Поне знам със сигурност, че става с този телефон, защото знам, че е използван в България. Модела е T-mobile Sidekick 3 :)
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Tafi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2008, 01:16:25 am »
Идеята ми беше, че трябва да обиколиш сервизчета и да попиташ дали разкодират точно този модел.

Неактивен Petia

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 409
  • Пол: Жена
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2008, 01:55:23 am »
Интересувала ли си се, дали може да стане с турбосим?
"Look, how many stories have I broken? Hundreds.
How many have proved to be untrue? There isn't one"
Jude Law

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2008, 11:58:31 am »
турбосим?
[oops] Mм? Съжалявам - пълен лаик съм в тази област [think]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Petia

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 409
  • Пол: Жена
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2008, 12:56:15 pm »
:)
Няма да мога да ти обясня много добре, но в общи линии е следното:
Турбосим-а  е платка, което се прикрепя към сим картата ти и 'лъже' телефона, че  .. (примерно както твоя е кодиран към Т-мобайл .. ) картата е такава.
Аз имам айфон-а на Apple, който също е кодиран и чрез тази платка си работи нормално.
Не знам дали разбра нещо. : >
"Look, how many stories have I broken? Hundreds.
How many have proved to be untrue? There isn't one"
Jude Law

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Някаква идея какво е BOX и как се хаква телефон?
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2008, 22:51:53 pm »
Схванах, мерси много мила [inlovee]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.