Автор Тема: ЗА ДУШАТА  (Прочетена 10126 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #60 -: Декември 15, 2008, 08:51:36 am »
Не съм доволна!
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #61 -: Декември 15, 2008, 22:32:26 pm »
Цитат
"Това са гигантски процеси и ние, с нашия живот и съдба, с нашите претенции за изключителност наистина сме едно нищо."
С това съм напълно съгласен. Аз се старая да нямам претенции за изключителност. :) Не считам, че хората сме нещо повече от останалите същества (да не кажа, че считам обратното).

Колкото до свръх компютъра или мозъка... Това, че не е доказано съществуването му, а и не го виждаме, не означава, че го няма. Преди да открият гравитацията, тя пак е съществувала и е действала, нали? :)

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #62 -: Декември 16, 2008, 09:48:15 am »
Hi!
Има си хас да си доволна. Ти можеш и се залъгваш, понеже както сама казваш, си чела малко на тези теми, със ПРЕРАЖДАНИЯ или  Раят небесен, с който ни будалкат християнските попове. А питаш ли ни как се чувствуват такива като мен, а те не са малко, на които тези неща са безпощадно ясни, като за тях няма никакви илюзии по отношение на това, какво ни очаква.
ТАКЪВ ЕСТЕСТВЕНИЯ РЕД НА НЕЩАТА  са казвали още Римляните.
Ако няма това периочно измиране и подмяна на поколения от хора и на всичко живо, а всяко следващо поколение или популация се прибавя към предшестващите, би станало гигантско струпване на живи същества на ограничено пространство(земята). Тя не расте, няма как, земята би заприличала на мравуняк от много милиарди живи същества, напастявани от стотици хиляди години, които поради липса на храна и жизнено пространство биха се задушили и загивали с милиони от глад и липса на въздух. Земята би заприличала на колосална касапница и гробище, където всеки би изял всеки, жив или мъртав с надеждата да оцелее някой ден повече. Биха плъзнали зарази и болести и най-невероятни епидемии, при които нищо живо не би оцеляло.
За да не се случи това е тази периодична подмяна на поколенията.
Това значи, че вие и аз, и всички от нашето поколение до един, без абсолютно никакво изключение, няма прошка за никой; след неголям брой годинки 60-70, рядко повече, ще гушнем букетчето, ако има кой да го постави в ръцете ни, когато сме в ковчега, и ще си заминем окончателно и завинаги. От пръст си дошел на пръст ставаш- и цикъл за нас е приключил.
ПОВТОРКИ НЯМА. ЧОВЕК СЕ РАЖДА И ЖИВЕЕ САМО ЕДИН ЕДИНСТВЕН ПЪТ.  Поправителен не е предвиден.
Затова казват мъдрите хора, трябва да ценим всяка секунда ден и да ги живеем и изживяваме, като че са последни.
ЧОВЕК ЖИВЕЕ САМО ДНЕС И СЕГА. Бадещето е неясно и никой не знае, какво ще ни донесе. Ние сме само гости на тази земя.
само гости...Такав е жестоката истина.Хох
To be,or not to be

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #63 -: Декември 16, 2008, 12:03:24 pm »
Това е истината.... Необратим кръговрат. За това е и уникална душата ни, за да я изградим сами и за да си я запазим единствена.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #64 -: Декември 16, 2008, 16:47:52 pm »
Привет :)
Не само не съм доволна (не от темата и коментарите, лично от теб), но сега ме и ядоса. Да, не съм чела достатъчно профилирана литература, това достатъчна причина ли е да не споделя мислите си? И след като толкова си убеден във възгледите си, защо си дал начало на тази тема? Дори имам съмнения, че коментарите ми или не са били прочетени, или са пробягани по редовете. Не искам да съм права, не искам да убеждавам някого, просто търся у други алтернативи. Благодаря все пак, че не остави пост без отговор :)
В крайна сметка всички ще гнием барабар с душата си... Направо прекрасно.


П.П. Без лоши чувства!
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #65 -: Декември 17, 2008, 09:13:08 am »
Защо съм постнал тази тема ли?
Тук сме все хора, които имат отношение към изкуството литература. А тя е проява на човешката душа, на интелекта и
 чувстата човешки.
Интересно е да се запитаме, и да се опитаме да си отговорим на простичкия въпрос:"Какво е това душа? Душата има ли я, няма ли я?"
Да знаем с кого си имаме работа, когато пишем.
АКО Е ВЪЗМОЖНО РАЗБИРА СЕ.
Някои ще прочетат или са чели нещо за душата. Биха го споделили с нас и бихме си отговорили по-лесно на въпроса.
КАКВО Е ДУШАТА?  фАКТ ИЛИ ХИПОТЕЗА.
To be,or not to be

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #66 -: Декември 17, 2008, 12:32:04 pm »
Цитат
Ако няма това периочно измиране и подмяна на поколения от хора и на всичко живо, а всяко следващо поколение или популация се прибавя към предшестващите, би станало гигантско струпване на живи същества на ограничено пространство(земята).

Това какво общо има :question:

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #67 -: Декември 17, 2008, 13:26:50 pm »
Още от поста си .. в който неземен спомена да потърсим в Google.... инфо за Душата...прочетох толкова много мнения в няколко форума.. и накрая се стига пак до 42.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #68 -: Декември 18, 2008, 19:34:19 pm »
Докажи по БЕЗСПОРЕН начин, че е така, че душата се ражда и умира с тялото.
Hi!
Ти получавала ли си от умрял писмо?
Умрял да ти пял песнички или посвещавал стихове?
ДУШАТА НА ТВОЙ ПОКОЕН РОДНИНА ДА ТИ Е ИДВАЛА НА ГОСТИ?
Присъствала ли си на спиритически сеанси и разговорите на медиумите с душите на отдавна умрели покойници?
Присъствала ли си на дисекция на трупове в морга на голяма болница, извършвана от лекар паталого-анатом?
Да ти е ивала на гости душата на умрял роднина по сред бял ден и да си правила "здрасти" с нея?
Да си се здравивала с отдавна умряла приятелка и ли с нейната душа в късна вечерна доба, когато пилци не пеят, а таласъмите и вампирките танцуват румба...
НЕ СИ. ПОЗНАХ НАЛИ?...
To be,or not to be

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #69 -: Декември 19, 2008, 00:56:37 am »
Това доказва ли нещо?

Първо, може да не им е възможно, поради една или друга причина, да правят тези неща.
И в този ред на мисли:
Ти виждал ли си слон да пише писмо? Сигурно не. Но от това не следва, че няма такова нещо като слон, нали?
Или друго:
Да си срещал малко зелено извънземно по улиците? Предполагам не. И пак не смятам, че това доказва, че няма такива същества на някоя планета.

Второ, може тези неща да се случват много рядко.
И ето го въпроса:
Случвало ли ти се е на игра на карти на белот, без картите да са наредени, всеки от четирите играча, да има по 2 карета (пояснение: каре е да имаш 4 еднакви карти (например 4 седмици))? Предполагам, че не. Но това, както и сам се досещаш, далеч не означава, че е невъзможно да се случи...

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #70 -: Декември 19, 2008, 10:49:02 am »
Hi!
В разсъжденията ти има неадекватност.
Картите са релности, съществуващи предмети.
Можеш да ги видиш, пипнеш, подушиш, можеш да ги разкъсаш и изгориш даже. Има огън, дим, остава пепел. Все реалности, чието съществуване на подлежи на съмнение.
В теорията на вероятностите и в теория на игрите, има разработени математически методи, с които се изчислява, зависи разбира се е от случая и броя на участващите и тн., едно събитие, като 4-те еднакви карти, да се случи. 1 на 1000 или  или 1 на милиард и тн.
В това няма нищо  загадъчно и ирационално.
Да си видял душа, да си пипнал, помирисал, да си се здрависал или пил кафе с душата на починал приятел. Да ти е идвала на гости или изпращала честитка за РД.
МАЙ НЕ ТИ СЕ Е СЛУЧВАЛО ДОСЕГА.
To be,or not to be

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #71 -: Декември 19, 2008, 11:43:49 am »
Пак ще отбележа, че това не доказва нищо.

Мда има неадекватност в разсъжденията ми...същата, каквато в твоите.
Не каза нищо за примера с извънземните.

Това на картите не ти се е случвало нали? Шансът е много малък. Математик съм принципно и знам как се смятат тези неща. С това имах предвид, че макар нещо да е много малко вероятно да се случи и до сега да не ти се е случвало, както и на много други хора, не означава, че то е невъзможно.
А и това е едната въможност. Както казах, може нещо да ги спира, тъй че да няма шанс, затова дадох и други примери.

И за слонът може да кажеш, че съществува, гори и яде и още много неща. Ама не пише писма! Затова макар отговора на въпроса "виждал ли си слон, който да пише писма", да е не, това не означава, че няма такова същество слон. Аз примерно може да не съм виждал слон през живота си и на същия принцип да се опитвам да докажа, че не съществува...сам се досещаш, че не става така.

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #72 -: Декември 19, 2008, 11:49:45 am »
И понеже съм комерсиална: Откакто гледам "Д-р Хаус", започвам да си мисля, че има много логично обяснение дори за духовете, които се привиждат на някои хора, и все пак си вярвам в паралелните светове и разни такива възможни и невъзможни съществувания.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #73 -: Декември 19, 2008, 14:11:34 pm »
Hi!
Ако се понаваш с теория игрите ще знаеш, че се случвало в 1 играч 4 еднакви карти. Редък шанс, но реален.
Имаш реални предмети-карти. Каквото и да се случи,  се случва в действителен свят с реални резултати, които могат да се видят пипнат и тн.
ДОСЕГА за цялата история на човечеството никои нармален човек не е имал досег, контакт, взимане-даване с ЧОВЕШКА, а икаквато и да е друга душа, доколкото и ако има такива.
Само психично болни, хора  проблеми с психиката са се "срещали" с душите на познати и непознати. А тово не доказва нищо нали.
Та твоята ВЪЗОЖНОСТ  е една недомислица.
Възможности всякакви. Но не всички са реални.
To be,or not to be

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: ЗА ДУШАТА
« Отговор #74 -: Декември 19, 2008, 14:22:20 pm »
Естествено, че няма нормални хора. Нали ако кажеш, че комуникираш с души, те пращат в лудницата ;)

Пак не каза нищо за извънземните, нито за слона...

Няма как да знаеш дали шансът не е много по-малък но все пак реален...а и още не обръщаш внимание на вероятността, да не им е възможно на душите да правят тези неща.

С картите е абсолютно същото, както при душите...просто не поставям под съмнение тях, а шансът да се случи нещо. Това, че не е е случвало никога, не означава, че няма да се случи и в бъдеще.

И пак стигаме до там. Това което каза, не доказва нищо.