Автор Тема: Книгата която...  (Прочетена 5194 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dulce_Insoportabla

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1407
  • Пол: Жена
Книгата която...
« -: Септември 14, 2008, 17:13:10 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми...
Книгата, която никога няма да забравя...
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти...
Книгата, която ме разплака...
Книгата, на която съм се смеел/а най – много...
Книгата, която ме е научила на най – много неща..
Книгата, която така и не дочетох...
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря...
Книгата, която ми е била най – интересна...
Книгата, която ми е била най – неразбираема...
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)...
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”...
Българската книга, която обичам най - много...
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а...
Книгата, която всеки трябва да прочете...
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време...








Неактивен TakaNeStavaTo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
  • Пол: Мъж
  • ляляля...и аз пея своята песен...ляля...
Re: Книгата която...
« Отговор #1 -: Септември 14, 2008, 18:28:14 pm »
Интересна тема  [ya yaaa da daaa]


Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми...
Книгата, която никога няма да забравя...        "Живот на заем"
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти...     "Клетниците"
Книгата, която ме разплака... ехее чак разплакване не,но на Ремарк някой ме разстроиват
Книгата, на която съм се смеел/а най – много...  "Речникът на дявола"
Книгата, която ме е научила на най – много неща.. "Живот на заем"
Книгата, която така и не дочетох ... "Среща със смъртта" 
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря... Няма такава :Д
Книгата, която ми е била най – интересна... хмм ... може би някоя на Спаркс...
Книгата, която ми е била най – неразбираема... "1984"
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)... помня всички
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”...
Българската книга, която обичам най - много... оу... "Мамино синче"
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а... не съжалявам за нито една ::
Книгата, която всеки трябва да прочете... "Живот на заем"
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време... "Граф Монте Кристо"
"Сякаш имах спомен за нещо хубаво, което съм изживял тук преди време. А в действителност минавах за първи път оттук. Защо всичко тук ми изглеждаше толкова хубаво? Тази гледка сякаш бе моето място, към което отдавна съм се стремял. Колко дълго бях мислил за него, за сладкото лъкатушене на пътя малко по нататък, за уединеността сред дърветата, за приятната емоция от срещата с тази гледка"

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: Книгата която...
« Отговор #2 -: Септември 14, 2008, 19:55:44 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми - Библията
Книгата, която никога няма да забравя - "Вино от глухарчета" Рей Бредбъри
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти - "Дългата разходка" Стивън Кинг
Книгата, която ме разплака - "Повикай ме" Джеймс Джонс
Книгата, на която съм се смеел/а най – много - "Четвъртата ръка" /Джон Ървинг/ и произведенията на П.Г.Удхаус
Книгата, която ме е научила на най – много неща - Библията, "Вино от глухарчета" Рей Бредбъри, "Кланица 5" Кърт Вонегът, "Дългата разходка" Стивън Кинг, "Часовник без стрелки" Карсън Маккалърс
Книгата, която така и не дочетох - "Заслепението" Елиас Канети
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря - ПАК да прочета "Галапагос" Кърт Вонегът
Книгата, която ми е била най – интересна - "Дългата разходка" Стивън Кинг
Книгата, която ми е била най – неразбираема - "Голият обяд" Уилям Бъроуз
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се) - забравила съм й заглавието съответно :р
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете” - "Мери Попинз" Памела Травърз, "Питър Пан" Джеймс Матю Бари
Българската книга, която обичам най - много - "Време разделно" Антон Дончев
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а - "Фактотум" Чарлс Буковски
Книгата, която всеки трябва да прочете - Библията
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време - "Братя Карамазови" Ф. Достоевски
Let your soul be your pilot

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #3 -: Септември 14, 2008, 20:38:14 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми... Приключенията на Майлс Воркосиган от Лоис Макмастър Бюджолд /всичките 13 книги/
Книгата, която никога няма да забравя... Много са, пък и не забравям книги, които съм чела :)
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти... Може би "Дракони на есенния здрач" - Маргарет Вайс и Трейси Хикман
Книгата, която ме разплака... Дан Симънс - Триумфът на Ендимион, Димитър Талев - Преспанските камбани,  Кевин Андерсън - Разпръснати слънца и др.
Книгата, на която съм се смеел/а най – много... Тери Пратчет и Нийл Геймън - Добри поличби
Книгата, която ме е научила на най – много неща.. Няколко са: Франк Хърбърт - Дюн, отново Лоис Макмастър Бюджолд - книгите за Майлс Воркосиган, Марион Зимър Брадли - Господарката на сокола
Книгата, която така и не дочетох... Само 1 е досега - "Лабиринт" на нз кой си [lol]
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря... Последните 2 части на поредицата "Сага за седемте слънца" на Кевин Андерсън /не са издадени още на български/
Книгата, която ми е била най – интересна... Тези на Кевин Андерсън, Лоис Макмастър Бюджолд, Марион Зимър Брадли, Франк Хърбърт, Маргарет Вайс и Трейси Хикман, Айзък Азимов :)
Книгата, която ми е била най – неразбираема... Айзък Азимов - Втората фондация [lol] Защото не бях чела предните книги [lol]
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)... Нещо на Кърт Вонегът беше май :) И разни тънички фантастики :)
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”... Пипи Дългото Чорапче естествено, Братята с лъвски сърца и още многоооо, както и "последната" ми по-детска - "Приказка без край" /Михаил Енде/
Българската книга, която обичам най - много... Талев - Железния светилник, Преспанските камбани, Илинден, Гласовете ви чувам [heart__] Както и фантастичните разкази на Любен Дилов [heart__]
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а... Няма такава :)
Книгата, която всеки трябва да прочете... Всички, които изброих по-горе :)
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време... Няма такова нещо като не ми остава време да прочета книга [lol] "Когато някой иска да направи нещо си намира причини, а когато не иска си намира оправдания" :)
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 20:40:15 pm от kalista »
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #4 -: Септември 23, 2008, 23:33:55 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми...  :arrow:Ммм.. Може би "Анн от Зелените покриви" /Л.Монтгомъри/
Книгата, която никога няма да забравя...  :arrow:"Властелинът на Пръстените" /Толкин/, "Гробище за домашни любимци" /С.Кинг/
Книгата, която съм препрочитала най – много пъти...  :arrow:четвъртата част на Хари Потър  :)
Книгата, която ме разплака...  :arrow:Почти всички книги, които съм прочела, са ме разплаквали на моменти. Но помня,че много плаках на "Малката принцеса" /Ф. Бърнет/
Книгата, на която съм се смеела най – много...  :arrow:всичките части на Хари Потър  :)
Книгата, която ме е научила на най – много неща...  :arrow:"Кръстникът"/М.Пузо/, "Край река Пиедра седнах и заплаках" /П.Коелю/, "Под игото" /Ив. Вазов/
Книгата, която така и не дочетох...  :arrow:"То" /С. Кинг/ четох я предимно късно вечер и към средата вече ми стана много страшно, оставих я и гледах филма  [lol]
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря...  :arrow:4-та и 5-та част на поредицата "Горската роза" /К. Май/
Книгата, която ми е била най – интересна...  :arrow:отново 7-те книги за Хари Потър  [heart__]
Книгата, която ми е била най – неразбираема...  :arrow:"Петата планина" /П.Коелю/
Книгата, която дори не помня, че съм чела (в смисъл... най – незапомнящата се)...  :arrow:Амиии... не помня.
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”...  :arrow:"Хайди", "Питър Пан", "Пипи Дългото чорапче" иииии "Патиланско царство"  [inlovee]
Българската книга, която обичам най - много...  :arrow:"Под игото"  [heart__]
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочела...  :arrow:Понякога съжалявам, че съм чела книги на Стивън Кинг, защото много ми развинтиха въображението [lol] :p
Книгата, която всеки трябва да прочете...  :arrow:"Хари Потър" - за да ни потопи в един магичен свят, в който можем да открием много истини за реалния.  :)
Книгата,която винаги съм искала да прочета,но все не ми остава време...  :arrow:"Малкият принц" 
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 23:36:51 pm от me4tatelka »
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен Arcanum

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 79
Re: Книгата която...
« Отговор #5 -: Септември 24, 2008, 09:29:44 am »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми... :arrow: Всички, които съм чел са ми помогнали
Книгата, която никога няма да забравя...  :arrow:Тайко на Ейджи Йошикава
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти...  :arrow:Властелинът на пръстените- 36 пъти  [oops]
Книгата, която ме разплака...  :arrow: няма такава
Книгата, на която съм се смеел/а най – много...  :arrow:Златното руно на Робърт Грейвз
Книгата, която ме е научила на най – много неща.. :arrow: История на древен Рим на Теодор Момзен  [lol]
Книгата, която така и не дочетох...  :arrow:Престъпление и наказание  [shame]
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря...  :arrow:Втората част на Потоп на Сенкевич
Книгата, която ми е била най – интересна...  :arrow:Може би Хари Потър пета част прочетох я за една вечер  [oops]
Книгата, която ми е била най – неразбираема... :arrow: Махалото на Фуко
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)...  :arrow:Метеоритът  на Дан Браун
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”...  :arrow:Карлсон, който живее на покрива
Българската книга, която обичам най - много...  :arrow:Стихотворенията на Ботев
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а...  :arrow:няма такава
Книгата, която всеки трябва да прочете...  :arrow:Властелинът на пръстените, Тайко
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време... :arrow: за всяка книга има време  :)

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2008, 14:39:32 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми... "Лъки" на Джаки Колинс
Книгата, която никога няма да забравя... Шифърът на Леонардо
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти... поредицата за Лъки те са 5 книги и 5те съм ги чела по над 10 пъти
Книгата, която ме разплака... може ли разказ... Дервишово семе
Книгата, на която съм се смеел/а най – много... не мога да се сетя
Книгата, която ме е научила на най – много неща... пак същата поредица
Книгата, която така и не дочетох... "Под Игото" така и не ме грабна
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря... "Клетниците" в оригинал и "Черният красавец"-имах я но сега я няма никъде
Книгата, която ми е била най – интересна... пак ще се повторя за поредицата
Книгата, която ми е била най – неразбираема... "Светата кръв и светият граал"
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)... не се сещам..хаха
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”... Приказките на братя Грим и "Приказка без край"
Българската книга, която обичам най - много... за книга не знам но ... "Крадецът на Праскови" и Яворовите стихотворения
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а... няма такава
Книгата, която всеки трябва да прочете... "Лъки"
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време...  "Живата факла" - Стивън Кинг

« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 21:39:27 pm от Gentiana »

Неактивен small_heart

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 163
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2010, 14:33:46 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми... - "Пипи Дългото Чорапче", колкото и странно да звучи. ;)
Книгата, която никога няма да забравя... "Време разделно"
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти... "Пипи Дългото Чорапче"
Книгата, която ме разплака... "Време разделно"
Книгата, на която съм се смеел/а най – много... "Дневниците на Джорджия Никълсън" (всички части)
Книгата, която така и не дочетох... "Повелителят на зората" . Зарязах я преди 4-5 години, но смятам скоро да я довърша. (:
Книгата, която ми е била най – интересна... Една ли е... Ако се счита тази, която съм прочела най-бързо - 3-тата книга от поредицата "Здрач" - "Зазоряване", я прочетох за един ден.
Книгата, която ми е била най – неразбираема... Автобиографията на Бранислав Нушич
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)... такива глупости съм чела като по-малка, че дори не им помня заглавията...
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”... "Пипи Дългото Чорапче"
Българската книга, която обичам най - много... "Време разделно" , "Чернишка"
Книгата, която всеки трябва да прочете... "Под игото"
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време... "Хари Потър" и "Властелинът на пръстените"
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 14:37:55 pm от small_heart »
По-ниска съм, защото коленичих,
докато ти строях пиедестала.
(Елица Мавродинова)
~


~
В главата толкова въпроси имам...
Към теб - за радостта, проблемите...
Но мисля със писмото си да спирам...
Че свършва ми мастилото във вените...
by nMz


Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2010, 14:58:53 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми -  „Светът на Софи”
Книгата, която никога няма да забравя  - „Дамата с камелиите”, „Отнесени от вихъра”, „Поручик Бенц”, „Хари Потър”, „Край река Пиедра седнах и заплаках”, „Норвежка гора”, „Петте четвъртини на портокала”, „Любовникът на лйеди Чатърли”
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти – „Осъдени души”
Книгата, която ме разплака...   – „Дамата с камелиите”
Книгата, на която съм се смеел/а най – много е „Дон Кихот”
Книгата, която така и не дочетох  - „Името на розата” на Умберто Еко
Книгата, която ми е била най – интересна – „Осъдени души”, „Лятото на вещицата”
Книгата, която ми е била най – неразбираема -  няма такава
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а  - със сигурност има, но наистина не помня
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”  - „Малкият принц”
Българската книга, която обичам най – много – „Тютюн”, „Крадецът на праскови”
Книгата, която всеки трябва да прочете – „Малкият принц”
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета, но все не ми остава време – човек винаги трябва да има време за една стойностна книга
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Книгата която...
« Отговор #9 -: Септември 11, 2010, 12:25:31 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми... - Библията
Книгата, която никога няма да забравя... - "Парфюмът"
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти... - "Анна Каренина", "Евгений Онегин"
Книгата, която ме разплака... - "Една арабска принцеса разказва"
Книгата, на която съм се смеел/а най – много... -"Мизъри"
Книгата, която ме е научила на най – много неща.. "Престъпление и наказание"
Книгата, която така и не дочетох... "Война и мир"
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря... Май няма такава
Книгата, която ми е била най – интересна... - "Илиада"
Книгата, която ми е била най – неразбираема... - "Светата кръв. Светият граал"
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)... - Не се сещам  [lol]
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”... - "Малкият принц"
Българската книга, която обичам най - много... - "Под игото" [heart__]
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а... - Няма такава
Книгата, която всеки трябва да прочете... - "Тримата мускетари", "Престъпление и наказание", Библията
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време... - "Възкресение"
Would you die for the one you love?

Неактивен DarkPassionPlay

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 83
  • Пол: Жена
Re: Книгата която...
« Отговор #10 -: Септември 11, 2010, 13:13:38 pm »
Книгата, която е допринесла най – много за изграждането на самоличността ми..."Принцеса Нитокрис"
Книгата, която никога няма да забравя..."Светата кръв, светият Граал", "Тайната вечеря", "Капитан Блъд", "Братята с лъвски сърца"
Книгата, която съм препрочитал/а най – много пъти..."Шифърът на Леонардо"
Книгата, която ме разплака..."Вещицата от Портобело", "Братята с лъвски сърца"
Книгата, на която съм се смеел/а най – много..."Емил от Льонеберя"
Книгата, която ме е научила на най – много неща.."Загадката на Граала"
Книгата, която така и не дочетох..."Дон Кихот"
Книгата, която искам да прочета, но не мога да намеря...Няма такава
Книгата, която ми е била най – интересна..."Тайната вечеря"
Книгата, която ми е била най – неразбираема...няма такава
Книгата, която дори не помня, че съм чел/а (в смисъл... най – незапомнящата се)...Всяка книга е уникална сама по себе си
Книгата, която ми напомня какво беше онова нещо „дете”..."Пипи Дългото Чорапче"
Българската книга, която обичам най - много..."Под игото", "Крадецът на праскови"
Книгата, за която съжалявам, че съм я прочел/а...няма такава
Книгата, която всеки трябва да прочете...О, толкова са много. Колкото повече книги човек прочете, толкова по-добре
Книгата,която винаги съм искал/а да прочета,но все не ми остава време..."Името на розата", но като цяло винаги намирам време за книга.
"ВРЕМЕТО НА ГЕРОИТЕ СВЪРШИ, ХРИСТИЯНСКИЯТ БОГ ГИ УБИ, ОСТАВЯЙКИ СВЕТА БЕЗ НИЩО ОСВЕН С ХЛЕНЧЕЩИ МЪЧЕНИЦИ" БЕОУЛФ