Автор Тема: Какво ме кара да напусна България?  (Прочетена 4708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Вие сте на ход.







Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #1 -: Юли 03, 2008, 09:37:29 am »
Хората, които някога убиха майки и деца .... ще следят специалните служби ... еййй пумиярска държава станахме ... а Вие ... гласувайте за тях ... мизерници мръсни ... бавно и постъпателно завземат пост по пост ... а утре имената ...


ДПС сяда на трона на службите
03 юли 2008 / News.dir.bg
Близък на лидера на Движението за права и свободи (ДПС) Ахмед Доган вече ще държи ушите и очите на МВР.
След повече от два месеца договорки управляващите най-накрая се разбраха при коя от партиите да отиде новата парламентарна комисия, която ще следи специалните служби, съобщава вестник "Стандарт", цитиран от БГНЕС. ДПС е с най-големи мераци да оглави органа и именно тo e инициатор на идеята парламентарният контрол върху службите да се обедини в една комисия.
Повече от 60 дни обаче управляващите не можаха да се разберат, защото нито БСП, нито НДСВ искаха неин шеф да е човек на Доган. Затова от "Стамболийски" 145А (където е централата на ДПС - бел.ред.)поискаха друго - да застанат начело на новата мегаагенция, която обединява ДОИ и ДОТИ. Договорката обаче така и не минала и преди две седмици червените кандисали да дадат контрола на спецслужбите на хората на Доган.
Комисията ще оглави Камен Костадинов, който е и член на вътрешната комисия от ДПС. Така движението поема парламентарния контрол върху родното ФБР, бъдещата агенция, която ще обедини службите за следене и подслушване, разузнавателната служба, Национална служба "Охрана" и "Военна информация" във военното министерство. Новата комисия ще се създаде до края на месеца, преди лятната ваканция на парламента, с промени в правилника за работа на Народното събрание.
Още по време на дебатите по закона за МВР от ДПС поискаха да имат повече власт във вътрешното ведомство. Зам.-шефът на движението Касим Дал настоя да има повече назначения в МВР от етническите групи в България.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #2 -: Юли 03, 2008, 09:41:42 am »
Едно изказване ...

Цитат
Светослав (03.07.2008 г. | 04:49ч.)
Всъщност не знам какво се говори то трябва действие. Максим Стависки уби човек, друг прати в кома инвалид за цял живот, други двама нарани, причини мъка на семейства и нанесе материални щети в следствие на безотговорните деиствия зад волана след употреба на алкохол. След дълго тежко мъчително дело бе осъден условно. Което в прекият смисъл значи все едно са го потупали по рамото и са му казали ”Хайде по живо, по здраво и другият път да внимаваш тоест да убиеш повече... :)”. Ами Кубрат Пулев който ходи по заведенията и пребива хората безнаказано? Някой си пикаел по фонтаните... не се ли усещате той Ви се присмива. Е добре де при това положение Вие какво очаквате от висшестоящите във властта щом разни льольовци си правят каквото знаят?- Това е подигравка с целият народ! И ще кажа колкото и да се кахърите вечер с ракията нищо няма да се промени щом тези които трябва да следят за спазването на законите не ги спазват...тежко и горко няма кой да защитава обикновенните граждани а нататъка Ви е ясно. И стига си задавахте тъпи въпроси от сорта на кой са били в двете коли и т.н. Тези въпроси нямат никакво значение единственото значение в случая има само отговорът на въпроси като: Функционира ли държавата както трябва или не? Какво се е променило в България от 89та година насам към по-добро? Колко години са нужни да се построй 300 километра магистрала или 20 километра метро при положение че голяма част от тях са били построени още преди 89та? Защо ни спират парите от европейският съюз? Защо ни убиват, пребиват, обират безнаказано? България рай ли е за престъпниците и измамниците? И в крайна сметка ще се оправят ли нещата някога в близките 100 години към по-добро?
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #3 -: Юли 03, 2008, 10:49:56 am »
кво ме кара ли .. ей такива случаи като сутрешния, кара ме тва че секи си гледа собствения гъз,че нищо не е организирано както трябва а ако се намери един дето да си върши работата той или бива утрепан или  бива заплашен с това ако не спре да се бърка и да пречи на останалите да  се облажват от нас... ей заради тея работи и още куп подобни дето ако ги изброя няма да ми стигнат 5 страници да ги опиша ай за тва искам да се махна от тука

Неактивен ranenia skorpion

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1455
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #4 -: Юли 03, 2008, 20:23:59 pm »
Какво ме кара да напусна България ли...
Казвал съм го много пъти, ще го кажа и тук...Не бих я напуснал....
Да, може би съм един от малкото глупаци , които все още се надява Слънцето на Промяната да изгрее над улица Възраждане, но...какво пък, някъде бяха казали, че надеждите умирали последни...

Не бих напуснал страната си дори радиационен дъжд да завали над нея , или Фесовете {както е тръгнало } отново да ни поробят тихомълком !!!
... Тук ми е мястото, и докато дишам и живея, то ще е тук....
и тук, ще оставя костите си !
Който иска да пътува...ся поне е лесно....нали сме Европейци....
Влака , самолета, автобуса и айде - прав му път !
...
Но аз  наивника, ще остана ...
Много избягаха, не  ги съдя , това си е техен избор...
Много ще го направят в скоро време....
Но аз наивника , ще остана ...

Лошото е , че само негодуваме...имаме си един Шоумен за Милиони, един Фюрер откачен, един Супермен....и един Турски Сокол, с които за жалост се свързва нашата страна в нашето време....
и един Цигански Гей....
и куп проблеми разбира се които прокудиха младите хора....
жал ми е за тях...изпитвам съжаление за това, че вместо тук, горките се пръждосаха и изтръгнаха Българското у себе минавайки през границата....
уви....обаче, аз наивника ще остана....

Белким променим нещо.... не  е   късно... :)
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 20:27:16 pm от ranenia skorpion »
"И само ТАМ един прозорец свети ...
сред цялата космична тъмнина,
сега те викат - хиляди планети,
но ти се връщаш .... вечно у дома... "

Неактивен Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #5 -: Юли 16, 2008, 11:24:31 am »
известно е ,че човек се чувства много добре в Родината си. Той се ражда с чувството,че е в спокойна обстановка ,заобиколен от сънародници,Родината му дава това спокойствие ,човек се съсредоточава изцяло върху задачата си ,чрез неговата работа и самата му Родина да просперира . Разбира се има и една не малка част за НЕЩАСТИЕ от хора ,които мислят изцяло за собствена реализация и не смятат,че най важното е че те трябва да помагат на Отечеството си . Разбира се че тук човек може да се реализира ,не за друго ,а защото тук има всичко необходимо за това ,и нищо в излишък .А ако въпросния човек е закърмен с чувството за Обич към България тогава сякаш като по чудо увеличава  стимула му за работа и амбицията му да пробие в собствената си Държава. Както на времето беше писал Ботев " какви е деца раждала,ражда и сега Българска майка юнашка

НИКОГА НЯМА ДА НАПУСНА БЪЛГАРИЯ
Аз съм Бранник и мойто сърце принадлежи
на царя на българите и на моя народ.
Обречен съм да бъда страж на родината,
борец за нейния живот и да я пазя всякога за всеки,
който попречи на нейния възход. ЗАКЛЕХ СЕ!!!

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #6 -: Юли 16, 2008, 12:40:17 pm »
известно е ,че човек се чувства много добре в Родината си. Той се ражда с чувството,че е в спокойна обстановка ,заобиколен от сънародници,Родината му дава това спокойствие ,човек се съсредоточава изцяло върху задачата си ,чрез неговата работа и самата му Родина да просперира . Разбира се има и една не малка част за НЕЩАСТИЕ от хора ,които мислят изцяло за собствена реализация и не смятат,че най важното е че те трябва да помагат на Отечеството си . Разбира се че тук човек може да се реализира ,не за друго ,а защото тук има всичко необходимо за това ,и нищо в излишък .А ако въпросния човек е закърмен с чувството за Обич към България тогава сякаш като по чудо увеличава  стимула му за работа и амбицията му да пробие в собствената си Държава. Както на времето беше писал Ботев " какви е деца раждала,ражда и сега Българска майка юнашка

НИКОГА НЯМА ДА НАПУСНА БЪЛГАРИЯ


Колко са малко българите мислещи като теб ... почти николко ... за огромно българско съжаление ...
България прогресивно губи младото си поколение ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен TallyWeijl

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2200
  • Пол: Жена
  • It feel's like I'm fallin' I'm fallin' I'm fallin'
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #7 -: Юли 16, 2008, 12:43:00 pm »


нищо и никой не може да ме накара

Неактивен Paco

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #8 -: Юли 17, 2008, 10:27:29 am »
за наш най голям срам съществуат и една категория слабохарактерни хора ,хора- материалистични  чудовища ,които нямат нищо общо с скромноста и желанието за обикновенния начин на Българина. Хора презряли всички Национални ценности единствено с мисълта да осигурят по охолен и луксозен живот в една чужда на тях страна ,с враждебни спрямо тях хора и непозната култура. Говоря за т.нар. емигранти ,като веднага подчертвам,че не става дума за насилсчено принудените да напуснат Родината си Българи ,а за тези Киряк Стефчовци които при чуане на думите "лукс" и "по-добър начин на живот" буквално започват да се облизват с език и да потъркват с лакоми ръце . Разбира се не бива да ги съдим крайно-просто това са слаби хора ,за тяхни нещастие те не са родени като НАС  с мисълта  обичта към България ,а техните интереси се въртят само и около паричките. Парите са срредство ,а не фактор ,а Любовта към Отечеството начин на живот. Тях трябва да ги съжаляваме,че не са имали нашия шанс да обикнат Родината, а за сметка на това са я предали!!!. Но не бива да забравяме и крайното и диво лицемерие на емигрантите ,които при вида на ТВ камера или въпрос свързан с България започват да ронят сълзи,чието количестов може да се равнява на пролетен дъжд. Бихме ги запитали тогава "защо не се върнете господа и госпожи тук? а вместо това си кръщавате децата с чужди имена и ги отбивате  от Българската им идентичност,както овца отбива агнета ? " Отговора е прост-какво е за тях България ,пред това да живеят по удобно. Жалка картинка. За всяко нещо си има точни думи ,на черното не можеш да кажеш бяло,на доброто не можеш да кажеш зло,на емигрантите не можеш да кажеш Българи !!!!!
 Извинявам се но просто съм директен
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 10:31:47 am от Paco »
Аз съм Бранник и мойто сърце принадлежи
на царя на българите и на моя народ.
Обречен съм да бъда страж на родината,
борец за нейния живот и да я пазя всякога за всеки,
който попречи на нейния възход. ЗАКЛЕХ СЕ!!!

Неактивен Blake

  • Модератор
  • Master
  • *****
  • Публикации: 1315
  • Пол: Мъж
  • The dead is just the beginning
    • My blog
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #9 -: Юли 17, 2008, 11:30:27 am »
Ще съм директен ти си ограничен...нашите живеят в чужбина вече 10 години..и то заради друго заради лукса да..лукса да осигурят на двете си деца и на родителите си нормален и спокоен живот , в една луда и ненормална държава..
My shadow's the only one that walks beside me
My shallow heart's the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Until then I`ll walk alone
http://blaze0fglory.blogspot.com/

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #10 -: Юли 17, 2008, 11:41:05 am »
Не е точно така, Paco.
Нима не виждаш, че тази наша мила Родина (по-точно политиците, всички власти) не мисли за нас вече , приоритет са турците и циганите, те вече държат почти всичко в управлението.
Когато тази държава не работи за теб, за българите, не полага никакви грижи за твоето съществуване, което се превръща в оцеляване, когато го усетиш това чувство на пренебрежение за каква борба говорим? Така ги извъртат нещата, че ние започваме да се бием помежду си ... Когато българин българина продава ... за пари ...?
"Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република" ..." Това не е тази България, Левски не се е борил и загинал за нея - тя е просто република анархична - анархия преименувана в демокрация, няма нищо свято, нищо чисто ... всичко потъпкахме, всичко продадохме и душите без война си дадохме. Онези управляващите, всеизвестно е, че Те обичат отзад ... а ние сме заели поза Г ... и просто търпим... Това не е тази България, за която са се водили кървави битки, това не е идеалът на всички загинали ... Надписът на парламента "Обединението прави силата" е просто надпис ... фраза ...
И не става въпрос в чужбина за по-охолен живот (естествено, че пак нивото е по-високо, но все пак се оценя труда и това, че си човек), а за по-спокоен и за по правен, защото там те оценят дори и да си чужденец, за тях си човек, който има права, там - където и да си - имаш права, а тук си безправен човек с една дума независим, понеже нищо независи от теб - нищо...
Защо младото поколение се изнася ? За пари? Ами добре, отива печели, напечелва се от оценения труд, но защо не се връща? Някои си идват, но като видят, че промяна няма и бягат изпълнени с ужас от озверелия но в яки окови народ - наведен от тежестта на хомота заел поза Г, и се чува единствено роптаенето, жалките безпомощни стонове ... и ... и никой не смее да навдигне глава ...
Когато усетиш, че държавата поставя на пиедестал едно малцинство, а тебе те затрива на дъното, защото знае, че ще оцелееш (пък и не и' пука дали ... или ...) - е как се чувстваш?
Нима тука децата ти не са "отбити", я се огледай от кого зависи живота ти ... от българи ли?
Нима имаме конституция .... ? Спазва ли се? Кой управлява държавата? Един човек управлява държавата, един терорист ... "9 март 1985 г., гара Буново" говори ли ти нещо? Че и почетна награда му е дадена от президента ... Кой въведе тази "демокрация"? Ние българите ли? Върни се малко назад и виж Желев с помощта на кой спечели и се издигна ...
Свали си очилата и погледни ... огледай се ... трагично е всичко нали?
Един народ, забравящ миналото си, потъпква го ... плюе го ...

Мога още да пиша ... но стига ...

Извинявам се за истината ...
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 11:42:57 am от Don_NUTSO »
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #11 -: Март 05, 2009, 22:13:53 pm »
Нека носим йоще срама по челото,
синила от бича, следи от теглото;
нека спомен люти от дни на позор
да висне кат облак в наший кръгозор;
нека ни отрича исторйята, века,
нека е трагично името ни; нека
Беласица стара и новий Батак
в миналото наше фърлят своя мрак;
нека да ни сочат с присмехи обидни
счупенте окови и дирите стидни
по врата ни още от хомота стар;

---

И ордите тръгват с викове сърдити,

и "Аллах!" гръмовно въздуха разпра.






Емел Етем стана майор от БА

news.bg


Вицепремиерът и министър на извънредните ситуации Емел Етем получи военно звание.

Със заповед на министъра на отбраната Николай Цонев, на вицепремиера Емел Етем беше присъдено звание майор от мобилизационния резерв.

За мен е чест да работя за националната сигурност на Република България, заяви по време на церемонията министър Етем.

В качеството си на вицепремиер и министър на извънредните ситуации  изпълнявам  политики и отговорности, свързани с опазване живота на населението в страната, допълни тя.

Церемонията за присъждане на военното звание се състоя в сградата на Министерството на отбраната.

Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен dukessa

  • Многознайко
  • ****
  • Публикации: 436
  • Пол: Жена
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #12 -: Април 01, 2009, 10:39:37 am »
Мога да акцептирам всички мнения дотук. Погрешно мнение няма, стига обосновката да е достатъчно убедителна. Лично аз не бих се чувствала добре в чужда страна. Пробвала съм два пъти и двата пъти се разболях, депресирах и т.н. Освен това парите в чужбина не валят от небето, напротив. Бачкането е много по-сериозно, отколкото в милата ни родина, където масово хората гледат да изкярат нещо от някъде без да се напъват особено. Мислела съм си и друго. Отиваш някъде на майната си, разделяш се с всички близки и приятели, там си някъв негър, лишаваш се от всичките си удоволствия, за да спестиш - да не говорим какво е ако трябва да спиш в някой фургон (образно казано). След няколко години като се върнеш в БГ си мислиш, че можеш да направиш чудеса с уж многото пари, а се оказва, че с тях запълваш стари "дупки", връщаш борчове и ако успееш да си купиш нова пералня или да си смениш дограмата от комунистическо време, която вече няма и маджун, се чувстваш щастлив. Не, благодаря. Това не ми е критерият за щастие.

Разбира се има друг вариант, който ми се струва по-приемлив, но който е достъпен за по-малко хора. Отиваш в чужбина, но за да учиш. Ако си наистина кадърен там и наистина оценяват хората. Реализация като специалист в някоя област от заобикалящия ни свят - ей това ми харесва като идея. Тогава няма да си негър и хората ще те приемат като равен. Мисълта, че и това е за няколко години обикновено преминава на третата година. След посещение през отпуската в родната страна, родолюбивият българин установява, че всъщност никога не е бил българин. Затова нямаме интелигенция и простотията ни спъва по улиците.

Но в крайна сметка всеки има право на избор и не мисля, че някой трябва да бъде обвиняван за това, че иска да е щастлив.

Неактивен Don_NUTSO

  • Странник без сърце ...
  • Администратор
  • Гений
  • *****
  • Публикации: 8562
  • Пол: Мъж
  • Choose your destiny!!!
    • Порталът за поезия!!
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #13 -: Юни 02, 2011, 12:17:05 pm »
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

 
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.


1875 Петко Славейков


Сякаш е писано преди година ... две ...
Взех всичко от живота, наистина всичко. Ако сега Бог ми го отнеме, то тогава сме квит.
Всяко момиче, което имаше късмета да я целуна, спираше живота ми.

Всяка твоя капка кръв, всеки дъх на мен е обречен.

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Какво ме кара да напусна България?
« Отговор #14 -: Юни 02, 2011, 15:00:37 pm »
много е на място