Автор Тема: Томек Багински  (Прочетена 918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Томек Багински
« -: Юли 21, 2008, 17:01:02 pm »
Томек Багински е полски артист, известен сред феновете на 3D анимацията като създателят на култовите късометражни филми “The Cathedral” и “Fallen Art”. Умът ми не побираше как човешко същество може да измисли и направи такова “нещо”, затова реших да разбера възможно най-много за “падналото” изкуство на Багински…


Томек Багински работи 2 години като 3D моделист в рекламно студио в Полша, когато решава да създаде първата си професионална анимация “The Cathedral”. Сам той казва, че работата му като рекламист го е изцедила напълно, рекламната индустрия в държавата му била недоразвита, а нещата над които работел “много лоши”. Затова от страх да не се превърне в “бивш аритист” с “промит мозък”, Багински решaва, че се нуждае от някакво художествено предизвикателство. Така се ражда идеята да направи късометражен филм, въпреки, че бил лаик като аниматор (има един студентски късометражен филм “Rain”): “Когато започнах “The Cathedral” бях много добър моделист, но не знаех нищичко за анимацията. Трябваше да измина дълъг и труден път. Първите сцени ми отнеха векове, докато ги завърша. Няколко месеца по-късно моите продуценти решиха да направят motion capture сесия за да ми помогнат…”

WitalisЗа сценарист е поканен полският автор-фантаст Ясек Дукай, който изпраща на Багински 400 страници идеи и завършени истории, сред които и “The Cathedral”. Тя отнема на Томек Багински 14 месеца упорита работа на 3D Studio Max. Това не само го възстановява като артист, но и го превръща в един от най-добрите 3D аниматори в целия свят - благодарение на удивителните си визуализации и дълбочина на сценария “The Cathedral” печели наградата на SIGGRAPH за най-добър анимиран късометражен филм през 2002 година и получава номинация за Oscar през 2003.

DoctorЗа следващия си филм “Fallen Art” Багински сам пише сценария и наема екип от аниматори и моделисти, които да работят под негово ръководство. “Fallen Art” е с различна стилистика, разграничаваща се от фото-реалистичността на SFX филмовата индустрия и силно повлияна от останалите артисти работещи над проекта. Резултатът - наистина зашеметяващ, “Fallen Art” получава Почестите на журито на Siggraph Festival 2005!



http://www.youtube.com/watch?v=xAFMjfoYpD0

http://youtube.com/watch?v=th7s69hfmAM