Автор Тема: acer aspire one 150  (Прочетена 2634 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
acer aspire one 150
« -: Октомври 13, 2008, 17:12:38 pm »
Какво ще кажете за acer aspire one 150 лаптопите. Дилемата е acer aspire one 150 или asus eee pc 900?








Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2008, 18:51:08 pm »
Цитат
Acer Aspire One Vs. Asus EEE
17 септември 2008

http://www.computers-bg.net/

Оценка 5.0/5 (3 гласа)
ImageПрез последната една година се наблюдава голямо развитие при ултра мобилните компютри. Първият модел на Asus EEE беше с малък 7 инчов екран, 4 GB SSD диск, и Celeron процесор. В момента, мини лаптопите са с пъти по-мощни, и изборът на модели е много по-голям. В редакцията разполагаме с два модела на компаниите Asus и Acer  - Asus EEE 1000H  и Acer Aspire One AOA 150. Днес те ще бъдат нашите състезатели.

Нека да разгледаме характеристиките на двата мъника.  И двата модела използват за процесор Intel Atom N270 1.6 GHz, 1 GB DDR2 Ram 533 MHz, и дъна с Intel 945 чипсет. Вграденото видео и в двата модела е Intel 950 Gma, със използване на споделена памет до 256 MB. От тук започват разликите. Моделът на Asus има десет инчов монитор, пълно размерна клавиатура, шест клетъчна батерия, 80 GB HDD, 1.3 MP камера и тегло от 1,4 килограма. От своя страна Acer Aspire One AOA 150 има 8,9 инчов монитор, също пълно размерна клавиатура ( но по-удобна от тази на Asus EEE ), само три клетъчна батерия, 120 GB HDD, 0.3 MP камера и тегло от само 0.98 килограма.

При изброените по-горе характеристики, е ясно че, разлика в производителността не може да се очаква, затова и не сме правили тестове. Разликата между двата мини лаптопа е в малките разлики. Единственото голямо предимство на  Asus EEE 1000H е използваната шест клетъчната батерия, която ви гарантира около 5 часа безпроблемна работа. Но това се явява и най-големия проблем. Масата на Asus EEE 1000H е цели 1.4 килограма и със своите размери, по скоро е към класа на нормалните лаптопи. От друга страна,  Acer Aspire One AOA 150  със своята три клетъчна батерия, издържа около два часа и тридесет минути, но тежи само 0.98 килограма, и е доста по-малък от модела на Asus. Според нас екрана на  Acerа, също е по-добър. Излиза, че избора кой от двата модела ще изберем, зависи най-много от цената и то в България. Acer Aspire One AOA 150, се предлага за 635 лева с ддс, и лицензиран Windows XP Home Edition. Asus EEE 1000H се предлага за 725 лева с ддс, с инсталиран Linux, като моделът с XP е по-скъп.

Според нас правилният избор е  Acer Aspire One AOA 150, ако сте склонни да го зареждате по-често. просто моделът на Asus е доста по-скъп, а не предлага нищо повече.



Но аз пък ти препоръчвам HP 2133 Mini-Note PC
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF06a/321957-321957-64295-321838-306995-3687084.html

Ние предлагаме 2 варианта:
Преносим компютър HP 2133 Via C7-M (1.6GHz) 8.9"WXGA 2048MB 120GB modem 802.11a/b/g BT 6-Cell LiIon Batt VHB32 OF07 Ready 1 year warranty
и
Преносим компютър HP 2133 Via C7-M (1.6GHz) 8.9"WSVGA 2048MB 120GB modem 802.11a/b/g BT 6-Cell LiIon Batt Linux 1 year warranty

ако ти хареса ще уредиме хубава цена :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2008, 19:19:03 pm »
Знам ама са над 1000 лв. А аз не съм кой знае къв хакер. За гъзарията и зa дребни поправки евентуално в програма за чертане Autocad

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2008, 23:53:35 pm »
под 1000 са :) но за ауттокад не мисля че ще ти върши работа, което и да е, слабички са
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2008, 12:08:33 pm »
Можеш ли да ми кажеш точно цената на НР все пак е за предпочитане :) И ти къде работиш Stemo?

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2008, 12:14:41 pm »
Да
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2008, 12:17:22 pm »
HP 2133 Via C7-M (1.6GHz) 8.9"WSVGA 2048MB 120GB modem 802.11a/b/g BT 6-Cell LiIon Batt Linux 1 year warranty

Серия      2133
Процесор      Via C7-M ULV 1.6 GHz / 800 MHz, 128 KB L2
Чипсет      VIA CN896NB and 8237S SB
Памет      2048MB DDRII 667MHz 1 DIMM
Твърд диск      120 GB 5.4 krpm
Оптично устройство   n/a
Дисплей      8.9" (22.61 cm.) WSVGA
Видео      VIA Chrome 9
Звук   High Definition Audio, stereo speakers
Мрежа      Broadcom Ethernet Integrated Controller (10/100/1000)
Безжична мрежа   Broadcom 802.11a/b/g, Bluetooth
Модем      56K modem
Разширителни слотове   1 ExpressCard/54 slot
Интерфейс   2 USB, VGA, power connector, RJ-45, stereo headphone/line out, stereo microphone in
Четец за карти    Secure Digital (SD) slot
Web камера   VGA camera
Сигурност      Kensington lock, Symantec Norton Internet Security
Софтуер      Linux
Батерия      6-cell Li-Ion Battery Internal
Тегло   1.27 kg


Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2008, 09:37:20 am »
Може да ставам нахална ама много ми е интересно как се преинсталира като няма CD разбрах че с флашка нестава. И другия въпрос ми е acera има ли към комплекта дрижери за него?

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2008, 14:22:30 pm »
Тези, които нямат операционна система се инсталират със external CD/DVD ROM :)

А в нашия сервиз имаш добър познат :) остава да се сетиш кой е той :> ако избереш нашите продукти де  :>

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2008, 16:56:21 pm »
Знам го :) Вчера му казах за моето решение и не ми го одобри но все пак......... аз говора за тези които са си с операционна ХР  за аспире оне 150 а какво е external CD тва като на настолния копютър CD ROMa специален. Аз не искам друг да ми го преинсталва искам си аз. Инчи секи ден не ми се идва за преинстал  [lol]

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2008, 19:14:17 pm »
Знам го :) Вчера му казах за моето решение и не ми го одобри но все пак......... аз говора за тези които са си с операционна ХР  за аспире оне 150 а какво е external CD тва като на настолния копютър CD ROMa специален. Аз не искам друг да ми го преинсталва искам си аз. Инчи секи ден не ми се идва за преинстал  [lol]

какво си решила?

External  е външно CD, което се включва на някое USB :)
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 08:16:23 am »
тъй стигнах дооооооооооо преинсталацията на acer :) у нас е :)Можеш ли стъпка по стъпка ако имаш време да ми кажеш за boot на флашка до момента в който подкарвам инсталацията. направих флашката бутабъл и нормално с копи и пасте ли се прехвърля windows. Дъното си разпознава usbito

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: acer aspire one 150
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2008, 11:27:25 am »
Това е вече към отдел инсталации, аз съм отдел продажби :) Тошко трябва да е запознат, аз от флашка не съм инсталирал.
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен merita

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 728
  • Пол: Жена
Re: acer aspire one 150
« Отговор #13 -: Октомври 24, 2008, 14:36:19 pm »
Ако някой ден се позентересуваш или някой пита за boot USB за windows, аз успях след 6 дена:) .