Автор Тема: Кавалерите - има ли ги?  (Прочетена 16061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #60 -: Август 29, 2009, 10:14:53 am »
Така си е. Парите са необходимост, за да постигнеш целите си, но ако те са целта - става страшно. Губят се много други ценности и човек се главозамайва.
Кавалерството - ще се повторя и потретя и не знам какво още - си е част от възпитанието и не може да се придобие, както се придобива шофьорска книжка. То си е качество от характера на човека и понеже говорим за "мъжко качество", ще спомена, че и за дамите важи същото. Не знам обаче дали има термин, с който се определя това качество при жените.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #61 -: Август 29, 2009, 12:37:38 pm »
За мен е въпрос на възпитание, самодисциплина и отношение както към самия себе си, така и към заобикалящия те свят. Кавалера не е кавалер само в присъствието на дама, респектично жена, а качествена характеристика на индивида, която ако е реална, а не маскировка е константа.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #62 -: Август 29, 2009, 20:35:54 pm »
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,1818.msg744885/topicseen.html#msg744885
Как бихме коментирали, тази тема с Кавалерите :)
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #63 -: Август 29, 2009, 21:55:08 pm »
Мисля, че намесваш две теми. Но твоя работа...

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #64 -: Август 29, 2009, 22:22:01 pm »
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,1818.msg744885/topicseen.html#msg744885
Как бихме коментирали, тази тема с Кавалерите :)

Питай нещо конкретно.. защото не виждам много общо между темите.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #65 -: Август 30, 2009, 02:38:05 am »
http://forum.stih4e.com/index.php/topic,1818.msg744885/topicseen.html#msg744885
Как бихме коментирали, тази тема с Кавалерите :)

Питай нещо конкретно.. защото не виждам много общо между темите.
В мненията на дамите се зачети. Учудващо близки са всички писали по темата. Представи си, че някои незнаем младеж, иска да те спре на улицата, да те заговори, да ти каже колко си хубава и как е поразен от теб, а ти го подминеш "като малка гара"...
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #66 -: Август 30, 2009, 03:15:02 am »
Според мненията на повечето кавалерството се приема като дисциплинирано поведение към Жените. Точно това кавалерство и поведение дава някакво самочувствие на мъжете в разговорите и действията си към жените. И относно другата тема "Какво правите ако ви заговорят на улицата" като:

Цитат
author=MoonLight link=topic=1818.msg32509#msg32509 date=1131739528]
Аз да не съм луда да му обърна внимание! Кой знае какъв е и с какви намерения...  [think]

Цитат
author=PETIA{P}^^^ link=topic=1818.msg32358#msg32358 date=1131727765]
Ами зависи , кой е този някой ... ако е само ей така на бъзик, естествено, че ще го подмина ... но  е някой готин батко ... може и да му отвърна :-> Иначе ми се е случвало ...

Цитат
author=AngelGoneBad link=topic=1818.msg32827#msg32827 date=1131799412
 Миналата година като се връщах от морето, чакайки на бургаската гара докато дойде влака, се запознах с един мъж, който се оказа...не знам как да го опиша....източник на енергия за мен!Невероятен човек, пълен с мъдрост, незаменим приятел!И то защо!?Защото бях натъжена тогава и той решил да ми помогне!3 часа чакахме влака заедно и още 7-8 часа докато пристигнем до пловдив не сме спирали да си говорим!И сега все още подържаме връзка и благодаря на Бога че ме срещна с него!

Колкото и да обективно, мъжете предприемаме разговор с жена, която харесват, макар че не са извършили нищо кавалерско в това. И в повечето случаи мъжете биват отрязвани в разговорите си към жените. Но това е първата стъпка, да предприемеш разговор, за до покажеш, че си един готин мъж с обноски, който иска да се запознае по някакъв начин с определена дама. Мъжете рискуват, защото нищо не губят-едно изрязване, че и няколко.
но
Mнението което изказах беше чисто и просто - какво получават кавалерите насреща за доброто си отношение?


Колкото до това дали има кавалери определено съм на мнение, че ги има. В повечето случаи са неприложими, но ги има.:) По принцип е редно да бъдеш кавалер навсякъде, но в много случаи се злоупотребява с това. В други пък изглеждаш странен. Не исках да давам примери, но ще направя малка вметка. Тази вечер излизах с една позната(хубаво момиче). Попитах я как би реагирала и какво би си помислика, ако някой мъж я срещне на улицата и и каже че изглежда добре. Отговорът беше, че ще благодари но ще си помисли, че нещо не му е наред. Преди време дама на около 40 слизаше зад мен от автобуса. Беше доста хлъзгаво и като слязох се обърнах и и подадох ръка. Не мога да кажа че съм изглеждал ненадеждно. Отивах на едно събрание, което предполага официално облекло. Останах изненадан когато се дръпна все едно искам да и взема чантата. А как би реагирала дама в зведение, която бива поканена на танц или и е направен комплимент. В повечето случаи негативно. Всъшност като се замисля то може би и ние мъжете сме си постлали така. Но не е грешно и твърдението, че "Чудеса има там където вярват в тях и колкото повече вярват, толкова повече стават" - Дидро. Необходимо ли е обаче да бъдем мнителни към всичко. Защо не може еддин добър жест да бъде приет като такъв? Права си (dukessa) като казваш, че фалшивото кавалерство може да се усети. Но всичко ли е фалшиво. Като гледам всичко написано досега може би и по този начин засягам и темата представена от chocolate_fairy за това дали и до колко са дами жените :)

И така... поведението на мъжете може да бъде кавалерско, но какво е отсрещното на жената. До къде жените разбират, че той е кавалер, без да го е показвал, а трябва ли да го направи за да предизвика вниманието на жената, и тогава да бъде приемливо мъжкото поведение.
« Последна редакция: Август 30, 2009, 03:27:16 am от NoMore »
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #67 -: Август 30, 2009, 08:05:16 am »
Съгласна съм с теб, че истинското кавалерство не винаги се оценява от дамите/жените. А причината за това я виждам в обкръжаващото ни ежедневие, в което на улицата всеки един момент могат да ти откраднат чантата или скъпото палто или нещо подобно. Може би затова много жени са недоверчиви към подобни прояви на кавалврство, защото вътрешно са си изградили система за самозащита, която предполага да не се общува с непознати. Нямам в момента друго обяснение.

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #68 -: Август 30, 2009, 16:53:45 pm »
..обикновено като те заговорят на улицата.. не чуваш нищо приятно.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен Kristo

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2766
  • Пол: Мъж
  • У шумЯн Йе супЯр бря дите!
    • Вторият ми блог
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #69 -: Август 30, 2009, 18:22:36 pm »
..обикновено като те заговорят на улицата.. не чуваш нищо приятно.

Е то тва зависи от момичето, което би било заговорено.  [lol]
Игра на безумна фантазия - новото ми електронно издание, сваляне като pdf-файл...

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #70 -: Август 30, 2009, 18:32:42 pm »
..обикновено като те заговорят на улицата.. не чуваш нищо приятно.

Е то тва зависи от момичето, което би било заговорено.  [lol]

Така ли мислиш? :) Защото моето мнение е, че просташките подвиквания не подминават никой.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен NoMore

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
  • The smile in my dream... I Found on your face!
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #71 -: Август 30, 2009, 18:40:41 pm »
..обикновено като те заговорят на улицата.. не чуваш нищо приятно.

Е то тва зависи от момичето, което би било заговорено.  [lol]

Така ли мислиш? :) Защото моето мнение е, че просташките подвиквания не подминават никой.

Едно е да ти подвикват, друго е да се опитат да те заговорят.
Ние сме щастливи тогава, когато за всичко в нас има съответствие извън нас.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #72 -: Август 30, 2009, 20:52:55 pm »
Малко просташки ще прозвуча, но ако някой ме псува на улицата и аз не оставам по-назад. Къдря си ги такива, каквито ми дойдат в момента в главата. Но ако ме попитат нещо с нормален тон, разбира се, че обяснявавам, дори се усмихвам, ако сметна, че е необходимо. Въпрос на ситуация е и на настроение.

Неактивен ansityy

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 78
  • Пол: Жена
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #73 -: Септември 02, 2010, 17:39:29 pm »
мда , има ги .. но не са много , за съжаление  =:) .. а има и кавалери който се правят на съвсем други хора само за да изглеждат по "готини"  [crazyyyY] .. аз познавам кавалери който са невероятни хора, имат много приятели  [inlovee] нужно ли е за да си кавалер да си гей ?  [lol] момчета замислете се, като кавалери много повече момичета ще ви харесат [ya yaaa da daaa] [namigG]
If you think I'm crazy-thats right
If you think I'm lazy-thats right
But I dont care what you think about me
So fuck you .. !! (sun):P

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Кавалерите - има ли ги?
« Отговор #74 -: Септември 02, 2010, 18:56:38 pm »
Има ги, има ги :)
Would you die for the one you love?