Автор Тема: Замислете се...  (Прочетена 2961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #15 -: Октомври 21, 2008, 08:55:33 am »
Нека спрем тези грозни гледки.

НЕКА!!! Само че въпросът е как?!?!?!?!
Колко кампании се изредиха... то не беше "Шофирай внимателно", то не беше "Не се качвай в колата ако си пил", то не беше "Убий скоростта, спаси дете" и др... и др.. А ефект!!! НИКАКЪВ!!! ЗАЩО???
Защото фсичко опира до манталитета на хората зад волана!!! Защото всеки се е юрнал да се сдобие с книжка и може, не може скача в колата и натиска газта до ламарините, ама тя книжката не прави шофьора и "Вижте ме кой съм аз" не управлява колата безопасно!!!
Аз имам чувството (колкото и грозно да прозвучи), чо докато на всеки не му се случи нещастие, никога няма да се оправим! А защо е нужно това?


Нека всеки шофьор преди да направи някоя глупост се замисли,как би реагирал ако майка му,сестра му,детето му са в  колата отсреща???

Нека всеки шофьор да се замисли, но нека се замислят и тези, които са около него, тези които му знаят лошите навици, точно тези МАЙКИ, СЕСТИРИ, БРАТЯ, най-близките, които може би би послушал, защото както виждаме с медийни кампании не се получава...

Неактивен savkom

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 744
  • Пол: Жена
  • Мама на две слънца!
Re: Замислете се...
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2008, 13:33:02 pm »
     [saddd]

 
Most biggest sin is to love the love of other!

Неактивен summerwine

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Жена
Re: Замислете се...
« Отговор #17 -: Октомври 21, 2008, 15:53:27 pm »
И според мен,проблемът ни е в манталитета..Мислим се за недосегаеми...Егоисти сме,в най-лошия смисъл на думата!!!Не зачитаме другите! [sad3]

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2008, 16:35:44 pm »
А как няма да се мислим за недосегаеми като няма един закон, който да се прилага както трябва, няма една институция, която да си върши работата свястно... То че манталитета ни е под всякаква критика, спор няма, ама като няма кой да ни "рендосва" главите при всяка простотия, която вършим така ще е...То това е такъв порочен кръг, че май никога няма да излезем от него [sradlio2]. В крайна сметка се оказва вярно, че "Когато котката я няма (или я мързи)... мишките празнуват"...

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2008, 16:59:58 pm »
Егати празника! На каква цена? И струва ли си да я плащаме всички ние?
Как по-точно да имат успех тези кампании, като самите лица на кампаниите са причинители на ПТП-та? Това ли е светлия пример, който можем да дадем на себе си и децата си? То е като един родител, който държи запалена цигара в ръка и ти казва " Забранявам ти да пушиш!". Пълна свинщина ни е държавата и не защото няма един закон. Закони има много и то хубави закони, но няма кой да ги прилага, а тези, които имат власт да го направят предпочитат да си гушнат рушвета и не ги оправдавам, но ги разбирам, защото и те живеят в същата мизерия и в къщи ги чакат деца и жена, които искат да ядат нещо. Държавата ни като цяло не е уредена правилно. Колко пари и достатъчно възнаграждение ли получават медиците ни, полицията, магистратите, че да има ред и всеотдайност без корупция? И на всичкото отгоре сме позволили на една тумба рязани фесове да ни  нагъзват яко и да правят каквото искат в собствената ни дръжава със собствения ни народ. И сме си виновни само ние, а не някой друг, не липсата на закон. Ние, с това, че го позволяваме, защото не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава.

Неактивен Boss_baby_MM

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1597
  • Пол: Жена
  • Едва ли някога бил си обичан ти,както от мене сега
    • http://princeska.stih4e.com
Re: Замислете се...
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2008, 19:05:15 pm »
Това е доказателството,че колкото и да се пазим ние самите, никога не се знае откъде може да изскочи бедата(или идиота, които се е напил до под козирката и едва ходи, но се е качил да кара). Аз самата не пия, а като карам изобщо. Често пъти съм си казвала: "Дано някой луд пияница не ми връхлети пътя." Та .... мисълта ми беше, нека ние с акъл да не пиеме, когато караме, пък дано има някой Горе и ни закриля.
Ако те няма, знам, ще полудея, знам!
Без теб не мога, знам, да оцелея!
От много сълзи, знам, ще ослепея, знам!
Ако те няма, знам, няма да живея!

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #21 -: Октомври 22, 2008, 08:39:25 am »
E да, ама явно няма, защото момичето си е било с акъла ама вече не е сред живите!!!
И ми изниква въпроса, когато онзи горе не смогва да огрее навсякъде, а пък ние разчитаме само на него и не можем да се погрижим дори са собствената си бозопасност, КАК ЩЕ СЕ ОПРАВИМ?!?!?!?

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Re: Замислете се...
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2008, 10:01:25 am »
Бяха кампании.Бяха клипове показващи ужасите по пътищата в София.То не са и първите 10 минути от новините само за това...не бяха предупреждения,съобщения и информация ... и какво??какво де?Същата работа.Българите се избиваме по пътищата всеки ден.На нас наистина не ни трябва война,ние ще се избием по и безтова за нищо не ставащите ни пътища...И това няма да спре скоро.Няма да спре защото безумците по пътищата ни са безброй.Няма да спре ,защото ако днес загинат 2-ма луди на пътя,то 10 ще получат книжка .Няма да спре ,защото всички тия потенциални убиици,нямат спирачки.Не на колите,те са им идеални.Нямат морални спирачки.Не мислят,не виждат,или просто не им пука .А когато почне да им пука...вече е късно.

Тази тема накара доста хора да  настръхнат.Това е хубаво.Ако сме накарали поне някой да се замисли преди да се качи на колата пиян,тов е хубаво.Лошото е,че темата ще се прочете само от малцина,и без това страхотни и сериозни хора,каквито са форумците тук.Лошото е ,че на  всички тук ни пука,и ни боли,а този на който не му пука ,вместо да прочете и да се замисли ,вероятно лети на някъде с колата си   [6te mal4aaa] [not fair]
Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #23 -: Октомври 23, 2008, 10:13:32 am »
Прав си bulldozera! Но може би не сме толкова малко?!?
Сигурна съм, че всеки от нас има поне един приятел, който попада в графата "Аз не съм от тези" и "Що това трябва да ме засяга"!!! Ми нека се опитаме на всеки такъв да му прадставим нещата така, както ги обсъждаме тук (все пак нали за това са приятелите). Знам, че няма да преобърнем света, но ако поне половината от тях се замислят и направят същото с други такива, може би има някаква надежда...
[mhmmmm] [molitva]

Неактивен bulldozera

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • Пол: Мъж
  • Лято е ....
Re: Замислете се...
« Отговор #24 -: Октомври 23, 2008, 10:19:54 am »
Rainbow,не искам да обиждам никого,но в общия случай говорим  за хора на които не слушат родителите си ,властите,приятелите си... Как можем да помогнем на човек,който не иска да си помогне сам и да помисли??Ако успееш да обедиш някого,това е една победа за малкото мислещи хора....Дано да стане...
Със времето увереност натрупах,
все по-бързо крачих за напред.
Всичките успехи и провали струпах
И от тях изваях свой портрет.

reinbow

  • Гост
Re: Замислете се...
« Отговор #25 -: Октомври 24, 2008, 16:38:39 pm »
Аз по-горе споменах, че това е порочен крък и май-единственото, което ни остава (за съжаление) е да се надяваме... [sad3] [molitva]

Неактивен Ellectra

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Жена
  • It'S mY lifE!
Re: Замислете се...
« Отговор #26 -: Октомври 24, 2008, 18:57:34 pm »
Прочетеното много ме разтрои..и наистина манталитета на българското общество е стигнал до "На мен не може да ми се случи", но факт е, че може да се случи на абсолютно всеки един от нас...и във всеки един момент. [sad3]
Но понякога ще се връщам в реалното,
ще те търся незрима в нощта,
ще се спъвам и ще падам понякога...
и ще плача... но пак ще вървя...!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Замислете се...
« Отговор #27 -: Юли 24, 2009, 00:39:33 am »
Жалко ... но факт ... замисли ли се - няма ...
Утре пак е ден ... утре на мен няма да се случи ... утре ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.