Автор Тема: А вярвате ли в Дявола?  (Прочетена 5891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
А вярвате ли в Дявола?
« -: Август 06, 2008, 22:51:49 pm »
Всички теми свързани с "висши" създания са "Бог това", "Бог онова"..

Та нека ви задам така въпроса си - щом вярвате в Бог, вярвате ли в Дявола - нали това е "злият" еквивалент  [lol]

И друго - съществуването на едното, значи ли по теорема, че и другото съществува и може ли да се вярва само в едното   :p







Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #1 -: Август 07, 2008, 10:47:57 am »
аз мисля че не можеш да вярваш в Бог и да не вярваш в Дяволоа.. те са като ИН и ЯН  едното без другото не съществува...

аз не вярвам в нито едно от двете.. вя2рвам че има висша сила която ни направлява ..не знам дали е Бог а и не мисля че е бог п скоро е вид енергия която съответно като всяка енергия може да премине в отрицателна... Вярвам че човек има съдба но в Бог и Сатаната не вярвам... че има нещо има но то е е дори близо до това което се описва по библии и църковни песнопения... за мене тва е човешка илюзия за идеализиране на вярата

Неактивен rockstar

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 973
  • Пол: Мъж
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #2 -: Август 07, 2008, 11:17:29 am »
aз вярвам единствено в ОБИ УАН и ЙОДА
другите божества просто не ги признавам

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #3 -: Август 07, 2008, 15:44:32 pm »
За всичко си има и противоположен полюс.Добро-Зло,Вяра-неверие,обич-омраза,Бог-Дявол.Борим се с единия ,за да дадем път на другия.Бог за мен е доброто,така да се каже обобщеното име на доброто.Бог е вярата в нещо,в някой,в живота.Но си има и зли сили,като ненавист,злоба,омраза...Така че под името на дявола слагам всичко лошо в живота. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен FlamenemY

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #4 -: Август 08, 2008, 14:15:22 pm »
Съгласен с tonnny_bg, макар че в крайна сметка за всеки е различно кое точно ще бъде "Бог" и кое "дявол". Но така или иначе не може да се говори за дявола като същество, било и свръхестествено  :)
^ In my opinion

Неактивен ivorysoul

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2478
  • Пол: Жена
  • No one is an island
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #5 -: Август 10, 2008, 18:11:03 pm »
вярвам, че има тъмни сили и тяхната персонификация е дяволът, по-скоро ме вълнува въпросът дали тези сили са външни или са онази налична част в човешката същност наричана 'тъмна страна'
Let your soul be your pilot

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #6 -: Август 30, 2008, 19:57:03 pm »
Това е изначалния дуализъм  в природата и човека. (+) и (-), нощ и ден, добро и зло, Господ и Дявол,електрон и протон.
Господ и Дявол, са сиамски близнаци, човешки фантазета, рожба на човешка фантазия и  синоним на добро и зло,на нощ и ден, неща и абстррактни, и много относителн
НИЩО ПОВЕЧЕ...
To be,or not to be

Неактивен koteto

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 676
  • Пол: Жена
  • Kids like us should wear a warning ``
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #7 -: Септември 02, 2008, 00:33:21 am »


Та нека ви задам така въпроса си - щом вярвате в Бог, вярвате ли в Дявола - нали това е "злият" еквивалент  [lol]


МИи аз ако кажа ,че и в Бог не вярвам много ,не че имам нещо против него (ходя си на църква), просто съм по-склонна да вярвам на неща които могат да се докажат .. науката и т.н.
Например , не Бог е създал Земята,птичките и пчеличките ,а това е резултат от хилядолетна еволюция на природата и т.н. А колкото до  вярата в Дявола ,не мисля че щом вярваш в Бог трябва да вярваш и в него...
I'm not so good at advice...but can I interest you in a sarcastic comment? 

                          

Неактивен K.P.V.

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 105
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #8 -: Септември 02, 2008, 13:51:52 pm »
Да, аз съм дявола  [evil]
Поклон пред vOsYcHnA_pRiNcEsA, най-приказният човек във форума !

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #9 -: Септември 02, 2008, 14:18:09 pm »
 [6te mal4aaa] Шшшттт ,недей да спамиш,сладурче. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #10 -: Септември 03, 2008, 22:29:03 pm »
А вярвате ли в Господ?! Ако си храниш вярата, а тя е вярно куче .... непременно ще надуши някой ден Дявола. Да, Той съществува ... редом с Него... и редом с нас... Няма страшно. Храни си вярата и не се страхувай да вярваш.

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #11 -: Декември 13, 2008, 13:30:22 pm »
Сещам се за притчата ,в която дядото казва на внучето ,че във всеки човек живеят два вълка .Единият е лош ,а другият -добър и зависи кого ще нахраниш.
Може би така е и с доброто  и злото. :)
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен Pulni4kiya

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #12 -: Декември 13, 2008, 21:45:29 pm »
Лично на мен не ми  допада идеята за Дявола (както и за християнския Бог де..). Винаги можем да кажем, че го приемаме за нещо. Примерно, голямо зло или нещо там... Ама то така... Въпроса е в общоприетия смисъл... и в него, аз не вярвам в Дявола.
« Последна редакция: Декември 13, 2008, 22:51:31 pm от tonnny_bg »

Неактивен blood killer

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 198
  • Пол: Мъж
  • Знам, че имам сърце, защото усещам как се разбива!
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #13 -: Юни 19, 2009, 13:51:17 pm »
rockstar а аз вярвам само в   пчеличката Мая [xa xa xa xa xa xa] [pleZz] [ya yaaa da daaa] и по темата:може и да има ,но можем само да предполагаме [confused] :)
 ..И нИщо Не МожЕ да Ме ТРогНе. И ниЩо нЯМа Да мЕ спРе! НяМа За МеН ЗакОни! В гЪрдИте Си НямАм СърЦе!...

Или го направи или не го прави. Няма "опитвам"!
-- Йода, Star wars

Неактивен ansityy

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 78
  • Пол: Жена
Re: А вярвате ли в Дявола?
« Отговор #14 -: Септември 02, 2010, 17:51:33 pm »
Лично на мен не ми  допада идеята за Дявола (както и за християнския Бог де..). Винаги можем да кажем, че го приемаме за нещо. Примерно, голямо зло или нещо там... Ама то така... Въпроса е в общоприетия смисъл... и в него, аз не вярвам в Дявола.

и аз съм на това мнение ..  [nazdaroviaaa] ноо мисля че дявола може да съществува във човешки вариянт  [ya yaaa da daaa] оо какви неща пиша само [o my god]
If you think I'm crazy-thats right
If you think I'm lazy-thats right
But I dont care what you think about me
So fuck you .. !! (sun):P