Автор Тема: Интервю с Aldebaran  (Прочетена 11935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #60 -: Май 22, 2008, 22:24:37 pm »
Провокира ме и не можах да се стърпя...
Дано не ми се обидиш, но дори и с риск да стане така... Абе какво толкова си я затачил тая библия ? Как така една книга, написана от хора ще е толкова важна, значима и ценна в живота на някой, че постоянно да и се осланя, да се опира на нея и да я поставя на пиедестал? Не мислиш ли, че човек трябва да има най-вече свои принципи, най-вече свое виждане и още по-най-вече сам да си е съградил морал, принципи и граници? Не виждам нищо лошо, ако това се покрива с написаното в прословутата библия, но пък всяко 10-то изречение да ти е библията пишело това, в библията пишело оновааа...
Е, дано не си се засегнал. Аз имам малко по-инако мислене за бог и библейските въпроси. :)

Неактивен Aldebaran

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 124
  • Пол: Мъж
  • Всяка крачка е победа. Лао Дзъ.
    • Facebook
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #61 -: Май 22, 2008, 23:03:21 pm »
Провокира ме и не можах да се стърпя...
Дано не ми се обидиш, но дори и с риск да стане така... Абе какво толкова си я затачил тая библия ? Как така една книга, написана от хора ще е толкова важна, значима и ценна в живота на някой, че постоянно да и се осланя, да се опира на нея и да я поставя на пиедестал? Не мислиш ли, че човек трябва да има най-вече свои принципи, най-вече свое виждане и още по-най-вече сам да си е съградил морал, принципи и граници? Не виждам нищо лошо, ако това се покрива с написаното в прословутата библия, но пък всяко 10-то изречение да ти е библията пишело това, в библията пишело оновааа...
Е, дано не си се засегнал. Аз имам малко по-инако мислене за бог и библейските въпроси. :)

 Принцесо, не бих желал да звуча като фанатик. За мен и Библията да уточня - да, аз се опирам на нея, но що се отнася до мене като личност тя е само основа на моралът и ценностите ми. Всички етажи по-нагоре в психиката ми са си моя разработка. Аз съм християнин, но и свободомислещ човек. За това и вярвам на писанията в нея, но може би само 20% от написаното го живея. За това на един от въпросите на Кристо, в който той ме помоли да се оприлича на някой от апостолите казах, че не мога. Не се обиждам от мнението ти, имаш правото да мислиш каквото си искаш за мен. Не бих желал обаче да оставям и погрешно впечатление. Надявам се да ме разбираш.
 [namigG]
"Един свят, после друг, като верига от светове. Единият стъпва по петите на другия, който крачи пред него. "Утре" за един свят е "днес" за друг. И "вчера" - това е "утре", а "утре" - това е миналото." - Клифърд Саймък, "Градът"

vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Гост
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #62 -: Май 22, 2008, 23:05:16 pm »
Не, това не е изказване на мнението ми за теб, нито е някакво впечатление относно личността ти. Просто исках да си изясня момента и се надявах въпросът ми да не е обиден за теб. Благодаря ти за откровения отговор. :)

Неактивен Aldebaran

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 124
  • Пол: Мъж
  • Всяка крачка е победа. Лао Дзъ.
    • Facebook
Re: Интервю с Aldebaran
« Отговор #63 -: Май 22, 2008, 23:22:34 pm »
Не, това не е изказване на мнението ми за теб, нито е някакво впечатление относно личността ти. Просто исках да си изясня момента и се надявах въпросът ми да не е обиден за теб. Благодаря ти за откровения отговор. :)

Моля, пак заповядай!  [lqlqlqlqlq]
"Един свят, после друг, като верига от светове. Единият стъпва по петите на другия, който крачи пред него. "Утре" за един свят е "днес" за друг. И "вчера" - това е "утре", а "утре" - това е миналото." - Клифърд Саймък, "Градът"